RSS
poniedziałek, 29 czerwca 2015
Czy astronautom Międzynarodowej Stacji Kosmicznej wystarczy jedzenia?
Ważą się losy całego załogowego programu na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej - mówił w TVN24 BiŚ Karol Wójcicki. Astronauci pracujący na pokładzie ISS wciąż oczekują na zaopatrzenie. Po nieudanych próbach dostarczenia zapasów przez rosyjski Progress i Falcon 9 należący do prywatnego przedsiębiorstwa SpaceX przyszłość tego projektu wisi na włosku. Teraz ruch należy do Rosjan.
Aleksander Gawronik oskarżony o podżeganie do zabójstwa Jarosława Ziętary.
Jest akt oskarżenia w sprawie zabójstwa Jarosława Ziętary. Były senator Aleksander Gawronik został oskarżony o podżeganie do zabójstwa poznańskiego dziennikarza. Kluczowe okazały się zeznania nowych świadków.
Amerykańska policja zatrzymała drugiego z uciekinierów z pilnie strzeżonego więzienia w Dannemora w stanie Nowy Jork
Amerykańska policja zatrzymała drugiego z uciekinierów z pilnie strzeżonego więzienia w Dannemora w stanie Nowy Jork. David Sweat został postrzelony w czasie obławy w pobliżu kanadyjskiej granicy. Jego kompan Richard Matt został kilka dni temu zastrzelony w trakcie zatrzymania.
Wybierasz się do Grecji? Bankomaty i banki będą tam nieczynne!
Greckie banki będą zamknięte przez tydzień - do 6 lipca, a bankomaty będą dzisiaj nieczynne. Po południu wznowią funkcjonowanie, ale limit dziennych wypłat wyniesie 60 euro dla jednej osoby - poinformował przedstawiciel rządu w Atenach. Celem restrykcji ma być zahamowanie masowego wycofywania depozytów ze znajdującego się w głębokim kryzysie greckiego systemu bankowego.
23-letni Saifedin Rezgui to sprawca masakry w Susie w Tunezji.
To 23-letni Saifedin Rezgui, student wydziału inżynierii na uniwersytecie w Kairuan, w piątek w południe pojawił się z kałasznikowem na plaży hotelu w Susie i otworzył ogień do turystów. Zabił 39 osób, drugie tyle poważnie ranił. Sam zginął od kul tunezyjskiego policjanta. Teraz okazuje się, że sprawca masakry nie był w ogóle notowany przez tunezyjską służbę bezpieczeństwa.
Studenci Politechniki Wrocławskiej nawiązali połączenie WiFi na odległość 250 kilometrów!
Mamy nowy rekord: studenci Politechniki Wrocławskiej nawiązali połączenie WiFi na odległość 250 kilometrów! To najdłuższa amatorska radiolinia w Polsce. Sygnał przesłano między antenami umieszczonymi na Wielkiej Sowie na Dolnym Śląsku i Babiej Górze w Małopolsce.
Katastrofa rakiety Falcon 9.
Nie powiodła się próba wystrzelenia rakiety Falcon 9, która miała wynieść na orbitę prom transportowy Dragon firmy SpaceX. Maszyna eksplodowała niecałe 2,5 minuty po starcie z Przylądka Canaveral.
piątek, 26 czerwca 2015
Miś-Ratownik. Będzie wręczany dzieciom w sytuacji nieszczęśliwego wypadku.
Miś-Ratownik to niezwykła przytulanka, która będzie wręczana dzieciom w sytuacji nieszczęśliwego wypadku przez służby, które jako pierwsze docierają na miejsce zdarzeń. Minister Teresa Piotrowska odebrała od przedstawicieli Stowarzyszenia „Misie Ratują Dzieci" symbolicznego Misia Ratownika podczas pikniku, który odbył się 24 czerwca na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy. Do służb trafi łącznie ok. 100 tys. przytulanek.
wtorek, 23 czerwca 2015
Windows XP. Problem. Po uruchomieniu czarny ekran. Rozwiązanie.
Problem pojawia się po załadowaniu systemu Windows XP. Tuż przed logowaniem się. Pojawia się czarny ekran i nic. Czekamy, frustracja narasta a systmem się nie ładuje dalej. Co robić? Jakie jest rozwiązanie? Czytaj w dalszej części artukułu.
czwartek, 18 czerwca 2015
Dziś strajk pracowników sądów. Uważają, że zarabiają za mało.
W czwartek (18 czerwca) rozpocznie się pierwsza część Ogólnopolskiej Akcji Protestacyjnej pracowników wymiaru sprawiedliwości. Do akcji przyłączą się m.in. pracownicy olsztyńskiego Sądu Okręgowego, którzy chcą poprawy sytuacji finansowej i kadrowej pracowników sądu. "Dość pracy za grosze!" — taką nazwę nosi ogólnopolska akcja pracowników wymiaru sprawiedliwości, którzy chcą zaprotestować przeciw stale pogarszającym się warunkom pracy i płacy. Do akcji przystąpią również pracownicy Sądu Okręgowego w Olsztynie.
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5
Loading