RSS
wtorek, 05 września 2017
Ekstradycja napastników z Rimini do Polski jest możliwa?
​Nie będzie łatwo doprowadzić do ekstradycji sprawców napaści na Polaków w Rimini do Polski - tak agencja Ansa odniosła się w poniedziałek do słów wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego, że strona polska powinna podjąć negocjacje z Włochami o ewentualnej ekstradycji.
Silny wstrząs w kopalni Murcki-Staszic w Katowicach. 7 górników poszkodowanych
Silny wstrząs w kopalni Murcki-Staszic w Katowicach. Doszło do niego przed godz. 5 rano, 900 metrów pod ziemią. W rejonie byli górnicy. Siedmiu z nich jest poszkodowanych.
poniedziałek, 04 września 2017
Trump: Stany Zjednoczone są gotowe wykorzystać potencjał dyplomatyczny, konwencjonalny i nuklearny.
Podczas rozmowy telefonicznej z premierem Japonii Shinzo Abe w prezydent Donald Trump zadeklarował, że "dla obrony własnej i sojuszników, Stany Zjednoczone są gotowe wykorzystać potencjał dyplomatyczny, konwencjonalny i nuklearny, który mają do dyspozycji". Obaj przywódcy ostro skrytykowali przeprowadzony przez Pjongjang w niedzielę test bomby wodorowej. Jak zaznaczono w komunikacie Białego Domu, "potępili ciągłe próby destabilizacji podejmowane przez Koreę Północną i jej prowokacyjne działania".
Korea Północna przeprowadziła udaną próbę z użyciem bomby wodorowej!
"Całkowitym powodzeniem zakończyła się przeprowadzona przez Koreę Północną próba z użyciem bomby wodorowej przeznaczonej do montażu na międzykontynentalnych pociskach balistycznych (ICBM)" - ogłosiła państwowa telewizja północnokoreańska. Komunikat podano kilka godzin po potężnych wstrząsach sejsmicznych na terytorium Korei Płn., które wskazują na przeprowadzenie przez reżim kolejnej próby jądrowej.
Wrocław. Pożar kamienicy przy ulicy Więckowskiego. 18 osób w szpitalu.
18 osób trafiło do szpitala na badania po pożarze w kamienicy przy ulicy Więckowskiego we Wrocławiu. Z budynku ewakuowano 28 osób.
Nowy Sącz. 1 osoba nie żyje, 6 rannych. Bus którym wracali goście z przyjęcia weselnego wjechał w słup.
Jedna osoba zginęła i sześć odniosło obrażenia w wypadku busa, do jakiego doszło w Nowym Sączu. Samochód, którym wracali goście z przyjęcia weselnego wjechał w słup trakcji elektrycznej.
Aresztowano 20-letniego Kongijczyka, uważanego za szefa czteroosobowej bandy, która napadła na polskich turystów w Rimini
Aresztowany nad ranem 20-letni Kongijczyk, uważany za szefa czteroosobowej bandy, która napadła na polskich turystów w Rimini, chciał uciec do Francji - podały włoskie media za śledczymi. Jak ujawniły, jest to uchodźca z Konga Guerlin Butungu.
Zatrzymano wszystkich sprawców napadu i gwałtu na Polaków w Rimini.
20-letni Kongijczyk Guerlin Butungu, aresztowany w niedzielę pod zarzutem napaści na polskich turystów oraz gwałtu i przesłuchany przez prokuraturę, nie okazuje żadnej skruchy – poinformowali włoscy śledczy, cytowani przez telewizję RAI. Mężczyzna uważany jest za przywódcę grupy, która brała udział w ataku w Rimini.
czwartek, 31 sierpnia 2017
Od 01.09.2017 nowe przepisy dotyczące odkurzaczy sprzedawanych na terenie UE!
Wszystkie odkurzacze sprzedawane na terenie UE muszą być oznaczone etykietą energetyczną. Prawo to obowiązuje od 1 września 2014 roku. Te same przepisy ograniczyły maksymalną moc odkurzaczy do 1600 W. Ważna wiadomość jest taka, że przed nami kolejna zmiana. Od 1 września 2017 roku odkurzacze będą oznaczane nową etykietą energetyczną. Również maksymalna moc odkurzaczy została nowymi przepisami zmniejszona do 900 W. W naszym artykule wyjaśniamy co się zmieni i jak prawidłowo odczytywać nową etykietę energetyczną odkurzaczy.
środa, 30 sierpnia 2017
Rimini: Ciało Polaka znaleziono w basenie hotelowym!
Tragedia podczas wakacji w mieście Cattolica w prowincji Rimini. W basenie jednego z hoteli znaleziono ciało polskiego turysty.
Loading