RSS
środa, 23 marca 2011
Nad reaktorem numer 3 elektrowni atomowej Fukushima I pojawił się czarny dym

"Nad reaktorem numer 3 elektrowni atomowej Fukushima I pojawił się czarny dym. Z budynku, w którym mieści się ten reaktor, ponownie ewakuowano personel - podał operator siłowni firma Tokyo Electric Power (TEPCO)."

Źródło: http://www.rmf24.pl/raport-trzesienie-ziemi-w-japonii/mixer/news-czarny-dym-nad-reaktorem-nr-3-w-fukushimie,nId,330830

Źródło 2:http://www.tvn24.pl/0,1696743,0,1,wstrzas-w-okolicach-elektrowni-temperatura-w-reaktorze-rosnie,wiadomosc.html


Wzrost skażenia roślin w Japonii

W 11 typach warzyw pochodzących z prefektury Fukushima wykryto szkodliwe substancje spowodowane promieniowaniem informuje japońskiej ministerstwo zdrowia. Premier kraju zaapelował do mieszkańców, by w ogóle zrezygnowali z jedzenia liściastych warzyw. USA już wstrzymały import warzyw i mleka z czterech japońskich prefektur.

Więcej: http://www.tvn24.pl/-1,1696751,0,1,japonskie-warzywa-skazone,wiadomosc.html

07:21, radioalert
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 22 marca 2011
Czy jesteś przygotowany na opad radioaktywny?

Czy jesteś przygotowany na opad radioaktywny? Obecnie od czasów zimnej wojny minęło już kilkanaście lat, wojna atomowa wydaje się być od nas odległa. "Atom pracuje dla dobra ludzkości" w elektrowniach, placówkach medycznych w laboratoriach naukowych. Elektrownie atomowe sa "bezpieczne" i opłacalne (przede wszystkim). Wszystko jest ładne i świetnie do momentu, kiedy wydarzy się poważny wypadek lub czyjeś celowe działanie (np miłych panów terrorystów) sprawi, ze w naszej najbliższej okolicy pojawi się wysoka dawka promieniowania a wraz z nim izotopowe pierwiastki jodu, cezu, uranu a czasem i plutonu. Co wtedy robić? Czy ktokolwiek potrafi to nam powiedzieć? Czy służby ratownicze w porę nas ostrzega? Czy mamy szanse przeżyć takie zdarzenia zachowując zdrowie i życie?

Jesteśmy pokoleniem Czarnobyla, czy tego chcemy czy też nie.

Problem polega na tym, że wiedzę, którą posiadamy wykorzystujemy dopiero po fakcie, kiedy wydarzy się coś złego. I nie dotyczy to tylko Polaków („którzy po szkodzie głupi”).

Ślepo wierzymy, że rząd i ludzie, którzy zasiadają na wysokich stanowiskach ostrzegą nas przed ewentualnymi zagrożeniami, mało tego bagatelizujemy doniesienia medialne, który owszem niekiedy są rozdmuchane do granic możliwości ale często niosą ze sobą ziarna prawdy.

Odpowiedz sobie na pytanie?

Czy Ty i Twoja rodzina jesteście gotowi na to aby zapłacić za błędy, żądze zysku, niedbalstwo i kłamstwa osób które nie dość, że zbudowały elektrownie jądrową na obszarze sejsmicznym to jeszcze zrobiły to w taki sposób aby ograniczyć koszty jej budowy kosztem zdrowia i życia innych ludzi, mało tego potem fałszowały dokumenty aby sprawa ich niedbalstwa nie wyszła na jaw?

Pomimo tego, że elektrownia została zburzona i wkrótce tysiące ludzi ucierpi oni i tak prawdopodobnie na tym nie stracą. Od czego jest ubezpieczenie, ciepły bunkier odporny na promieniowanie, zaciszny kącik w którym można będzie się zaszyć do czasu aż sprawa przycichnie i straci na rozgłosie.

Wojna w Libii kieruje uwagę mediów na siebie, katastrofa w Japonii jest już tematem mniej ważnym niż to, że rowerzysta potrącił staruszkę.

Temperatura rdzenia reaktora nr 1 waha się w granicach 380-390 st. C

Reuters podaje, że aktualna temperatura rdzenia w reaktorze nr 1 waha się w granicach 380-390 st. C. Wiceprezes TEPCO Sakae Muto poinformował, że reaktor został tak skonstruowany aby pracować w temperaturze 302 st. C. Zapytany o to czy w takim wypadku sytuacja w reaktorze zmienia się na gorsze odpowiedział, że potrzebuje czasu na ocenę sytuacji.

