RSS
piątek, 24 listopada 2017
Co z Polakami w Wielkiej Brytanii po Brexicie?! Zobacz jak zakończyły się konsultacje.
​Spotkaniem przedstawicieli brytyjskiego rządu z liderami polskiej społeczności w szkockim Edynburgu zakończono w czwartek pierwszą serię konsultacji dotyczących praw Polaków po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Około 40 osób, w tym przedstawiciele polskich organizacji, przedsiębiorstw i mediów polonijnych, spotkało się w centrum sztuki współczesnej Dovecot Studios z przedstawicielami ministerstwa ds. wyjścia z Unii Europejskiej i ministerstwa spraw wewnętrznych.
czwartek, 02 listopada 2017
Nie żyje Helena Kmieć. Polska wolontariuszka została zamordowana w Boliwii przez nożownika. Na jej grób przybywają pielgrzymki
Helena Kmieć miała wziąć udział w otwarciu ochronki dla dzieci w boliwijskim Cochabamba. Do Ameryki Południowej wyjechała na początku stycznia na misję. Miała pełnić tam posługę i nieść pomoc siostrom służebniczkom dębickim. Niespełna trzy tygodnie później Helena zginęła z rąk nożownika. Dziś – dziewięć miesięcy od tamtych wydarzeń – do grobu młodej dziewczyny przybywają wierni niemal z całego świata. Dla nich już jest świętą. 8 stycznia 2017 r. Helena Kmieć wraz z Anitą Szuwald wyleciały jako wolontariuszki misyjne do BoliwiiW nocy 23/24 stycznia 2017 doszło do napadu na ochronkę, w której mieszkały, Helena zginęła od ciosów zadanych nożemParafia św. Barbary w Libiążu gromadzi dokumentację konieczną do rozpoczęcia procesu wyniesienia Heleny na ołtarzeO jej śmierci, jak znaczna większość społeczeństwa, dowiedzieliśmy się z mediów. Pierwsze informacje były bardzo szczątkowe, niejednoznaczne, w całości bazujące na doniesieniach boliwijskiej prasy i lokalnej policji. Nie znaliśmy jej osobiście, nie należeliśmy do tej samej parafii, nie chodziliśmy do jednej szkoły. Choć historia od samego początku wydała nam się niezwykła, codzienność Helenki była całkiem zwyczajna, "ona nie chodziła trzy metry nad ziemią" - jak mówią o niej bliscy.
wtorek, 31 października 2017
Terroryści grożą brytyjskiej rodzinie królewskiej. ISIS chce zabić księcia George'a
Brytyjskie media informują, że Państwo Islamskie grozi zabiciem syna księcia Williama i księżnej Kate, 4-letniego księcia George'a. Informacja taką służby miały przechwycić z aplikacji Telegram, przez którą komunikują się terroryści.
piątek, 13 października 2017
Jak powinna wyglądać kontrola drogowa? Policjant bawi się w szeryfa. Film!
Do TVN Warszawa trafiło nagranie nietypowej kontroli drogowej. Na filmie widać, jak policjant poruszający się cywilnym autem zajeżdża drogę kierowcy na środku wielopasmowej drogi i wymachuje odznaką. Eksperci są zgodni: kara, i to poważna, należy się osobie, która pokazywała odznakę policyjną, a nie kierowcy. My przypominamy, jak powinna wyglądać prawidłowa kontrola drogowa. Podczas kontroli drogowej szczegółowe przepisy obowiązują nie tylko zatrzymanego, ale i policjantaWyjaśniamy, kiedy kierowca nie musi zatrzymać się do kontroli.Nie tylko policjanci mogą zatrzymać auto do kontroli – takie uprawnienia ma także kilka innych służb.Nieoznakowane Audi zajechało drogę na środku ulicy Puławskiej w Warszawie zdziwionemu kierowcy. Z auta wysiadł człowiek w cywilnym ubraniu i pomachał „przedmiotem przypominającym odznakę”. Tak wyglądała „interwencja” w wykonaniu warszawskiego policjanta. Eksperci jednoznacznie oceniają, że funkcjonariusz z nagrania złamał kilka przepisów. I to on powinien być ukarany, a nie kierowca. Podobno policja prowadzi postępowanie wyjaśniające. Warto pamiętać, że podczas kontroli drogowej szczegółowe przepisy określają postępowanie nie tylko zatrzymanego, ale i policjanta.
Para gejów adoptowała dziecko, dziewczynka nie żyje. Sekcja zwłok wykazała makabryczne obrażenia
Matthew Scully-Hicks jest oskarżony o zamordowanie swojej 18-miesięcznej córki. 31-latek i jego partner adoptowali dziewczynkę dwa tygodnie wcześniej.
czwartek, 12 października 2017
Akcja CBA w klubie Hustler. Rozbito gang?
Spektakularna akcja funkcjonariuszy i wielkie pieniądze w tle! Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało cztery osoby uczestniczące w przekazaniu łapówki w jednym ze stołecznych nocnych klubów. Chodziło o pomoc w załatwieniu sprawy, którą aktualnie badają śledczy. "Przysługa" miała kosztować aż 100 tys. euro!
Jest podejrzany o zabójstwo studentki. Z jej skóry zrobił gorset. Co policja znalazła w jego mieszkaniu? Zdjęcia.
Śledczy pracujący nad sprawą zamordowanej i obdartej ze skóry Katarzyny Z. (+23 l.) korzystają już nie tylko - jak pisaliśmy wczoraj - z pomocy jasnowidza, ale też duchownego! Wczoraj zakonnik pojawił się w mieszkaniu Roberta J. (52 l.), któremu prokuratorzy zarzucają tę potworną zbrodnię. Dlaczego duchowny pomaga śledczym przeczesującym od kilku dni dom na krakowskim Kazimierzu? Oficjalnie policja i prokuratura sprawy nie komentują, ale wiadomo, że bonifrater przyszedł tam na prośbę matki oskarżonego.
wtorek, 10 października 2017
Ryanair znów odwołuje loty! Zobacz jakie kraje nie będą obsługiwane!
Największe linie lotnicze w Europie i Polsce znów odwołują loty. Tym razem powodem jest planowany na wtorek strajk francuskich kontrolerów lotów. Ze względu na to - jak podają irlandzkie linie - nie będą się odbywać loty na i z francuskich lotnisk, a także inne nad francuskim terytorium.
Ukraińscy górnicy zablokowali przejście graniczne do Polski
Górnicy z kopalń węgla kamiennego w obwodzie wołyńskim w północno-zachodniej Ukrainie zablokowali w poniedziałek drogę do przejścia granicznego z Polską Jagodzin-Dorohusk – poinformowała Straż Graniczna Ukrainy. Domagali się wypłaty zaległych wynagrodzeń. Górnicy z kopalń węgla kamiennego w obwodzie wołyńskim w północno-zachodniej Ukrainie zablokowali w poniedziałek drogę do przejścia granicznego z Polską Jagodzin-Dorohusk – poinformowała Straż Graniczna Ukrainy. Domagali się wypłaty zaległych wynagrodzeń.
Kierowca Żandarmerii Wojskowej usłyszy zarzut za wypadek z udziałem szefa MON Antoniego Macierewicza
Kierowca Żandarmerii Wojskowej, jadący w kolumnie szefa Ministerstwa Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza, która uczestniczyła w karambolu koło Torunia, usłyszy w tym tygodniu zarzut - dowiedział się nieoficjalnie reporter RMF FM Krzysztof Zasada. W wypadku, do którego doszło w styczniu, ranne zostały 3 osoby.
Loading