RSS
środa, 31 października 2012
Kaczyński: Żądamy dymisji rządu Tuska
„Taki rząd nie może trwać” – stwierdził Jarosław Kaczyński w reakcji na dzisiejszą publikację „Rzeczpospolitej”, która napisała o materiałach wybuchowych mających znajdować się na wraku tupolewa. Prezes PiS poinformował jednocześnie, że spotka się dzisiaj w tej sprawie z prokuratorem generalnym Andrzejem Seremetem.
Sandy osłabł. Zostawił za sobą straty szacowane na miliardy dolarów
Straty po przejściu szacowane są na miliardy dolarów. Wciąż nie wiadomo, ile osób zginęło. Mowa jest o kilkudziesięciu ofiarach. Dziś wznowić prace ma nowojorska giełda oraz częściowo komunikacja w Nowym Jorku.
Michael Phelps uczył pływać dzieci z brazylijskich slumsów
Amerykanin Michael Phelps, olimpijski multimedalista wszech czasów, chce jak najwięcej osób zachęcić do pływania. Odwiedził brazylijskie slumsy i uczył dzieci podstawowych ruchów w wodzie. Opowiadał, co dał mu sport i jak dojść na szczyt.
Disney kupił Lucasfilm i... wyprodukuje 7. epizod "Gwiezdnych wojen"
Lucasfilm - studio filmowe twórcy "Gwiezdnych wojen" George'a Lucasa - zostało kupione przez Walt Disney Co. za 4,05 mld dolarów. Cena transakcji obejmuje również prawa do nazwy i znaku towarowego "Gwiezdnych wojen".
Nasze śmieci mogą nas drogo kosztować
Od lipca przyszłego roku to gminy zajmą się wywozem i zagospodarowaniem naszych śmieci. Narzucą nam wybraną w przetargu firmę i z góry określą stawki za usługę. Będzie nas to słono kosztowało - wynika z wyliczeń "Dziennika Gazety Prawnej".
Potrącił turystę i złamał mu nogę. Policja szuka kierowcy quada
Śląska policja poszukuje kierowcy quada, który na szlaku w gminie Porąbka z premedytacją potrącił turystę, łamiąc mu nogę. Osobom, które przekażą informacje na temat tożsamości mężczyzny, funkcjonariusze gwarantują anonimowość.
Opole: Kierowca autobusu zasnął za kierownicą! 10 osób w szpitalu!
10 osób trafiło do szpitala na badania po wypadku na obwodnicy Opola. Do rowu wjechał tam nad ranem rejsowy autobus relacji Warszawa-Lądek Zdrój.
Rosyjski deputowany oskarża polskie media o spekulacje ws. Smoleńska
Deputowany partii Putina "Jednej Rosji" oskarża polskie media i polityków o spekulacje w sprawie katastrofy w Smoleńsku. Chodzi o doniesienia "Rzeczpospolitej", która podała, że polscy prokuratorzy i biegli, którzy badali ostatnio wrak tupolewa, odkryli na nim ślady materiałów wybuchowych. Jak pisze dziennik "Izwiestia", deputowany żąda zdecydowanych działań od Komitetu Śledczego, Prokuratury Generalnej oraz rosyjskiej dyplomacji.
Płk Szeląg: Polscy biegli nie znaleźli we wraku śladów trotylu. Ostateczna odpowiedź po badaniach
"Chciałbym uspokoić opinię publiczną. Polscy biegli nie stwierdzili we wraku Tu-154M ani na miejscu katastrofy smoleńskiej śladów materiałów wybuchowych" - poinformował na konferencji prasowej płk Ireneusz Szeląg z Wojskowej Prokuratury Okręgowej. Przyznał jednak, że ostateczną odpowiedź ws. obecności materiałów wybuchowych dadzą dopiero dokładne badania laboratoryjne.
JOHN B. CADDEL. 700-tonowy tankowiec wyrzucony na brzeg
Towarzyszący huraganowi Sandy wiatr był tak silny, że zdołał zepchnąć ważący 700 ton tankowiec na brzeg nowojorskiej Staten Island. Statek wzbudził zainteresowanie miejscowych i turystów. Szukają kapitana Bounty. Słynny żaglowiec ofiarą Sandy - 30-10-2012 Szukają kapitana Bounty. Słynny żaglowiec ofiarą Sandy Amerykańska straż przybrzeżna znalazła w poniedziałek wieczorem ciało członkini załogi żaglowca, który zatonął po przejściu huraganu Sandy u wybrzeży Karoliny Północnej. Żaglowiec ten był repliką XVIII-wiecznego HMS Bounty. Trwają poszukiwania kapitana statku.czytaj dalej » Ważący 700 ton tankowiec John B.
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 38
Loading