RSS
wtorek, 24 maja 2016
Jasło. Grupa zamaskowanych mężczyzn zaatakowała młodych Romów. Krzyczeli, że są "łowcami Cyganów"
W sobotę około godziny 22. grupa zamaskowanych mężczyzn zaatakowała dwóch młodych Romów przy ul. Franciszkańskiej w Jaśle. Bili i kopali na oczach dzieci.
poniedziałek, 23 maja 2016
Jak wygląda mężczyzna, który podłożył bombę we wrocławskim autobusie.
Mężczyzna podejrzany o pozostawienie pakunku jest poszukiwany od czterech dni. Pojemnik wybuchł na przystanku autobusowym przy ul. Kościuszki, po tym, jak z pojazdu wyniósł go kierowca autobusu linii 145. By jak najszybciej ująć sprawcę, który podłożył ładunek, do stolicy Dolnego Śląska skierowano 400 dodatkowych funkcjonariuszy z całego kraju.
piątek, 20 maja 2016
Bomba w autobusie we Wrocławiu
Policja opublikowała wizerunek mężczyzny, który może mieć ważne informacje ws. ładunku wybuchowego zostawionego w autobusie we Wrocławiu, a niewykluczone również, że sam ten ładunek podłożył. Domowej roboty bomba wyposażona była w czasowy zapalnik. Z pojazdu wyniósł ją kierowca - chwilę później doszło do wybuchu. Niegroźnie ranna została kobieta stojąca na przystanku.
czwartek, 19 maja 2016
Halina Skoczyńska. Zmarła w wieku 62 lat. Przyczyna śmierci.
17 maja zmarła Halina Skoczyńska. Popularna aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna odeszła nagle w wieku 62 lat. Znana jest już prawdopodobna przyczyna jej śmierci. „Super Express” podaje, że przyczyną śmierci aktorki był wylew. Wiadomo także, iż Skoczyńska od dłuższego czasu zmagała się z ciężką chorobą. Dlatego władze Teatru Ateneum zdecydowały się kilka dni temu przesunąć premierę sztuki „Twoje i moje” z jej udziałem. W oficjalnym komunikacie czytamy:
środa, 18 maja 2016
Nie żyje Halina Skoczyńska. Zmarła w wieku...
Nie żyje Halina Skoczyńska. Popularna aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna odeszła 17 maja w wieku 62 lat. Smutną wiadomość podał serwis e-teatr.pl.
piątek, 13 maja 2016
Pokłóciły się o 500+. 16-letniej matka Dżesika, walczy ze swoją matką Katarzyną (36 l.) o pieniądze z programu 500 plus.
Szesnastoletnia Dżesika, najmłodsza matka w Polsce, walczy ze swoją matką Katarzyną (36 l.) o pieniądze z programu 500 plus.
czwartek, 12 maja 2016
Baza USA w Redzikowie. Rosja odpowiada na nią wyścigiem zbrojeń.
W piątek zacznie się budowa tarczy antyrakietowej na Pomorzu. Rosja odpowiada wyścigiem zbrojeń - pisze "Rzeczpospolita".
Panama Papers. Zobacz bazę danych z firmami zarejestrowanymi w rajach podatkowych.
Zgodnie z zapowiedzią Międzynarodowe Konsorcjum Dziennikarzy Śledczych (ICIJ) udostępniło w poniedziałek wieczorem w internecie dokumenty "Panama Papers", zawierające informacje o 200 tys. firm, funduszy i fundacji w 21 rajach podatkowych. Pojawia się tam 161 podmiotów powiązanych z Polską.
Opracowany w Warszawie detektor pomoże wcześnie wykryć raka.
Szanse wyleczenia choroby nowotworowej znacznie rosną, jeśli diagnoza następuje dostatecznie wcześnie i szybko wprowadza się odpowiednią terapię. Problem w tym, że rozwijający się rak często bardzo długo nie daje żadnych objawów. Najnowsza praca naukowców z Instytutu Chemii Fizycznej PAN w Warszawie może pomóc w tworzeniu nowoczesnych testów, które dzięki prostym i tanim czujnikom mogą wczesną diagnostykę ułatwić. Pisze o tym czasopismo "Biosensors and Bioelectronics".
Pod kołami ciągnika zginęło siedmioletnie dziecko. Tragedia w Janczowicach koło Dzierżoniowa na Dolnym Śląsku.
Jak ustalił reporter RMF FM Bartłomiej Paulus, dziecko jechało w kabinie ciągnika. W pewnym momencie wypadło z niej i wpadło pod koła przyczepy, która przejechała po chłopcu.
 
1 , 2 , 3
Loading