RSS
piątek, 28 października 2011
Chińczycy przejmują Sabba

"Zagrożonego bankructwem producenta samochodów Saab przejmują dwa chińskie przedsiębiorstwa - Youngman i Pang Da. Zarządca komisaryczny Saaba potwierdził to dziś w piśmie do sądu w szwedzkim Vaenersborgu.
Ponieważ znaleźli się chińscy inwestorzy, zarządca wycofał swój wniosek o przerwanie programu naprawczego Saaba. Nastąpiło to w ostatniej chwili - sąd miał rozpatrzeć ten wniosek w piątek po południu. Wstrzymanie programu naprawczego nieuchronnie prowadziłoby do bankructwa Saaba. Zarządca komisaryczny poinformował o porozumieniu (memorandum of understanding), zgodnie z którym chińskie firmy wykupią wszystkie akcje Saaba oraz zapewnią finansowanie jego reorganizacji.
Według nieoficjalnych informacji szwedzkich mediów, Chińczycy zapłacą za Saaba 100 milionów euro holenderskiej spółce Swan (Swedish Automobile N.L.).
Z powodu zadłużenia i braku pieniędzy produkcja w głównych zakładach Saaba w Trollhaettan stoi od kwietnia. Saab nie ma środków na wypłatę poborów za październik.
Firma Youngman jest producentem samochodów, a Pang Da jest dużym przedsiębiorstwem handlowym."

Więcej:http://www.rmf24.pl/ekonomia/news-chinczycy-przejmuja-saaba,nId,382770

14:24, radioalert
Link Dodaj komentarz »
Olsztyn: Po operacji szczęki Justyna wychodzi do domu

"Justyna, która 10 dni temu przeszła pionierską operację obustronnego wszczepienia stawów skroniowo-żuchwowych, opuszcza szpital w Olsztynie. Za 3 tygodnie rozpocznie rehabilitację.

  fot. olsztyn.wm.pl
  fot. olsztyn.wm.pl

23-latka czuje się dobrze. Rany się wygoiły. Teraz zalecamy 3-tygodniowy okres ciszy, pacjentka będzie odpoczywać w domu - powiedziała ordynator oddziału chirurgii szczękowej dr Anna Bromirska-Małyszko.

Justynę czeka rehabilitacja, która ma doprowadzić do wznowienia pracy mięśni uruchamiających żuchwę. 10 dni temu lekarze szpitala miejskiego w Olsztynie przeprowadzili u Justyny 11-godzinną operację wszczepienia implantów stawów skroniowo-żuchwowych.

Dziewczyna od wczesnego dzieciństwa miała unieruchomioną żuchwę. Nie mogła jeść stałych pokarmów, tylko płynne, miała trudności z mówieniem i myciem zębów.

Już wcześniej Justyna pochodząca z wioski pod Górowem Iławeckim przeszła kilka operacji, w tym dwie w Stanach Zjednoczonych. Niestety nie przyniosły one rezultatów."

Więcej: http://www.rmf24.pl/news-olsztyn-po-operacji-szczeki-justyna-wychodzi-do-domu,nId,382766

14:21, radioalert
Link Dodaj komentarz »
Aspiryna chroni przed rakiem?

"Codzienna zażywanie aspiryny zmniejsza szanse zachorowania na raka jelita grubego - twierdzą naukowcy. Dotyczy to głównie osób szczególnie zagrożonych tą chorobą.
 
