RSS
czwartek, 27 kwietnia 2017
PiS przeprasza za Misiewicza. Jest oficjalne pismo. Zobacz!
W wyniku ustaleń komisji PiS, Misiewicz z partii wystąpił. Sam PiS mocno ocenił swojego dotychczasowego członka, stwierdzając, że - jak mówił w trakcie zwołanej konferencji prasowej Joachim Brudziński - "nie ma Misiewicz kwalifikacji do pełnienia funkcji w sferze administracji publicznej, spółkach Skarbu Państwa i innych sferach życia publicznego".
Bartłomiej Misiewicz krótko był bez pracy. Już ma nową fuchę!
Bartłomiej Misiewicz w Telewizji Republika ma być odpowiedzialny za pozyskiwanie umów reklamowych i sponsorskich - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Udostępnij 0 Skomentuj Komentarze 300 Były rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz ma nową pracę Foto: Radek Pietruszka / PAP Były rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz ma nową pracę Jednocześnie brak oficjalnego potwierdzenia tej informacji. W rozmowie z portalem Tomasz Sakiewicz, członek zarządu TV Republika, proszony o komentarz, powiedział: "Nie wykluczam, że mu coś zaproponujemy. Nie mam zwyczaju mówić mediom o rozmowach biznesowych. (...) Wielokrotnie byłem zainteresowany współpracą z Bartłomiejem Misiewiczem, ale miał inne plany. Jak będzie wszystko wiadomo, to ogłosimy, a jak nie - to nie". Zaledwie dwa tygodnie temu sam Misiewicz został pełnomocnikiem zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej ds. komunikacji. Z posadą szybko przyszło mu się jednak pożegnać. 13 kwietnia zebrała się specjalna komisja PiS ds. kariery Misiewicza. Krytyka zatrudniania Misiewicza m.in. w różnych firmach gałęzi państwowych spółek spotkała się z krytyką opinii publicznej. W wyniku ustaleń komisji PiS, Misiewicz z partii wystąpił. Sam PiS mocno ocenił swojego dotychczasowego członka, stwierdzając, że - jak mówił w trakcie zwołanej konferencji prasowej Joachim Brudziński - "nie ma Misiewicz kwalifikacji do pełnienia funkcji w sferze administracji publicznej, spółkach Skarbu Państwa i innych sferach życia publicznego". - Ta sprawa pokazuje bezwzględną konsekwencję lidera PiS. (...) W przeciwieństwie do PO potrafimy przeprosić Polaków. Różni nas także, że w takiej sytuacji wyciągamy wnioski, reagujemy natychmiast. Chcemy też opinii publicznej powiedzieć: przepraszam - podkreślał Brudziński po obradach specjalnej komisji PiS. - Komisja po wnikliwej analizie postępowania pana Bartłomieja Misiewicza całkowicie negatywnie oceniła jego postawę. PiS stwierdza, że pan Bartłomiej Misiewicz nie ma kwalifikacji do pełnienia funkcji w sferze administracji publicznej, spółkach Skarbu Państwa czy innych sferach życia publicznego - podkreślał. Brudziński zaznaczył też, że oświadczenie komisji zostało zaakceptowane i podpisane przez prezesa PiS Jarosław Kaczyńskiego. Z kolei rezygnacja Misiewicza z członkostwa w PiS została przyjęta.
czwartek, 20 kwietnia 2017
Kleszcz. Kleszcze i Bolerioza. Fakty i mity.
Samice kleszcza aktywne są na początku wiosny. Wygrzebują się ze ściółki, w której spędziły zimę, żeby złożyć jaja. Jedna kleszczowa "mama" może ich złożyć nawet trzy tysiące. Późnym latem z jaj wylęgają się malutkie, niemal niewidoczne, przezroczyste larwy i rozpoczynają łowy w trawie. Najbardziej narażone na ich ataki są drobne ssaki i ptaki. Nie "pogardzą" jednak psem, kotem oraz człowiekiem, idącym przez trawy.
czwartek, 13 kwietnia 2017
Łódź: Policjant jechał pijany samochodem. Spowodował wypadek w którym została ranna 37 letnia kobieta.
Promil alkoholu w organizmie miał 48-letni funkcjonariusz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, który spowodował wypadek drogowy w nocy z wtorku na środę. Na skutek zderzenia się samochodów, ranna została 37-lenia kobieta.
USA: United Airlines. Brutalnie wyrzucili lekarza z samolotu, bo stewardessy nie miały gdzie usiąść
Skandal do jakiego doszło na pokładzie samolotu United Airlines, odbił się echem na całym świecie. 9 kwietnia z samolotu, który leciał z Chicago do Louisville siłą usunięto pasażerów, bo zabrakło miejsc dla... pracowników linii. Nagranie z brutalnej interwencji policji, który rozegrał się w samolocie udostępniono już ponad 500 tys. razy w mediach społecznościowych. Dramatyczne sceny rozegrały się w niedzielny wieczór na pokładzie samolotu United Airlines lecącego z Chicago do Louisville. Lot był wyjątkowo oblegany i kiedy już pasażerowie siedzieli na swoich fotelach, okazało się, że na pokładzie zabrakło miejsc dla czterech członków załogi, którzy mieli rozpocząć pracę następnego ranka w Louisville.
środa, 05 kwietnia 2017
Masz kartę Mastercard? Sprawdź swoje konto czy ostatnie płatności zostały na nim poprawnie zapisane.
Problemy z systemem księgowania transakcji w Mastercard. Dziesiątki tysięcy osób mogą mieć nieprawidłowo zapisane płatności, których dokonywały kartami debetowymi i kredytowymi tej sieci na początku miesiąca. Informacje o problemach zaczęły napływać masowo wczoraj wieczorem.
Wywiózł 9-latkę do lasu i ją zgwałcił. Pedofil zatrzymany w Zachodniopomorskiem.
Trzy miesiące spędzi w areszcie mężczyzna podejrzany o zgwałcenie 9-letniej dziewczynki w Szczecinku w Zachodniopomorskiem. Sąd Rejonowy przychylił się do wniosku prokuratury o izolację 32-latka. Jak dowiedziała się nasza reporterka Aneta Łuczkowska, śledczy chcą mu przedstawić kolejne zarzuty. Mężczyzna w sobotę wywiózł 9-latkę do lasu i ją zgwałcił. Trzy miesiące spędzi w areszcie mężczyzna podejrzany o zgwałcenie 9-letniej dziewczynki w Szczecinku w Zachodniopomorskiem. Sąd Rejonowy przychylił się do wniosku prokuratury o izolację 32-latka. Jak dowiedziała się nasza reporterka Aneta Łuczkowska, śledczy chcą mu przedstawić kolejne zarzuty. Mężczyzna w sobotę wywiózł 9-latkę do lasu i ją zgwałcił.
Loading