RSS
piątek, 28 września 2012
Reżyser filmu szydzącego z Mahometa zatrzymany
Reżyser antyislamskiego filmu, który wywołał falę antyamerykańskich protestów w krajach muzułmańskich, został aresztowany w Los Angeles - poinformowało biuro prokuratora. Według doniesień amerykańskich mediów, Nakoula Basseley Nakoula naruszył zasady warunkowego zwolnienia z odbywania kary.
WIELKA RAFA KORALOWA DOSTĘPNA JAK NIGDY DOTĄD. ZOBACZ!
Od dziś każdy z nas może przeżywać podwodne przygody niczym Jacques Cousteau. Nie trzeba nawet ruszać się sprzed ekranu monitora, by dokładnie eksplorować bogactwo kolorów Wielkiej Rafy Koralowej. Wszystko dzięki projektowi Catlin Seaview Survey.
Kłopoty samolotu Ryanair nad Niemcami, musiał wracać na lotnisko
Z powodu problemów technicznych samolot irlandzkich linii Ryanair musiał zawrócić wczoraj po południu na lotnisko Frankfurt-Hahn - poinformował dziennik "Pforzheimer Zeitung". To kolejny taki przypadek w ostatnich tygodniach.
Jimi Hendrix ma swoją ławeczkę w centrum Dąbrowy Górniczej
Jimi Hendrix ma swoją ławeczkę w centrum Dąbrowy Górniczej. To nieprzypadkowe miejsce, bo ponad 20 lat temu stojący tuż obok pomnik Bohaterów Czerwonych Sztandarów poświęcono właśnie legendarnemu muzykowi. I to uratowało wówczas monument przed całkowitym zburzeniem.
MARS: Niezwykłe odkrycie marsjańskiego łazika. "Woda sięgała do pasa"
Łazik Curiosity znalazł na Marsie koryto rzeki i sfotografował uformowane przez wodę kamyki - poinformowała amerykańska agencja kosmiczna NASA. Podkreśliła, że już wcześniej znaleziono na Czerwonej Planecie ślady obecności wody, ale po raz pierwszy udało się wykonać tego rodzaju zdjęcia.
Iran odpowie "z całą siłą" na jakikolwiek atak na swoje terytorium!?
Iran odpowie "z całą siłą" na jakikolwiek atak na swoje terytorium - oświadczyła irańska misja przy ONZ w reakcji na wystąpienie na forum Zgromadzenia Ogólnego premiera Izraela. Benjamin Netanjahu zagroził atakiem na Iran, jeśli kraj ten przekroczy "czerwoną linię" w pracach nad programem nuklearnym, którą powinna Teheranowi wyznaczyć społeczność międzynarodowa.
19 osób zginęło w katastrofie niewielkiego samolotu pasażerskiego w pobliżu stolicy Nepalu, Kathmandu
19 osób zginęło w katastrofie niewielkiego samolotu pasażerskiego w pobliżu stolicy Nepalu, Kathmandu. Jak poinformowały władze tego kraju, na pokładzie maszyny było 3 członków załogi i 16 pasażerów, głównie zagranicznych turystów.
Przegląd prasy na dzień 28.09.2012 (piątek)
Debata w sprawie "trumien smoleńskich" miała podgrzać atmosferę polityczną, ale jedynie budziła niesmak. Pokazała partii Jarosława Kaczyńskiego, że kartą smoleńską nie może już grać tak jak do tej pory - pisze w piątkowym wydaniu "Gazeta Wyborcza".
Policja wymieni system informatyczny. "Przez dobę byliśmy ślepi i głusi"
W Komendzie Głównej Policji zapadła już decyzja o wymianie systemu, pozwalającego na bezpieczne logowanie do wszystkich baz danych. To efekt awarii, która na dobę odcięła policjantów od wszystkich informacji - donosi "Dziennik Gazeta Prawna".
Tusk w Sejmie: Muszę przeprosić rodziny smoleńskie
Odpowiedzialność nakazuje mi przeprosić wszystkie rodziny smoleńskie za cierpienie związane z identyfikacją ciał ofiar" - ogłosił w Sejmie premier Donald Tusk. Minister sprawiedliwości Jarosław Gowin podkreślał, że zakaz otwierania trumien "wynikał z polskich przepisów", a prokurator generalny Andrzej Seremet poinformował, że błędna identyfikacja ciał dwóch ofiar katastrofy wynikała z nietrafnego rozpoznania szczątków przez rodziny.
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 39
Loading