Jak wynika z badań pracowników uniwersytetu w Newcastle, zaledwie 2 tabletki aspiryny dziennie wystarczą, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka jelita grubego o 63 procent. Angielscy naukowcy zbadali 861 osób silnie zagrożonych - chorujących na zespół Lyncha, czyli dziedziczną predyspozycję do nowotworów.
Według badań opublikowanych w czasopiśmie naukowym "The Lancet" wśród osób przyjmujących 600 mg aspiryny jedynie u 19 wytworzył się guz. W grupie badanych nie przyjmujących leku nowotwór zaobserwowano u 44 osób. Jeszcze lepsze wyniki są u osób które przyjmują lek od 2 lat.
W Wielkiej Brytanii na zespół Lyncha choruje 30 tys. osób. Możemy zapobiec 10 tys. raków i prawdopodobnie uratować tysiąc osób przed śmiercią - mówi odpowiedzialny za badania prof. Sir John Burn.
Dodaje, że u osób w których rodzinie częste są przypadki raka jelita grubego warto zastanowić się nad mimowolnym codziennym zażywaniem aspiryny. Ludzie w wieku 50-60 lat powinni poważnie się zastanowić nad dodaniem aspiryny do swojego jadłospisu. Chroni ona przed rakiem, zawałowi serca i udarom. Trzeba mieć jednak na uwadze, że zażywanie aspiryny może powodować inne choroby - takie jak wrzody i krwawienie z przewodu pokarmowego - podsumowuje Burn."

Więcej:http://www.rmf24.pl/nauka/news-aspiryna-chroni-przed-rakiem,nId,382748

14:20, radioalert
Link Dodaj komentarz »
Od pół roku w policji nie działa urządzenie do ekspertyz pozostałości po wystrzałach broni

"Od pół roku w policji nie działa urządzenie do badań GSR, czyli ekspertyz pozostałości po wystrzałach broni - dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada. Analizy zlecane są zewnętrznym firmom, co znacznie wydłuża postępowania.
Jedyny taki aparat na wyposażeniu policji, który ma Centralne Laboratorium Kryminalistyczne w Warszawie, zepsuł się w maju. Wybrano firmę, która naprawiła już mikroskop. Długo to trwało, bo to urządzenie jest niezwykle rzadkie. Części trzeba było ściągać z zagranicy.
Problem w tym, że nie przeprowadzono dotąd kalibracji tego skomplikowanego sprzętu. Żadne wykonane na nim ekspertyzy, nie mogą być więc wykorzystywane w policyjnych postępowaniach. Wykonawca ma czas na dokończenie robót do 3 grudnia. Oznacza to, że wszelkie analizy zlecane są zewnętrznym instytucjom. Nasz reporter dowiedział się nieoficjalnie, że tak zwane priorytetowe badania są wykonywane w instytucjach zewnętrznych w kilka tygodni. Zwykłe policjanci czekają miesiącami.
Ekspertyzy GSR są kluczowe w każdym przypadku użycia broni przez przestępców. Badanie ma na celu wykazać pozostałości po wystrzale, między innymi prochu, na ubraniu sprawcy. Na tej podstawie można stwierdzić, kto używał broni, a także nawet z której ręki oddano strzał.
W Komendzie Głównej policja wystąpiła już o dodatkowe 2 miliony złotych na drugie urządzenie do badań GSR. To naprawiane ma już kilkanaście lat."

Więcej:http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-aparat-do-badania-prochu-na-ubraniu-przestepcy-zepsuty-od,nId,382764

14:18, radioalert
Link Dodaj komentarz »
Córka Kurta Cobaina zaręczyła się

"Frances Bean przyjęła oświadczyny swojego chłopaka, rockmana Isaiaha Silvy. Córka tragicznie zmarłego Kurta Cobaina z Nirvany poinformowała o tym na Facebooku. Jak twierdzi informator magazynu "In Touch", 19-latka i jej świeżo upieczony narzeczony zamieszkali razem.
Bean, która nie utrzymuje kontaktów z matką Courtney Love, zmieniła swój osobisty profil na Facebooku na "zaręczona". Świadomość, że spędzę resztę mojego życia kochając mojego najlepszego przyjaciela, czyni mnie najszczęśliwszą kobietą na świecie- napisała.
Isaiah Silva, który występuje w zespole Rambles, spotyka się z córką Kurta Cobaina od ponad roku."