Źródło: http://www.reuters.com/article/2011/03/22/us-japan-quake-idUSTRE72A0SS20110322?pageNumber=1

Brak potwierdzonych informacji o reaktorze nr 1.

"Od jakiegoś czasu nie otrzymaliśmy potwierdzonych informacji o stanie reaktora nr 1 - podała Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej. Agenda ONZ oświadczyła też, że Japończycy nie udostępnili jej informacji o temperaturze w przechowalnikach zużytych prętów przy reaktorach 1,3 i 4. Ogólnie sytuacja w elektrowni Fukushima I została określona jako "bardzo poważna". Do wszystkich sześciu reaktorów udało się doprowadzić prąd, co może pomóc w ich chłodzeniu. Trwają prace nad uruchomieniem poszczególnych systemów."

Więcej: http://www.tvn24.pl/-1,1696617,0,1,nie-otrzymujemy-informacji-o-sytuacji-w-reaktorze-nr-1,wiadomosc.html

21:06, radioalert
Link Dodaj komentarz »
Aktualizacja

Zaktualizowane zostały Linki w prawej szpalcie.

Polecam przeglądnięcie danych z informacjami o radioaktywności w Japonii (cześć z nich jest cenzurowana od momentu wybuchu) oraz Black Cats System z USA.

15:51, radioalert
Link Dodaj komentarz »
1600 razy przekroczone promieniowanie w Fukushimie i Niemi

"Promieniowania w okolicach miasta Niemi i w elektrowni Fukushima 1600 razy przekracza normę. Są to dane uzyskane przez specjalistów MAEA w promieniu od 16 do 58 kilometrów od awaryjnej elektrowni Fukushima. Agencja Kyodo poinformowała także, że zawartość jodu radioaktywnego w próbkach wody morskiej w rejonie elektrowni przekracza normę 127 razy, a cezu – 25 razy. Specjaliści jednak twierdzą, że stężenie promieniowania nie stwarza zagrożenia dla zdrowia."

Źródło: http://polish.ruvr.ru/2011/03/22/47794460.html

To jest chyba jakiś żart albo naiwne kłamstwo, jod o 127 a cez o 25 razy przekroczona norma i twierdzą, że nie ma zagrożenia dla zdrowia. Po co w takim razi jest norma dopuszczalnej ilości cezu i jodu radioaktywnego (pomijając fakt, że najmniejsza ilość jodu ląduje w naszej tarczycy)?

Rosja - Ministerstwo Sytuacji Nadzwyczajnych wycofuje z Japonii rosyjskich ratowników

Rosyjscy ratownicy kończą akcję poszukiwawczo-ratunkową w Japonii. Pierwsza grupa dalekowschodnich ratowników wyleciała z Tokio do Chabarowska. Jak poinformowała agencję RIA Nowosti służba prasowa dalekowschodniego centrum Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych Rosji, na pokładzie samolotu znajduje się około 50 dalekowschodnich ratowników. Najtrudniejszy okres likwidacji skutków trzęsienia ziemi i tsunami w Japonii dobiegł końca, a sytuacja wraca do normy. W związku z tym Ministerstwo Sytuacji Nadzwyczajnych przystąpiło do wycofania grupy rosyjskich ratowników, zaznaczyli przedstawiciele służby prasowej. W Japonii pracowało ponad 160 ratowników z Rosji.

Źródło: http://polish.ruvr.ru/2011/03/22/47790555.html

Dodatkowa oferta tajwańskiego restauratora

Klient się boi, że jedzenie w restauracji może być napromieniowane? Jeden z lokali na Tajwanie znalazł na to sposób. Oferuje możliwość zmierzenia radiacji w zamawianych daniach przed ich spożyciem.

Źródło: http://www.tvn24.pl/0,11175,1696542,,,zmierz-radiacje--zanim-zjesz,raport_wiadomosc.html

15:20, radioalert
Link Dodaj komentarz »
Rząd japoński przyznawał, że sytuacja w Fukushimie jest w dalszym ciągu "wyjątkowo napięta".

Do wszystkich sześciu reaktorów japońskiej elektrowni atomowej Fukushima I doprowadzono zewnętrzne zasilanie w energię elektryczną. Ma umożliwić ponowne uruchomienie układów chłodzenia reaktorów - poinformowała agencja Kyodo. Wysoka temperatura i dym utrudniają jednak pracę ekip ratowniczych przy wraku elektrowni, zniszczonej przez trzęsienie ziemi i falę tsunami. Rząd japoński przyznawał, że sytuacja w Fukushimie jest w dalszym ciągu "wyjątkowo napięta".

Źródło: http://www.tvn24.pl/-1,1696617,0,1,sytuacja-w-fukushimie-wyjatkowo-napieta,wiadomosc.html

Loading