RSS
czwartek, 17 sierpnia 2017
Wielkopolska: Czworo dzieci rannych w wypadku, trwa akcja ratunkowa.
Czworo dzieci zostało rannych w wypadku, do którego doszło na drodze nr 92 między Słupcą a Koninem w Wielkopolsce. Niewykluczone, że liczba poszkodowanych jest większa.
wtorek, 08 sierpnia 2017
Modelka z walizki Polaka opisuje swoją gehennę: "Ktoś ZASZEDŁ MNIE OD TYŁU, złapał za szyję i zakrył usta!"
Ostatnio głośno było o historii 30-letniego Polaka, który w Mediolanie porwał dla okupu brytyjską modelkę, odurzył ją narkotykami i ukrył w... walizce, aby później sprzedać kobietę przez Internet. "Sprytny" Łukasz H. ze szczegółami przygotował akcję, dzięki której miał zarobić ponad milion złotych, jednak zamiast szybkich pieniędzy, otrzyma wyrok.
Jasło: Urządził istną demolkę w szpitalu! Pijany mężczyzna przesunął sprzęt o wadze 300 kg!
Nikt z personelu medycznego nie spodziewał się, że 31-letni mężczyzna, który trafił minionej nocy do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego wpadnie w szał. Pacjent zdewastował cały gabinet zabiegowy. Konieczna była interwencja jasielskiej policji. Agresywny mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia w policyjnym areszcie.
czwartek, 27 lipca 2017
USA zablokuje możliwość podróży do Korei Północnej. Zakaz ma obowiązywać od 26.08.2017.
USA zablokuje możliwość podróży do Korei Północnej. Zakaz ma obowiązywać od 26.08.2017. Powodem ma być śmierć amerykańskiego studenta Otto Warmbiera.
środa, 26 lipca 2017
Kaczyński: Nikt nikogo nie trzyma w PiS-ie na siłę, drzwi są otwarte, każdy może wyjść
"Nikt nikogo nie trzyma w PiS-ie na siłę, drzwi są otwarte, każdy może wyjść" - jak nieoficjalnie dowiaduje się dziennikarz RMF FM, taki przekaz do polityków partii rządzącej miał wystosować wczoraj Jarosław Kaczyński podczas wielogodzinnej narady. Spotkanie kierownictwa PiS było odpowiedzią na zawetowanie przez prezydenta ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym. Najważniejsi politycy PiS-u za zamkniętymi drzwiami opracowywali plan działań na najbliższe dni i strategię wobec prezydenta.
Izba Reprezentantów USA zatwierdziła zaostrzenie sankcji wobec Rosji. Co zrobi Donald Trump?
Izba Reprezentantów USA przytłaczającą większością głosów zatwierdziła projekt ustawy przewidujący nowe sankcje wobec Rosji, Iranu i Korei Północnej. Jak informował wcześniej jeden z liderów demokratów w Izbie Steny Hoyer: nałożenie nowych sankcji na Rosję zostało uzgodnione w związku z jej ingerencją w ubiegłoroczne wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych i z jej zaangażowaniem w konflikt na Ukrainie. Projekt ustawy musi być jeszcze zaaprobowany przez Senat i podpisany przez prezydenta. Biały Dom tymczasem oświadczył, że Donald Trump nie podjął jeszcze decyzji, czy dokument podpisze. Izba Reprezentantów USA przytłaczającą większością głosów zatwierdziła projekt ustawy przewidujący nowe sankcje wobec Rosji, Iranu i Korei Północnej. Jak informował wcześniej jeden z liderów demokratów w Izbie Steny Hoyer: nałożenie nowych sankcji na Rosję zostało uzgodnione w związku z jej ingerencją w ubiegłoroczne wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych i z jej zaangażowaniem w konflikt na Ukrainie. Projekt ustawy musi być jeszcze zaaprobowany przez Senat i podpisany przez prezydenta. Biały Dom tymczasem oświadczył, że Donald Trump nie podjął jeszcze decyzji, czy dokument podpisze.Izba Reprezentantów USA zatwierdziła zaostrzenie sankcji wobec Rosji.
Poznań: Odnaleziono rowerzystę, który zaatakował kobietę i staruszka w parku.
​Policjanci zatrzymali rowerzystę, który w parku Tadeusza Kościuszki w Poznaniu brutalnie zaatakował dwie osoby. Mężczyzna był poszukiwany od 3 lipca.
poniedziałek, 24 lipca 2017
Prezydent zawetował ustawę o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa
Zdecydowałem, że zwrócę z powrotem Sejmowi, czyli zawetuję ustawę o Sądzie Najwyższym, jak również o KRS, albowiem Sejm doprowadził do tego, że są one ze sobą powiązane" - oświadczył prezydent Andrzej Duda odnosząc się do ustaw reformujących sądownictwo, w tym ustawy o Sądzie Najwyższym. Rzecznik prezydenta poinformował następnie, że Andrzej Duda podpisze ustawę o ustroju sądów powszechnych. Także dzisiaj prezydent spotyka się z I prezes Sądu Najwyższego Małgorzatą Gersdorf oraz z przewodniczącym Krajowej Rady Sądownictwa Dariuszem Zawistowskim. Celem spotkań - jak informował prezydencki minister Krzysztof Szczerski - jest umożliwienie wszystkim stronom przedstawienia swoich argumentów w sprawie zmian w sądownictwie.
środa, 19 lipca 2017
Chorwacji i Czarnogóra w ogniu! Strażacy walczą z potężnymi pożarami lasów. Ogień zniszczył już przedmieścia Splitu.
Strażacy walczą z potężnymi pożarami lasów wzdłuż wybrzeża Adriatyku. Ogień zniszczył już kilka budynków w pobliżu Splitu. Lokalne media donoszą o pierwszej ofierze śmiertelnej.
Wołomin: Zgwałcił małoletnią, może trafić do więzienia na 15 lat.
Prokuratura Rejonowa w Wołominie postawiła zarzuty mężczyźnie podejrzanemu o gwałt na małoletniej - poinformował PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga prok. Marcin Saduś. W środę sąd ma zdecydować czy tymczasowo aresztować mężczyznę. Prokuratura Rejonowa w Wołominie postawiła zarzuty mężczyźnie podejrzanemu o gwałt na małoletniej - poinformował PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga prok. Marcin Saduś. W środę sąd ma zdecydować czy tymczasowo aresztować mężczyznę.
Loading