Więcej:http://www.rmf24.pl/rozrywka/news-corka-kurta-cobaina-zareczyla-sie,nId,382757

14:14, radioalert
Link Dodaj komentarz »
Małysz zakończył udział w RMF Morocco Challenge

"Adam Małysz z powodu problemów ze sprzęgłem nie wystartował do ostatniego odcinka specjalnego podczas RMF Morocco Challenge. Tym samym zawodnik RMF Caroline Team zakończył trening przed Rajdem Dakar.
Adam Małysz oficjalnie nie uczestniczył w samym rajdzie. Razem z pilotem Rafałem Martonem trenował przed Rajdem Dakar. Załoga jechała samochodem Mitsubishi Pajero, którym za kilka tygodni zmierzy się z bezdrożami Ameryki Południowej.
Dzisiaj zawodnicy pokonują ostatni etap rajdu. Meta znajduje się w byłym forcie Legii Cudzoziemskiej w górach Atlas."

Więcej:http://www.rmf24.pl/raport-morocco-challenge-2011/wiadomosci/news-malysz-zakonczyl-udzial-w-rmf-morocco-challenge,nId,382787

14:10, radioalert
Link Dodaj komentarz »
Poczesna: Kierowniczka poczty ukradła ponad 200 tys. zł

"

Kierowniczka poczty w Poczesnej pod Częstochową systematycznie kradła pieniądze. Jej łupem padło ponad 200 tysięcy złotych. Wykryto to w czasie wewnętrznej kontroli. Prokuratura w Częstochowie właśnie skierowała do sądu akt oskarżenia w tej sprawie.

Kobieta usłyszała zarzut przywłaszczenia pieniędzy - mówi Romuald Basiński, rzecznik prokuratury w Częstochowie. Najpierw na poczcie zaginęły paczki. Potem bony żywnościowe dla listonoszy. Wreszcie zaczęło brakować pieniędzy w pocztowej kasie.

Żeby ukryć kradzież, kierowniczka poczty fałszowała dokumenty. Kiedy na pocztę docierały pieniądze przeznaczone na renty i emerytury, były one odpowiednio rozdzielane, a emeryci i renciści dostawali wszystko w terminie. Kierowniczka zabierała natomiast to, co zostawało. A braki w pocztowej kasie pokrywała z pieniędzy, które docierały na pocztę w następnym miesiącu.

Kobieta przyznała się do winy i gotowa jest zwrócić pieniądze."

Więcej:http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-kierowniczka-poczty-ukradla-ponad-200-tys-zl,nId,382795

14:09, radioalert
Link Dodaj komentarz »
Rada NATO potwierdziła ubiegłotygodniową decyzję o zakończeniu operacji w Libii

"Rada NATO potwierdziła ubiegłotygodniową decyzję o zakończeniu operacji w Libii 31 października. "Nasza praca wojskowa jest już zakończona" - ogłosił na Twitterze sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen.
 
Wstępną decyzję o zakończeniu działań w Libii podjęto w ubiegły piątek na nadzwyczajnym spotkaniu Rady NATO, po potwierdzeniu informacji o śmierci libijskiego dyktatora Muammara Kaddafiego oraz opanowaniu przez siły powstańcze Libii większości terytorium kraju.
Miała ona zostać potwierdzona w tę środę, jednak ze względu na trwające negocjacje pomiędzy przedstawicielami Sojuszu, ONZ oraz nowych władz w Libii decyzję odroczono do piątku. Przedstawiciele Narodowej Rady Libijskiej (NRL) wielokrotnie bowiem apelowali o utrzymanie sił NATO do końca roku, albo przynajmniej do końca przyszłego miesiąca.
Rada Bezpieczeństwa ONZ cofnęła jednak w czwartek swą autoryzację natowskiej operacji w Libii. Jednogłośnie przyjęto rezolucję w sprawie wygaśnięcia mandatu ONZ dla tej operacji oraz odwołano zakaz lotów nad Libią.
NATO rozpoczęło operację "Zjednoczony Obrońca" 31 marca. Polegała ona na kontroli nałożonego na Libię przez ONZ embarga na dostawy broni, kontroli strefy zakazu lotów nad terytorium Libii oraz na działaniach mających na celu ochronę ludności cywilnej. Od początku operacji do momentu wstrzymania działań 24 października NATO przeprowadziło ponad 26,1 tys. lotów."

