RSS
wtorek, 18 lipca 2017
Książę William i księżna Kate w Polsce. Zobacz gdzie możesz ich spotkać!
Brytyjski książę William razem z żoną, księżną Kate rozpoczynają dziś trzydniową wizytę w Polsce. Znamy szczegóły ich wizyty. Zobacz gdzie możesz zobaczyć najsłynniejszą parę książęcą! Brytyjski książę William razem z żoną, księżną Kate rozpoczynają dziś trzydniową wizytę w Polsce. Znamy szczegóły ich wizyty.
środa, 12 lipca 2017
Lublin: Chciał "wysadzić w powietrze swoją konkubinę". Trzy osoby ciężko poparzone.
Wybuch butli z gazem w budynku przy ulicy Majdanek w Lublinie. Ewakuowano 17 lokatorów. 7 osób jest rannych, trzy są ciężko poparzone, w tym sam sprawca.
USA: Utworzyli 80-osobowy łańcuch i uratowali 9 osób przed utonięciem.
Plażowicze z Panama City na Florydzie utworzyli 80-osobowy łańcuch, by uratować dziewięcioro ludzi, którzy nie mogli wydostać się na brzeg, w tym dwoje dzieci w wieku 8 i 11 lat.
Bydgoszcz: 24-latek został kilka raz pchnięty nożem w rejonie dworca PKP. Mężczyzna zmarł po przewiezieniu do szpitala
​Makabra w Bydgoszczy. 24-latek został kilka raz pchnięty nożem w rejonie dworca PKP. Mężczyzna zmarł po przewiezieniu do szpitala.
Wypadek polskiego autokaru w Serbii. Wśród poszkodowanych są dzieci.
Jedna osoba zginęła w wypadku polskiego autokaru w Serbii. To 50-letni kierowca z Łodzi, który został przygnieciony przez przewrócony pojazd - twierdzą przedstawiciele biura podróży z Poznania, które organizowało wyjazd. W sumie na badania do szpitali trafiło ponad 20 z 50 pasażerów wracających z Grecji do Polski. Wśród nich uczestnicy obozu młodzieżowego.
Tom Hanks otrzymał od Polski malucha. Zobacz film jak dziękuje.
"Nie mogę się doczekać chwili, kiedy poprowadzę tego fantastycznego fiata" - tymi słowami Tom Hanks podziękował Monice Jaskólskiej oraz mieszkańcom Bielska-Białej za huczne uczczenie jego 61. urodzin i słynnego Fiata 126p, którego otrzymał w prezencie. Samochód do swojego nowego właściciela trafi w październiku.
piątek, 07 lipca 2017
Prezydent Donald Trump w Polsce: Dziękuję wam, dziękuję ci Polsko. Podsumowanie wizyty.
Stajemy ramię w ramię broniąc artykułu 5. dla wspólnego zobowiązania obrony kolektywnej - podkreślił w wystąpieniu na pl. Krasińskich w Warszawie prezydent USA Donald Trump. Zachęcał również Rosję, aby "wstrzymała swoją działalność na rzecz destabilizacji Ukrainy i innych krajów". Wcześniej prezydent Trump wraz z pierwszą damą Melanią oraz prezydentem Andrzejem Dudą z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą złożyli kwiaty pod Pomnikiem Powstania Warszawskiego. Na pl. Krasińskich witał ich wiwatujący tłum, który skandował: "Donald Trump" i "Andrzej Duda".
środa, 05 lipca 2017
Prezydenci 12 polskich miast chcą islamistów w Polsce i zadeklarowali współpracę w tej sprawie podpisami pod deklaracją
"Samorządy deklarują wolę do opracowania i wdrożenia lokalnych planów działania w zakresie integracji imigrantów, których celem jest budowa podstawowych standardów w obszarach edukacji, zatrudnienia, bezpieczeństwa, kultury, pomocy społecznej i zdrowia" – czytamy w deklaracji podpisanej przez samorządowców największych miast Polski.„Deklarację o współdziałaniu miast Unii Metropolii Polskich w dziedzinie migracji” podpisali w Gdańsku 30 czerwca prezydenci 12 największych polskich miast. „Polskie duże miasta od wielu lat są otwarte na procesy migracyjne i różnorodność mieszkańców” – czytamy w dokumencie.
środa, 28 czerwca 2017
Trwa przesłuchanie w sprawie Amber Gold. Marcin P.: Ja nic Polakom do zwrócenia nie mam.
Chwilę po godzinie 10 w warszawskim sądzie okręgowym rozpoczęło się przesłuchanie byłego szefa Amber Gold Marcina P. Pytania zadają członkowie sejmowej komisji śledczej zajmującej się badaniem działalności piramidy finansowej. Na samym początku przesłuchania, Marcin P. odmówił odpowiedzi na trzy pierwsze pytania: o to, kiedy zdecydował się na stworzenie Amber Gold, jakie środki były potrzebne na stworzenie działalności oraz skąd pochodziły.
Posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w związku z atakami cybernetycznymi w Europie i w Polsce.
"Premier Beata Szydło zwołała na środę na godz. 11 Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego w związku z atakami cybernetycznymi" - poinformował na Twitterze rzecznik rządu Rafał Bochenek. Ofiarą hakerów padły systemy komputerowe m.in. na Ukrainie, Danii, Wlk. Brytanii i Holandii. Szwajcarskie służby ds. cyberbezpieczeństwa podały, że za awarie odpowiedzialny jest wirus typu ransomware znany jako Petya.
Loading