RSS
środa, 31 sierpnia 2016
Maciej Orłoś odchodzi z Teleexpressu. Dziś po raz ostatni poprowadzi program 31.08.2016.
Maciej Orłoś odchodzi z Telewizji Polskiej. Dziennikarz dziś o godz. 17. po raz ostatni poprowadzi "Teleexpress", który współtworzy od 25 lat. Spekuluje się, że przyczyną decyzji Orłosia jest współpraca z nowym szefem serwisu, Klaudiuszem Pobudzinem. O sprawie informuje "Presserwis".
środa, 24 sierpnia 2016
Oblał 39 letnią kobietę kwasem w sądzie. Żrący płyn testował na sobie.
Łódzki sąd aresztował na trzy miesiące 50-latka, któremu prokuratura postawiła zarzut usiłowania spowodowania u 39–latki ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i doprowadzenia u niej do oparzeń. Mężczyzna wczoraj w łódzkim sądzie oblał ją kwasem. Kobieta jest przytomna, ale czeka ją bardzo długie leczenie. Wczoraj trafiła pod opiekę specjalistów w Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich.
Trzęsienie ziemi we Włoszech. Wideo z miejsc szczególnie dotkniętych katastrofą
Trzęsienie ziemi we Włoszech. Wideo z miejsc szczególnie dotkniętych katastrofą.
Trzęsienie ziemi we Włoszech. Kamery monitoringu zarejestrowały trzęsienie ziemi.
Około godz. 3.40 obudził nas intensywny hałas. Coś się waliło, coś przewracało. Czuliśmy, że wszystko się rusza. Obudziliśmy dzieci i pobiegliśmy do drzwi. Sytuacja się uspokoiła, zostaliśmy w salonie.
Włochy. Trzęsienie ziemi. Mapa obszaru i skala trzęsienia.
Cześć domów w Amatrice - miejscowości najbardziej dotkniętej przez kataklizm - żywioł zmienił w gruzy. Na tych stertach pracują ekipy poszukiwawczo-ratownicze. Przeszukują je też mieszkańcy. Są sygnały, że pod gruzami mogą być uwięzieni ludzie. Wiele wąskich ulic tej górskiej miejscowości jest zablokowanych przez takie zwałowiska.
Trzęsienie ziemi we Włoszech w regionach Umbria, Lacjum i Marchia. 'Nie ma połowy miasta'. Zdjęcia!
Do co najmniej 14 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi - wynika z informacji podawanych przez miejscowe media. Poprzedni bilans mówił o sześciu zabitych. Władze zastrzegają, że na oficjalny bilans jest jeszcze zbyt wcześnie. Amerykański ośrodek sejsmologiczny USGS poinformował, że trzęsienie ziemi nastąpiło o godz. 3.36; ognisko wstrząsów zlokalizowano w odległości ok. 80 km na południowy wschód od miasta Perugia, na niewielkiej głębokości 10 km.
czwartek, 11 sierpnia 2016
Francja: Skandal ukrywany przez rząd. Leki na padaczkę mogły spowodować aż 70 tys. przypadków uszkodzenia płodów.
.Leki na padaczkę mogły spowodować aż 70 tys. przypadków uszkodzenia płodów. O sprawie zrobiło się głośno po ujawnienia przez media raportu utajnionego przez rząd. Śledztwo w sprawie prowadzi paryska prokuratura. Specyfiki ze szkodliwą substancją stosowane są od blisko 50 lat. Leki na padaczkę, które zawierają walproinian sodu, mogły stać za 70 tys. przypadków uszkodzeń płodów. Specyfiki mogły powodować malformacje (rodzaj wad wrodzonych, wywołanych przez zaburzenie rozwoju w okresie zarodkowym - przyp. red.).
Polski śledczy bada okoliczności śmieci Polki zabitej przez Syryjczyka
Prokuratura Krajowa poinformowała, że polski śledczy weźmie udział w czynnościach procesowych dotyczących zabicia Polki przez Syryjczyka w Niemczech.
Tajemnicza śmierć turystek w Panamie.
Tajemnicza śmierć turystek w Panamie. The Daily Beast przeprowadziło własne śledztwo. Tajemnicze zaginięcie i śmierć w Panamie dwóch młodych turystek od lat jest powodem różnych spekulacji. Dwie Holenderki wyruszyły na górską wyprawę, z której nigdy nie wróciły.To, co się z nimi działo, pokazują częściowo zdjęcia z odnalezionego aparatu. Amerykański serwis The Daily Beast dotarł do fotografii i oficjalnych dokumentów. O ich ocenę poproszono ekspertów, serwis przeprowadził też własne śledztwo.
środa, 10 sierpnia 2016
Oszukują (nie tylko) seniorów metodą 'Na ZUS'
Na początku sierpnia do jednego z rzeszowskich emerytów zatelefonował „pracownik ZUS”, proponując spotkanie w celu przeliczenia pobieranego świadczenia. Emeryta zaskoczył telefon i na swoje szczęście postanowił przedzwonić do ZUS-u, aby zapytać, jakie dokumenty ma przygotować do przeliczenia…
 
1 , 2 , 3
Loading