RSS
piątek, 30 września 2016
W schronisku w Berlinie 50 uchodźców zaatakowało wartowników
W jednym z berlińskich schronisk dla uchodźców około 50 migrantów wdarło się do biura wartowników i zaatakowało ich. W Reinickendorf, północno-zachodniej dzielnicy Berlina ostatniej nocy około 50 mieszkańców schroniska dla uchodźców wszczęło awanturę i zaatakowało pracowników służby wartowniczej. Interweniować musiała policja. Schronisko dla uchodźców mieści się w sali gimnastycznej jednej ze szkół w Reinickendorf.
Referendum na Węgrzech w sprawie uchodźców. "Nie ryzykuj, zagłosuj na nie".
Referendum w sprawie obowiązkowych kwot osiedlania imigrantów odbędzie się w niedzielę na Węgrzech. Jego wynik wydaje się przesądzony, utrzymuje się natomiast niepewność co do tego, czy będzie ważne i jakie są dalsze plany rządu. W referendum zostanie postawione pytanie: "Czy chce Pan/Pani, by Unia Europejska mogła zarządzić, również bez zgody parlamentu, obowiązkowe osiedlanie na Węgrzech osób innych niż obywatele węgierscy?".
Niemcy. Pożar szpitala w Bochum. Co najmniej 2 osoby nie żyją. Trwa walka z ogniem!
Co najmniej dwie osoby zginęły w pożarze, który wybuchł w nocy w szpitalu w Bochum na zachodzie Niemiec. 16 osób doznało obrażeń - poinformowała straż pożarna. Według niemieckich mediów, stan sześciu rannych jest zagrażający życiu. Walka z ogniem nadal trwa. Z kilku kondygnacji ewakuowano pacjentów.
czwartek, 29 września 2016
Stanowisko firmy Żywiec Zdrój w sprawie incydentu w Bolesławcu
Prace nad finalną identyfikacją substancji znalezionych w Bolesławcu w jednej butelce wody Żywioł Żywiec Zdrój nadal trwają. Cały czas pozostajemy do pełnej dyspozycji organów kontrolnych i intensywnie współpracujemy z Inspekcją Sanitarną, Policją i Prokuraturą, by umożliwić rzetelne i jak najszybsze zakończenie prowadzonego dochodzenia.
wtorek, 27 września 2016
Podsumowania debaty Clinton - Trump. Padły ważne słowa dla Polski.
W USA odbyła się pierwsza debata pomiędzy Hillary Clinton a Donaldem Trumpem. Kandydaci na urząd prezydenta w czasie energicznej wymiany poglądów spierali się m.in. o kwestie wojskowe. Kandydat Republikanów ogłosił pomysł wysłania wojsk NATO na Bliski Wschód, ale powtórzył także krytyczne słowa na temat Sojuszu. W odpowiedzi była sekretarz stanu złożyła ważną deklarację z punktu widzenia państw europejskich, w tym Polski. – Dotrzymamy słowa w sprawie NATO – podkreśliła Clinton, atakując Trumpa za wypowiedzi na temat Rosji. Udostępnij0SkomentujKomentarze193Donald Trump i Hillary ClintonFoto: ReutersDonald Trump i Hillary ClintonEnergiczne starcie Trump-Clinton. Takiej sytuacji nie było od 1980 roku
W Chorwacji i Grecji powstaną specjalne strefy dla polskich turystów
Organizator wycieczek Rainbow zapowiada, że wakacyjnym hitem przyszłego lata będą hotele i apartamenty w Grecji i Chorwacji z wydzielonymi "Polskimi Strefami". Organizatorzy liczą na to, że pomysł przekona także tych, którzy do tej pory wypoczywali jedynie w Polsce. Nowatorski pomysł wzbudził jednak sporo kontrowersji wśród internautów. Część z nich uważa, że wydzielenie strefy wyłącznie dla Polaków "zabija ideę zagranicznych wakacji".
Wszystko o jajku. Jajo kurze w szczegółach. Budowa, świeżość i jak jeść.
Wszystko o jajku. Jajo kurze w szczegółach. Budowa, świeżość i jak jeść.
To już niemal pewne. Koniec z PIT-em i składkami na ZUS i NFZ. Będzie jeden superpodatek.
Zapadła "kierunkowa decyzja polityczna" o zastąpieniu PIT, składek na ZUS i na NFZ jedną daniną - poinformował szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk. Szczegóły mają być znane za 3-4 tygodnie.
Google obchodzi dziś 18 urodziny.
Jeśli dręczy was odpowiedź na pytanie "Kiedy powstało Google" odpowiadamy: jest starsze od wielu internautów. Jak rozrosła się największa internetowa firma świata przez 18 lat? Kiedy powstało Google? Dziś mija 18 lat od tej chwili - firmę założono 27 września 1998 roku. Z okazji "uzyskania pełnoletności" Google przygotował jubileuszowy doodle.
czwartek, 22 września 2016
UWAGA! Woda Żywiec Zdrój może być zatruta! Po wypiciu dwóch łyków trafił do szpitala z poparzeniami przełyku!
Ze sprzedaży zostają wycofane dwie serie wody "Żywioł Żywiec Zdrój" mocno gazowana o pojemności 0,5 litra. W jednej z butelek wykryto chlor, bądź pochodne chloru. Pan Maciej z Bolesławca po wypiciu dwóch łyków trafił do szpitala z poparzeniami przełyku i jamy ustnej. Przed wodą z etykietą Żywca od rana ostrzega policja i swoich mieszkańców urząd miasta Bolesławiec (woj. dolnośląskie). - Woda była zafoliowana normalnie. Wyciągnąłem pierwszą z opakowania, chciałem się napić przed snem. Wziąłem dwa spore łyki. Poczułem, że to nie jest woda. Zaczęło mnie parzyć. Wyplułem wszystko na dywan. To było kwaśne, potwornie niedobre i żrące - opowiada w rozmowie z reporterem TVN24 Maciej Zielonka, który w nocy trafił do szpitala w Bolesławcu. Jak mówią lekarze jego stan ogólny jest dobry. Ma poparzenia przełyku i jamy ustnej. 31-latkowi grożą owrzodzenia jamy ustnej i przełyku, a rana będzie goiła się długo.
 
1 , 2 , 3 , 4
Loading