RSS
piątek, 29 lipca 2016
Papież Franciszek potknął się przy ołtarzu w Częstochowie! Film.
Drugi dzień wizyty papieża Franciszka w Polsce zaczął się bardzo wcześnie. Po wizycie w klasztorze sióstr prezentek Ojciec Święty wybrał się do krakowskiego Szpitala Uniwersyteckiego, aby odwiedzić chorego kardynała Macharskiego. Jednak najważniejszym punktem w jego programie jest msza w częstochowskim Sanktuarium. W jej trakcie wierni mogli się przestraszyć, bo papież upadł.
czwartek, 28 lipca 2016
120 km na rolkach z Katowic do Brzegów. Na Światowe Dni Młodzieży.
Uczestnicy "Nightskating na ŚDM" wyruszą w najbliższy piątek ok. godziny 20 z Katowic. Celem jest Pole Miłosierdzia w Brzegach pod Krakowem, gdzie rolkarze dotrą w sobotę rano. – Pojedziemy spokojnie. Planujemy co dwie godziny 20-minutowe postoje i dłuższą przerwę z ciepłym posiłkiem. To konieczne, bo to jednak dystans trzech maratonów – mówi dla Onetu Marcin Nikiel, organizator przejazdu. – Tego dnia zapowiadają burze, ale jedziemy niezależnie od pogody – dodaje.
Lech Wałęsa: Nie będę w Częstochowie. Ta wielka przyjemność nie dla mnie.
„Nie będę w Częstochowie. Jestem tam mniej mile widziany. Ta wielka przyjemność nie dla mnie” – powiedział były prezydent Lech Wałęsa w rozmowie z RMF FM.
Niemcy: 15 latek planował atak terrorystyczny. Kontaktował się z 18 letnim sprawcą z Monachium.
Policja z Ludwigsburga w Niemczech zatrzymała 15-latka, który - jak przypuszczają funkcjonariusze - planował zamach. Chłopak kontaktował się przez internet z 18-latkiem, który był sprawcą strzelaniny w Monachium - informuje stuttgarter-zeitung.de. Antyimigracyjne nastroje w Monachium W mieszkaniu nastolatka policjanci znaleźli dużą liczbę naboi małego kalibru, kilka noży oraz chemikalia, z których można wyprodukować materiały wybuchowe. Odkryli także instrukcję, jak skonstruować bombę, oraz plany dróg ewakuacyjnych szkoły, do której uczęszczał chłopiec.
Siedmiu niebezpiecznych imigrantów uciekło ze strzeżonego ośrodka na Węgrzech
Siedmiu mężczyzn uciekło ze strzeżonego ośrodka dla imigrantów w Kiskunhalas przy granicy z Serbią - poinformował w środę doradca premiera Węgier Viktora Orbana ds. bezpieczeństwa wewnętrznego Gyoergy Bakondi. Bakondi powiedział na konferencji prasowej w Budapeszcie, że pięciu zbiegów to Algierczycy, a dwóch - Marokańczycy. Jak dodał, trzech już schwytano. Natomiast nadal poszukiwanych jest czterech, z czego miejsce pobytu dwóch z nich jest znane. Do ucieczki doszło we wtorek wieczorem. Jednego Algierczyka złapano na próbie ucieczki i wtedy - po sprawdzeniu stanu osobowego w ośrodku - okazało się, że opuściło go kilku imigrantów.
Uwaga Papież jedzie. Zamykają drogi.
W związku z przejazdem kolumny papieskiej, w czwartek rano zamykane są odcinki autostrad A4, S1 i DK1 - poinformował oficer dyżurny śląskiej drogówki.
środa, 27 lipca 2016
Polańczyk: 3-latka postrzeliła swojego 2-letniego kuzyna w brzuch z wiatrówki dziadka.
3-letnia dziewczynka postrzeliła z broni pneumatycznej swego 2-letniego kuzyna. Do nieszczęśliwego wypadku doszło w Polańczyku na Podkarpaciu.
Katowice: Wybuch w kopalni Murcki.
W szybie wentylacyjnym katowickiej kopalni Murcki-Staszic doszło do wybuchu metanu z rury odprowadzającej ten gaz z podziemnych wyrobisk na powierzchnię.
Fotografowali zwłoki Ewy Tylman, mogą trafić za kraty nawet na 5 lat.
Nawet 5 lat więzienia może grozić mężczyznom, którzy robili zdjęcia zwłokom Ewy Tylman. Chodzi o pracowników zakładu pogrzebowego i mężczyznę, który zauważył ciało w Warcie w Czerwonaku koło Poznania. Jeszcze dzisiaj wszyscy trzej mają usłyszeć prokuratorskie zarzuty.
Warszawa: Z balkonu oderwała się balustrada. Jej ściąganie trwało kilka godzin.
Z balkonu jednego z bloków na warszawskim Targówku oderwała się balustrada. Trzymała się na skrawku metalowego zabezpieczenia na 9. piętrze i w każdej chwili mogła runąć na ziemię. Strażacy bezpiecznie ją ściągnęli.
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5
Loading