Więcej:http://www.rmf24.pl/raport-rewolucja-w-libii/fakty/news-nato-formalnie-potwierdza-zakonczenie-operacji-w-libii,nId,382799

14:04, radioalert
Link Dodaj komentarz »
Starożytna kolumna przerobiona na miskę dla kota

"Karabinierzy w Rzymie skonfiskowali w czwartek 350 posiadanych nielegalnie starożytnych zabytków archeologicznych. Wśród nich jest m.in. podstawa rzymskiej kolumny przerobiona na miskę dla kota. Łączna wartość eksponatów przekracza milion euro.
Wśród odnalezionych zabytków są płyty sarkofagów z III wieku, które były przyczepione do ścian w salonie prywatnej rezydencji, a także ozdobiony motywami kwiatowymi element architektoniczny znany jako architraw, ustawiony wśród barowych stolików w centrum Wiecznego Miasta.

Dowództwo karabinierów ze specjalnej komórki do spraw ochrony dziedzictwa kulturowego poinformowało, że impulsem do przeszukania jednej z prywatnych rezydencji, w której znaleziono prawdziwy nielegalny skarbiec starożytności, był sygnał otrzymany po przeprowadzonym w niej remoncie. Ekipa zawiadomiła, że w posiadłości przedsiębiorcy z branży budowlanej znalazła antyczne dekoracje na ścianach i murach.

W ten sposób śledczy wpadli na trop 9-osobowej grupy przestępczej handlującej nielegalnie zabytkami archeologicznymi. Handlarzom skonfiskowano łącznie 317 eksponatów.

W domu innego rzymianina znaleziono 26 antycznych waz, amfor i figurek oraz fragmentów kolumn korynckich, a także marmurowe popiersie Dionizosa z II wieku.

Wiele z tych zabytków pochodzi ze starożytnego parku przy drodze Appia Antica, gdzie kwitnie proceder nielegalnych wykopalisk.

Generał karabinierów Pasquale Muggeo podkreślił, że konieczny jest stały monitoring tego obszaru. - Każdy musi się czuć strażnikiem sztuki. Kto wie, ile osób zobaczyło w barze antyczny zabytek i nam o tym nie powiedziało - dodał dowodzący operacją."

Więcej:http://www.tvn24.pl/12691,1722334,0,1,starozytna-kolumna-przerobiona-na-miske-dla-kota,wiadomosc.html

11:01, radioalert
Link Dodaj komentarz »
Bielsko Biała: Policja zatrzymała poszukiwanego 5 listami gończymi

"39-letniego przestępcę, który ukrywał się od 7 lat, zatrzymali w Bielsku-Białej policjanci z referatu antynarkotykowego. W mieszkaniu, w którym przebywał mężczyzna, znaleziono hurtowe ilości narkotyków.
Podczas przeszukania śledczy odnaleźli ponad 4 tysiące porcji amfetaminy oraz 200 porcji marihuany. Za handel narkotykami grozi mu do 10 lat więzienia" - powiedziała Elwira Jurasz z bielskiej policji.
Mężczyzna poszukiwany był od siedmiu lat między innymi za liczne kradzieże i oszustwa, których dokonywał w różnych rejonach Polski, ostatnio głównie na Śląsku. Wydano za nim pięć listów gończych.
Ostatnio policjanci otrzymali informację, że mężczyzna może przebywać w jednym z mieszkań w centrum Bielska-Białej.
Zatrzymany usłyszał już zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz usiłowania wprowadzenia ich do obrotu. Został aresztowany."

Więcej:http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-policja-zatrzymala-poszukiwanego-5-listami-gonczymi,nId,382744

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 70
Loading