RSS
środa, 05 lipca 2017
Prezydenci 12 polskich miast chcą islamistów w Polsce i zadeklarowali współpracę w tej sprawie podpisami pod deklaracją
"Samorządy deklarują wolę do opracowania i wdrożenia lokalnych planów działania w zakresie integracji imigrantów, których celem jest budowa podstawowych standardów w obszarach edukacji, zatrudnienia, bezpieczeństwa, kultury, pomocy społecznej i zdrowia" – czytamy w deklaracji podpisanej przez samorządowców największych miast Polski.„Deklarację o współdziałaniu miast Unii Metropolii Polskich w dziedzinie migracji” podpisali w Gdańsku 30 czerwca prezydenci 12 największych polskich miast. „Polskie duże miasta od wielu lat są otwarte na procesy migracyjne i różnorodność mieszkańców” – czytamy w dokumencie.
środa, 28 czerwca 2017
Trwa przesłuchanie w sprawie Amber Gold. Marcin P.: Ja nic Polakom do zwrócenia nie mam.
Chwilę po godzinie 10 w warszawskim sądzie okręgowym rozpoczęło się przesłuchanie byłego szefa Amber Gold Marcina P. Pytania zadają członkowie sejmowej komisji śledczej zajmującej się badaniem działalności piramidy finansowej. Na samym początku przesłuchania, Marcin P. odmówił odpowiedzi na trzy pierwsze pytania: o to, kiedy zdecydował się na stworzenie Amber Gold, jakie środki były potrzebne na stworzenie działalności oraz skąd pochodziły.
Posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w związku z atakami cybernetycznymi w Europie i w Polsce.
"Premier Beata Szydło zwołała na środę na godz. 11 Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego w związku z atakami cybernetycznymi" - poinformował na Twitterze rzecznik rządu Rafał Bochenek. Ofiarą hakerów padły systemy komputerowe m.in. na Ukrainie, Danii, Wlk. Brytanii i Holandii. Szwajcarskie służby ds. cyberbezpieczeństwa podały, że za awarie odpowiedzialny jest wirus typu ransomware znany jako Petya.
wtorek, 27 czerwca 2017
Seria zwolnień w policji po sobotniej manifestacji KOD-u w Radomiu.
Komendant miejski policji w Radomiu oraz - jak dowiedzieli się reporterzy RMF FM - komendant i wicekomendant komisariatu, który miał odpowiadać za zabezpieczanie sobotnich manifestacji KOD-u i Młodzieży Wszechpolskiej zostali odwołani. Podinspektor Piotr Kostkiewicz pożegna się ze stanowiskiem, bo wyniki wewnętrznej kontroli zleconej przez Komendę Główną Policji wykazały, że na miejscu manifestacji nie było odpowiedniej liczby funkcjonariuszy.
Deutsche Bank udzielił 225 mln dolarów pożyczki firmie zięcia Donalda Trumpa.
Firma Jareda Kushnera, zięcia i jednego z najbliższych doradców prezydenta Donalda Trumpa, uzyskała na miesiąc przed wyborami prezydenckimi w USA pożyczkę w wysokości 225 milionów dolarów od Deutsche Bank. Taką informację podał dziennik "The Washington Post".
To już 32 ekshumacja ofiar katastrofy smoleńskiej.
Ekshumowano kolejną, 32. ofiarę katastrofy smoleńskiej. Prokuratura Krajowa nie ujawnia jednak z czyjego grobu. Wiadomo, że przeprowadzono ją w Baninie (woj. pomorskie). Ciało przewieziono do Zakładu Medycyny Sądowej w Warszawie. To już szósta ekshumacja przeprowadzona w czerwcu. Jak informuje rzeczniczka Prokuratury Krajowej prok. Ewa Bialik, w czerwcu planowana jest jeszcze jedna ekshumacja.
środa, 21 czerwca 2017
UWAGA! Nie pij wody z kranu w miejscowości Brzesko. W wodzie wykryto w wodzie wykryto skażenie mikrobiologiczne!
Około godziny 13:00 poznamy wyniki badań kolejnych próbek wody z Brzeska w Małopolsce. Od wtorkowego popołudnia z kranów w całym powiecie płynie woda skażona bakteriami chorobotwórczymi.
Baranowice. Trwa pościg za jednym z dwóch bandytów, którzy włamali się do stacji benzynowej.
We wsi Baranowice na Dolnym Śląsku trwa pościg za jednym z dwóch bandytów, którzy włamali się do stacji benzynowej w Dobrzycy pod Pleszewem (woj. wielkopolskie). Wcześniej w czasie pościgu doszło do strzelaniny: w wymianie ognia jeden z napastników zginął, a jeden z policjantów został ranny. Uciekający bandyta może być uzbrojony. Jak ustaliliśmy, o godzinie 03:30 dwaj napastnicy włamali się do stacji paliw w Dobrzycy pod Pleszewem. Ukradli papierosy, po czym samochodem ruszyli w kierunku dolnośląskiego Milicza.
Piekło w Portugalii trwa. Pożary pustoszą kraj.
We wtorek po południu służby obrony cywilnej podały, że żywioł zabił 64 osoby i ranił 157. Spustoszył też około 30 tysięcy hektarów lasów i gruntów rolnych.
Dziś najdłuższy dzień w roku! Rozpoczęło się astronomiczne lato.
Dziś. W środę rano rozpoczęło się astronomiczne lato. Przed nami najdłuższy dzień w roku, który potrwa 16 godzin 47 minut.
Loading