RSS
środa, 29 czerwca 2016
Olli - oto autonomiczny, elektryczny bus z... drukarki
Komunikacja miejska raczej nie kojarzy się z czymś innowacyjnym - w Polsce chociażby w wielu miastach jeszcze pokutują niekoniecznie piękne i dobrze wyposażone maszyny, ale na szczęście to się zmienia. Przykład z brzegu - Rzeszów zainwestował potężne pieniądze w systemy wspomagające transport w mieście, od dawna jeździ tam zupełnie nowy tabor napędzany przez CNG, a także funkcjonują elektroniczne bilety i panele informacyjne. Same busy wyglądają i jeżdżą całkiem przyjemnie.
poniedziałek, 27 czerwca 2016
Tragiczny bilans nawałnic, jakie w weekend przetoczyły się nad Polską
Synoptycy zapowiadają na dziś zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami, głównie na wschodzie oraz w górach, przelotne opady deszczu. Na krańcach wschodnich oraz na południowym wschodzie miejscami burze, prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm. Temperatura maksymalna od 19 st., 21 st. na wybrzeżu, na południowym zachodzie oraz lokalnie w dolinach karpackich do 23 st., 26 st. na przeważającym obszarze kraju i 27 st. na krańcach południowo-wschodnich. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 70 km/h. Nadal bez prądu jest 15 tysięcy domów, najwięcej w województwach łódzkim, pomorskim i mazowieckim. Awarie mają zostać usunięte w ciągu kilku najbliższych godzin. Problemów nie ma już na kolei - wszystkie trasy są przejezdne. Wczoraj jednak wiele pociągów miało duże opóźnienia - rekord to 7 godzin.
piątek, 24 czerwca 2016
Brexit. Kukiz wskazuje winnego całej sytuacji.
Kukiz: musiało nastąpić tąpnięcie w tym "eurokołchozie", Donald Tusk do dymisji - Cieszę się z takiego wyniku referendum w Wielkiej Brytanii. Na pewno spowoduje to restrukturyzację całej Unii Europejskiej. Po drugie, Polacy mogą zobaczyć, jak działa referendum. Wcześniej czy później musiało nastąpić tąpnięcie w tym "eurokołchozie". Z taką biurokracją mieliśmy do czynienia przez 8 lat w Polsce, a jej główny przedstawiciel jest teraz głównym reprezentantem w Unii.
Co czeka Polaków, którzy mieszkają w Wielkiej Brytanii?
Brexit będzie miało skutki dla całej Europy, ale szczególnie nerwowe nastroje pojawiają się wśród Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii. Po wejściu do UE fala naszych rodaków zalała Wyspy i dziś mieszka tam ich 850 tys. Co ich teraz czeka? Skutki wyjścia Wielkiej Brytanii z UE są trudne do oceny - do tej pory żaden kraj nie wystąpił jeszcze ze Wspólnoty. To historyczne wydarzenie a jego skutki są trudne do przewidzenia. Nie wiadomo też, jaki dokładnie byłby status Wielkiej Brytanii po ewentualnym Brexicie. Aktualnie obowiązujące przepisy unijne sprawiają, że musi traktować wszystkich obywateli państw unijnych tak jak obywateli własnego kraju. Jeśli jednak wystąpi z szeregów Unii, status wszystkich emigrantów będzie zależał od brytyjskiego parlamentu.
Wielka Brytania wychodzi z Unii Europejskiej. BREXIT przesądzony!
To już oficjalne: w referendum ws. Brexitu zwyciężyli zwolennicy wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej! Brexit poparło 51,9 proc. głosujących, zaś 48,1 proc. chciało pozostania kraju w Unii. Frekwencja w referendum wyniosła 72,2 proc.
czwartek, 23 czerwca 2016
Czy Wielka Brytania powinna pozostać członkiem Unii Europejskiej czy opuścić Unię Europejską?
Uczestnicy referendum mają odpowiedzieć na pytanie: "Czy Wielka Brytania powinna pozostać członkiem Unii Europejskiej czy opuścić Unię Europejską?"
Brexit. Co to? Co to oznacza dla Polaków!?
Brytyjczycy głosują w referendum, w którym zadecydują, czy Zjednoczone Królestwo pozostanie w Unii Europejskiej. Wynik referendum, które jest realizacją obietnicy złożonej przez premiera Davida Camerona w trakcie ubiegłorocznej kampanii przed wyborami parlamentarnymi, będzie decydujący nie tylko dla przyszłości Wielkiej Brytanii, lecz także całej UE. Do głosowania uprawnionych jest około 48 milionów Brytyjczyków.
środa, 15 czerwca 2016
Jasło. 25 latek przetrzymywał w mieszkaniu 2 kobiety i groził śmiercią
25-letni mężczyzna, który od godziny 11 przetrzymywał w mieszkaniu dwie kobiety został ujęty przez policję. poinformował pełniący obowiązki rzecznika prasowego jasielskiej komendy starszy aspirant Piotr Wojtunik.
wtorek, 14 czerwca 2016
Zmarł Michu Meszaros. Odtwórca roli kosmity w serialu "Alf"
Zmarł Michu Meszaros, węgierski aktor i artysta cyrkowy, najbardziej znany z tytułowej roli kosmity w serialu "Alf".
poniedziałek, 13 czerwca 2016
Christiny Grimmie nie żyje. Została zastrzelona przez "psychofana". Znamy jego tożsamość.
Informacja o śmierci Christiny Grimmie, amerykańskiej wokalistki i uczestniczki programu muzycznego "The Voice", wstrząsnęła mediami na całym świecie. 22-letnia gwiazda została zastrzelona po swoim koncercie. Policji udało się zidentyfikować napastnika.
 
1 , 2
Loading