RSS
wtorek, 27 czerwca 2017
To już 32 ekshumacja ofiar katastrofy smoleńskiej.
Ekshumowano kolejną, 32. ofiarę katastrofy smoleńskiej. Prokuratura Krajowa nie ujawnia jednak z czyjego grobu. Wiadomo, że przeprowadzono ją w Baninie (woj. pomorskie). Ciało przewieziono do Zakładu Medycyny Sądowej w Warszawie. To już szósta ekshumacja przeprowadzona w czerwcu. Jak informuje rzeczniczka Prokuratury Krajowej prok. Ewa Bialik, w czerwcu planowana jest jeszcze jedna ekshumacja.
środa, 21 czerwca 2017
UWAGA! Nie pij wody z kranu w miejscowości Brzesko. W wodzie wykryto w wodzie wykryto skażenie mikrobiologiczne!
Około godziny 13:00 poznamy wyniki badań kolejnych próbek wody z Brzeska w Małopolsce. Od wtorkowego popołudnia z kranów w całym powiecie płynie woda skażona bakteriami chorobotwórczymi.
Baranowice. Trwa pościg za jednym z dwóch bandytów, którzy włamali się do stacji benzynowej.
We wsi Baranowice na Dolnym Śląsku trwa pościg za jednym z dwóch bandytów, którzy włamali się do stacji benzynowej w Dobrzycy pod Pleszewem (woj. wielkopolskie). Wcześniej w czasie pościgu doszło do strzelaniny: w wymianie ognia jeden z napastników zginął, a jeden z policjantów został ranny. Uciekający bandyta może być uzbrojony. Jak ustaliliśmy, o godzinie 03:30 dwaj napastnicy włamali się do stacji paliw w Dobrzycy pod Pleszewem. Ukradli papierosy, po czym samochodem ruszyli w kierunku dolnośląskiego Milicza.
Piekło w Portugalii trwa. Pożary pustoszą kraj.
We wtorek po południu służby obrony cywilnej podały, że żywioł zabił 64 osoby i ranił 157. Spustoszył też około 30 tysięcy hektarów lasów i gruntów rolnych.
Dziś najdłuższy dzień w roku! Rozpoczęło się astronomiczne lato.
Dziś. W środę rano rozpoczęło się astronomiczne lato. Przed nami najdłuższy dzień w roku, który potrwa 16 godzin 47 minut.
wtorek, 06 czerwca 2017
Długoterminowa prognoza pogody. Jaki będzie weekend 10-11.06.2017?
Od poniedziałku 5 czerwca, przez kilka dni, utrzyma się typowo letnia pogoda. Tydzień upłynie pod znakiem wysokich temperatur, ale i deszczowej aury. Nad Polskę napłyną ciepłe i chłodne masy powietrza, powodując lokalne burze. Weekend zapowiada się upalnie. W poniedziałek w przeważającej części kraju wystąpi niewielkie zachmurzenie, choć w ciągu dnia spodziewane są rozpogodzenia. Średnia temperatura prognozowana dla Polski to 22 stopnie Celsjusza. Najcieplej będzie na Dolnym Śląsku, a najchłodniej na Suwalszczyźnie – od 17 do 25 stopni. Umiarkowany wiatr wystąpi na północy i wschodzie, w pozostałych częściach kraju będzie bezwietrznie.
poniedziałek, 05 czerwca 2017
Zwłoki 28-letniego mężczyzny z obrażeniami głowy znaleziono w Jastrzębiu-Zdroju.
Zwłoki 28-letniego mężczyzny z obrażeniami głowy znaleziono w Jastrzębiu-Zdroju na Górnym Śląsku. Według wstępnych informacji miały skatować go cztery osoby.
Londyn: Cudem przeżyła atak nożownika terrorysty. Napastnik nie trafił w tętnicę szyjną.
"Trochę boli, ale przeżyję" - napisała w mediach społecznościowych 31-letnia Australijka, której napastnik próbował w sobotę w Londynie poderżnąć gardło. W ataku terrorystycznym w stolicy Wielkiej Brytanii zginęło co najmniej 7 osób, a 48 zostało rannych.
Londyn: Kolejne zamachy terrorystyczne. Napastnicy wjechali w tłum ludzi samochodem a następnie zaatakowali ocalałych nożami.
Trzej sprawcy zostali zastrzeleni przez policję. Zamachowcy najpierw wjechali samochodem w pieszych na moście London Bridge, a następnie zaatakowali ludzi nożami w pobliżu Borough Market.
piątek, 02 czerwca 2017
Problem z wysyłką dokumentów z programu Płatnik po aktualizacji w Windows XP
Po ostatnie aktualizacji programu Płatnik pojawił się problem z wysyłką dokumentów do ZUS. Brak możliwości elektronicznego wysyłania dokumentów ubezpieczeniowych z programu Płatnik zainstalowanego na komputerze z systemem Windows XP wynika ze zmienionych przepisów unijnych. Zobacz co można na to poradzić?
Loading