RSS
piątek, 31 sierpnia 2012
Poważny wypadek w Tatrach, który wspinał się filarem Skrajnego Granatu, odpadł od ściany
Alpinista, który wspinał się filarem Skrajnego Granatu, odpadł od ściany. Mężczyzna spadł z wysokości kilkudziesięciu metrów i zatrzymał się dopiero u podstawy ściany. Z poważnym urazem głowy trafił do szpitala.
Polska kolarka Anna Harkowska zdobyła srebro na paraolimpiadzie
Anna Harkowska zdobyła w Londynie pierwszy dla Polski medal XIV paraolimpiady. Polka zajęła drugie miejsce w wyścigu na 3000 m na torze kolarskim.
Andy Roddick kończy karierę po US Open
Były lider światowego rankingu Amerykanin Andy Roddick ogłosił w swoje 30. urodziny, że trwający w Nowym Jorku wielkoszlemowy turniej US Open jest jego pożegnaniem z tenisem.Zrobię to krótko i słodko: zdecydowałem, że to będzie mój ostatni turniej. Czuję, że właśnie nadszedł odpowiedni moment. Zawsze chciałem, by stało się to właśnie na kortach Flushing Meadows - powiedział rozstawiony z numerem 20 zawodnik.
Włochy: Dwulatek za kierownicą. Auto wpadło do rowu
Na północy Włoch dwulatek zabrał matce kluczyki do samochodu, wsiadł do auta, włączył silnik i odjechał. Po pięćdziesięciu metrach wpadł do rowu. Na szczęście nic mu się nie stało.
Lublin: Dyrektor za plecami prezydenta miasta podpisał dwieście decyzji bez upoważnienia. Przestępstwa nie było?
Prokuratura umorzyła postępowanie przeciwko dyrektorowi Wydziału Budownictwa i Architektury lubelskiego ratusza. Dyrektor za plecami prezydenta miasta podpisywał m.in. pozwolenia na budowę. Zdaniem prokuratury, nie doszło jednak do przestępstwa.
W ostatni weekend wakacji uważajcie na paliwową drożyznę
Ostatnie dni wakacji to ogromny ruch na polskich drogach i błyskawiczny wzrost obrotów - oraz cen - na stacjach benzynowych. Tylko w ciągu ostatnich dwóch tygodni litr benzyny 95 podrożał o 15 groszy. Średnio litr paliwa kosztuje 5 złotych i 84 grosze. Specjalnie dla Was sprawdziliśmy, gdzie jest najtaniej, a gdzie najdrożej.
Białystok: Malowali swastyki na cmentarzu, usłyszeli wyroki
Sąd skazał czterech mieszkańców Białegostoku na rok więzienia za propagowanie faszyzmu i nawoływanie do nienawiści. Pięć lat temu mężczyźni namalowali antyżydowskie hasła na pomniku ofiar getta i cmentarzu żydowskim w stolicy Podlasia.
Kraków: Poszukiwany 5 listami gończymi Rumun wpadł niedaleko Krakowa
Krakowska policja zatrzymała obywatela Rumunii, który po wyroku skazującym go na karę więzienia uciekł ze swojego kraju. W Polsce także był ścigany za 5 przestępstw. Poszukiwania 39-latka trwały ponad 3 lata.
Najwyższy wieżowiec w Pekinie będzie miał 528 m wysokości
W Pekinie trwa budwa drapacza chmur wysokiego na 528 metrów. Będzie to najwyższy budynek w mieście i jeden z najwyższych kraju. Koszt jego budowy szacowany jest na 24 mld juanów (ok. 12,7 mld zł).
Francja: Eksperci oskarżają francuskie władze o zablokowanie śledztwa ws. wybuchu w Tuluzie
Władze Francji ukryły prawdę o jednej z najtragiczniejszych eksplozji w powojennej historii kraju - twierdzą niezależni eksperci, badający przyczyny tajemniczego wybuchu w fabryce nawozów sztucznych w Tuluzie 11 lat temu. Zginęło wtedy ponad 30 osób, a 2500 zostało rannych.
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 37
Loading