RSS
wtorek, 05 września 2017
Belgia. Problemy w elektrowni jądrowej w Tihange.
​Na terenie belgijskiej elektrowni jądrowej Tihange nie doszło do awarii, w związku z czym nie istnieje jakiekolwiek zagrożenie radiacyjne - uspokaja Państwowa Agencja Atomistyki. Ostrzega, by nie podejmować żadnych działań, np. nie przyjmować preparatów z jodem na własną rękę. Z kolei resort zdrowia wydał komunikat, w którym przestrzega, żeby nie przyjmować samodzielnie preparatów z jodem, bo może on wywołać niepożądane skutki.
Żenujące tłumaczenia gwałcicieli z Rimini. "Tylko przytrzymywaliśmy ofiary".
Trzech napastników, którzy w Rimini pobili Polaka, a następnie kilkukrotnie zgwałcili jego żonę, twierdzą, że tak naprawdę... niczego złego nie zrobili. Według źródeł policyjnych, nastolatkowie tłumaczą, że ich rola w ataku "ograniczała się do przytrzymywania ofiar", a głównym oprawcą był lider grupy, Kongijczyk Guerlin Butungu.
Ekstradycja napastników z Rimini do Polski jest możliwa?
​Nie będzie łatwo doprowadzić do ekstradycji sprawców napaści na Polaków w Rimini do Polski - tak agencja Ansa odniosła się w poniedziałek do słów wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego, że strona polska powinna podjąć negocjacje z Włochami o ewentualnej ekstradycji.
Silny wstrząs w kopalni Murcki-Staszic w Katowicach. 7 górników poszkodowanych
Silny wstrząs w kopalni Murcki-Staszic w Katowicach. Doszło do niego przed godz. 5 rano, 900 metrów pod ziemią. W rejonie byli górnicy. Siedmiu z nich jest poszkodowanych.
poniedziałek, 04 września 2017
Trump: Stany Zjednoczone są gotowe wykorzystać potencjał dyplomatyczny, konwencjonalny i nuklearny.
Podczas rozmowy telefonicznej z premierem Japonii Shinzo Abe w prezydent Donald Trump zadeklarował, że "dla obrony własnej i sojuszników, Stany Zjednoczone są gotowe wykorzystać potencjał dyplomatyczny, konwencjonalny i nuklearny, który mają do dyspozycji". Obaj przywódcy ostro skrytykowali przeprowadzony przez Pjongjang w niedzielę test bomby wodorowej. Jak zaznaczono w komunikacie Białego Domu, "potępili ciągłe próby destabilizacji podejmowane przez Koreę Północną i jej prowokacyjne działania".
Korea Północna przeprowadziła udaną próbę z użyciem bomby wodorowej!
"Całkowitym powodzeniem zakończyła się przeprowadzona przez Koreę Północną próba z użyciem bomby wodorowej przeznaczonej do montażu na międzykontynentalnych pociskach balistycznych (ICBM)" - ogłosiła państwowa telewizja północnokoreańska. Komunikat podano kilka godzin po potężnych wstrząsach sejsmicznych na terytorium Korei Płn., które wskazują na przeprowadzenie przez reżim kolejnej próby jądrowej.
Wrocław. Pożar kamienicy przy ulicy Więckowskiego. 18 osób w szpitalu.
18 osób trafiło do szpitala na badania po pożarze w kamienicy przy ulicy Więckowskiego we Wrocławiu. Z budynku ewakuowano 28 osób.
Nowy Sącz. 1 osoba nie żyje, 6 rannych. Bus którym wracali goście z przyjęcia weselnego wjechał w słup.
Jedna osoba zginęła i sześć odniosło obrażenia w wypadku busa, do jakiego doszło w Nowym Sączu. Samochód, którym wracali goście z przyjęcia weselnego wjechał w słup trakcji elektrycznej.
Aresztowano 20-letniego Kongijczyka, uważanego za szefa czteroosobowej bandy, która napadła na polskich turystów w Rimini
Aresztowany nad ranem 20-letni Kongijczyk, uważany za szefa czteroosobowej bandy, która napadła na polskich turystów w Rimini, chciał uciec do Francji - podały włoskie media za śledczymi. Jak ujawniły, jest to uchodźca z Konga Guerlin Butungu.
Zatrzymano wszystkich sprawców napadu i gwałtu na Polaków w Rimini.
20-letni Kongijczyk Guerlin Butungu, aresztowany w niedzielę pod zarzutem napaści na polskich turystów oraz gwałtu i przesłuchany przez prokuraturę, nie okazuje żadnej skruchy – poinformowali włoscy śledczy, cytowani przez telewizję RAI. Mężczyzna uważany jest za przywódcę grupy, która brała udział w ataku w Rimini.
Loading