RSS
wtorek, 06 czerwca 2017
Długoterminowa prognoza pogody. Jaki będzie weekend 10-11.06.2017?
Od poniedziałku 5 czerwca, przez kilka dni, utrzyma się typowo letnia pogoda. Tydzień upłynie pod znakiem wysokich temperatur, ale i deszczowej aury. Nad Polskę napłyną ciepłe i chłodne masy powietrza, powodując lokalne burze. Weekend zapowiada się upalnie. W poniedziałek w przeważającej części kraju wystąpi niewielkie zachmurzenie, choć w ciągu dnia spodziewane są rozpogodzenia. Średnia temperatura prognozowana dla Polski to 22 stopnie Celsjusza. Najcieplej będzie na Dolnym Śląsku, a najchłodniej na Suwalszczyźnie – od 17 do 25 stopni. Umiarkowany wiatr wystąpi na północy i wschodzie, w pozostałych częściach kraju będzie bezwietrznie.
poniedziałek, 05 czerwca 2017
Zwłoki 28-letniego mężczyzny z obrażeniami głowy znaleziono w Jastrzębiu-Zdroju.
Zwłoki 28-letniego mężczyzny z obrażeniami głowy znaleziono w Jastrzębiu-Zdroju na Górnym Śląsku. Według wstępnych informacji miały skatować go cztery osoby.
Londyn: Cudem przeżyła atak nożownika terrorysty. Napastnik nie trafił w tętnicę szyjną.
"Trochę boli, ale przeżyję" - napisała w mediach społecznościowych 31-letnia Australijka, której napastnik próbował w sobotę w Londynie poderżnąć gardło. W ataku terrorystycznym w stolicy Wielkiej Brytanii zginęło co najmniej 7 osób, a 48 zostało rannych.
Londyn: Kolejne zamachy terrorystyczne. Napastnicy wjechali w tłum ludzi samochodem a następnie zaatakowali ocalałych nożami.
Trzej sprawcy zostali zastrzeleni przez policję. Zamachowcy najpierw wjechali samochodem w pieszych na moście London Bridge, a następnie zaatakowali ludzi nożami w pobliżu Borough Market.
piątek, 02 czerwca 2017
Problem z wysyłką dokumentów z programu Płatnik po aktualizacji w Windows XP
Po ostatnie aktualizacji programu Płatnik pojawił się problem z wysyłką dokumentów do ZUS. Brak możliwości elektronicznego wysyłania dokumentów ubezpieczeniowych z programu Płatnik zainstalowanego na komputerze z systemem Windows XP wynika ze zmienionych przepisów unijnych. Zobacz co można na to poradzić?
wtorek, 30 maja 2017
Pogrzeb Zbigniewa Wodeckiego. Artysta miał 67 lat. Zdjęcia.
Z udziałem najbliższej rodziny, przyjaciół i wielu fanów w bazylice Mariackiej w Krakowie rozpoczęły się we wtorek uroczystości pogrzebowe Zbigniewa Wodeckiego. Artysta zostanie pochowany w grobowcu rodzinnym na cmentarzu Rakowickim. Artysta zmarł 22 maja. Miał 67 lat. Z udziałem najbliższej rodziny, przyjaciół i wielu fanów w bazylice Mariackiej w Krakowie rozpoczęły się we wtorek uroczystości pogrzebowe Zbigniewa Wodeckiego. Artysta zostanie pochowany w grobowcu rodzinnym na cmentarzu Rakowickim. Artysta zmarł 22 maja. Miał 67 lat.Zbigniew Wodecki zmarł 22 maja. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 12. Pożegnanie na cmentarzu poprzedza msza św. odprawiana w bazylice Mariackiej, której przewodniczy biskup Tadeusz Pieronek. Homilię wygłosi ks. Robert Tyrała, znawca muzyki kościelnej. Przed rozpoczęciem nabożeństwa wielbiciele twórczości Wodeckiego żegnali artystę, bijąc brawo. Bliscy Zbigniewa Wodeckiego poprosili o to, by osoby chcące oddać hołd zmarłemu nie kupowały kwiatów, ale przekazały datki na rzecz Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci. "Zwracamy się z prośbą o okazanie szacunku i powagi, które powinny towarzyszyć uroczystości" - podkreślili.
Wielki sukces polskich żołnierzy. 11 więźniów zostało uratowanych przez współudziale polskich wojsk specjalny.
11 więźniów przetrzymywanych przez talibów zostało odbitych przez jednostki afgańskie przy współudziale polskich wojsk specjalnych - poinformował szef MON Antoni Macierewicz. Więźniowie byli przetrzymywani przez talibów w prowincji Helmand. W ostatnich dniach w Afganistanie w prowincji Helmand, jednostki specjalne afgańskich sił, tzw. trzy czwórki, przy współudziale, wsparciu, i po długim szkoleniu przez polskie wojska specjalne, uwolniły 11 więźniów przetrzymywanych przez talibów - powiedział minister obrony na konferencji prasowej.
środa, 24 maja 2017
Czy odbędzie się koncert Ariany Grande w Łodzi? Mamy oficjalne oświadczenie.
"Jesteśmy głęboko zasmuceni bezsensowną tragedią w Manchesterze, a nasze serca i myśli są z tymi, których dotknęło to tragiczne zdarzenie" - piszą organizatorzy koncertu Ariany Grande w Łodzi. "Na tę chwilę wszystkie nasze koncerty odbędą się zgodnie z planem, chociaż w dalszym ciągu czekamy na informacje dotyczące występów Ariany Grande zaplanowanych obecnie na 31 maja i 1 czerwca w Łodzi" - dodają.
Roger Moore nie żyje.
W wieku 89 lat zmarł Roger Moore. Aktor pamiętany m.in. z roli Jamesa Bonda chorował na raka. O jego śmierci poinformowała rodzina.
Polskie małżeństwo, które zginęło po koncercie Ariany Grande pochodziło z Darłowa.
Wiadomo już oficjalnie, że polskie małżeństwo, które zginęło podczas zamachu po koncercie Ariany Grande w Manchesterze, pochodziło z Darłowa w województwie zachodniopomorskim. Para do Anglii wyjechała kilka lat temu.
Loading