RSS
wtorek, 30 maja 2017
Pogrzeb Zbigniewa Wodeckiego. Artysta miał 67 lat. Zdjęcia.
Z udziałem najbliższej rodziny, przyjaciół i wielu fanów w bazylice Mariackiej w Krakowie rozpoczęły się we wtorek uroczystości pogrzebowe Zbigniewa Wodeckiego. Artysta zostanie pochowany w grobowcu rodzinnym na cmentarzu Rakowickim. Artysta zmarł 22 maja. Miał 67 lat. Z udziałem najbliższej rodziny, przyjaciół i wielu fanów w bazylice Mariackiej w Krakowie rozpoczęły się we wtorek uroczystości pogrzebowe Zbigniewa Wodeckiego. Artysta zostanie pochowany w grobowcu rodzinnym na cmentarzu Rakowickim. Artysta zmarł 22 maja. Miał 67 lat.Zbigniew Wodecki zmarł 22 maja. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 12. Pożegnanie na cmentarzu poprzedza msza św. odprawiana w bazylice Mariackiej, której przewodniczy biskup Tadeusz Pieronek. Homilię wygłosi ks. Robert Tyrała, znawca muzyki kościelnej. Przed rozpoczęciem nabożeństwa wielbiciele twórczości Wodeckiego żegnali artystę, bijąc brawo. Bliscy Zbigniewa Wodeckiego poprosili o to, by osoby chcące oddać hołd zmarłemu nie kupowały kwiatów, ale przekazały datki na rzecz Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci. "Zwracamy się z prośbą o okazanie szacunku i powagi, które powinny towarzyszyć uroczystości" - podkreślili.
Wielki sukces polskich żołnierzy. 11 więźniów zostało uratowanych przez współudziale polskich wojsk specjalny.
11 więźniów przetrzymywanych przez talibów zostało odbitych przez jednostki afgańskie przy współudziale polskich wojsk specjalnych - poinformował szef MON Antoni Macierewicz. Więźniowie byli przetrzymywani przez talibów w prowincji Helmand. W ostatnich dniach w Afganistanie w prowincji Helmand, jednostki specjalne afgańskich sił, tzw. trzy czwórki, przy współudziale, wsparciu, i po długim szkoleniu przez polskie wojska specjalne, uwolniły 11 więźniów przetrzymywanych przez talibów - powiedział minister obrony na konferencji prasowej.
środa, 24 maja 2017
Czy odbędzie się koncert Ariany Grande w Łodzi? Mamy oficjalne oświadczenie.
"Jesteśmy głęboko zasmuceni bezsensowną tragedią w Manchesterze, a nasze serca i myśli są z tymi, których dotknęło to tragiczne zdarzenie" - piszą organizatorzy koncertu Ariany Grande w Łodzi. "Na tę chwilę wszystkie nasze koncerty odbędą się zgodnie z planem, chociaż w dalszym ciągu czekamy na informacje dotyczące występów Ariany Grande zaplanowanych obecnie na 31 maja i 1 czerwca w Łodzi" - dodają.
Roger Moore nie żyje.
W wieku 89 lat zmarł Roger Moore. Aktor pamiętany m.in. z roli Jamesa Bonda chorował na raka. O jego śmierci poinformowała rodzina.
Polskie małżeństwo, które zginęło po koncercie Ariany Grande pochodziło z Darłowa.
Wiadomo już oficjalnie, że polskie małżeństwo, które zginęło podczas zamachu po koncercie Ariany Grande w Manchesterze, pochodziło z Darłowa w województwie zachodniopomorskim. Para do Anglii wyjechała kilka lat temu.
Opactwo. 3 osoby utonęły w szambie. Ojciec, syn i pracownik świńskiej fermy
Do tragicznego zdarzenia doszło w miejscowości Opactwo w województwie mazowieckim. W szambie utonęły tam trzy osoby.
Chcą odwołać Macierewicza. Sejm zajmie się wnioskiem w sprawie odwołania szefa MON.
Sejm, który rozpoczyna dziś dwudniowe posiedzenie, zajmie się wnioskiem Platformy Obywatelskiej o odwołanie szefa MON Antoniego Macierewicza. Posłowie wysłuchają też informacji rządu w sprawie śmierci Igora Stachowiaka. Sejm zajmie się ponadto projektem zmian w ustawie o ustroju sądów powszechnych. Posłowie wybiorą także członków komisji weryfikacyjnej ds. warszawskiej reprywatyzacji.
W przyszłym roku Amerykanie mają przeznaczyć na budowę tarczy antyrakietowej w Polsce 90 milionów dolarów
W przyszłym roku Amerykanie mają przeznaczyć na budowę tarczy antyrakietowej w Polsce 90 milionów dolarów - takie informacje podają rosyjskie agencje powołując się na szefa projektu tarczy z Pentagonu Gary’ego Pennetta.
Pogrzeb Magdaleny Żuk w Bogatyni.
Kilkaset osób uczestniczyło w pogrzebie Magdaleny Żuk, który odbył się na cmentarzu komunalnym w Bogatyni (Dolnośląskie). 27-latka zmarła pod koniec kwietnia w Egipcie. Sprawę bada prokuratura.
wtorek, 23 maja 2017
Zamach po koncercie Ariany Grande w Manchester Arena w Anglii. 22 osoby zginęło, wśród ofiar są dzieci!
Co najmniej 22 osoby zginęły, wśród nich dzieci, a 59 zostało rannych w zamachu terrorystycznym, do którego doszło w poniedziałkowy wieczór w hali widowiskowej w Manchesterze w północno-zachodniej Anglii, gdzie koncert dała tego wieczoru amerykańska gwiazda pop Ariana Grande.
 
1 , 2 , 3
Loading