RSS
wtorek, 28 kwietnia 2015
Wspinacze uwięzieni pod Mount Everest. 120 osób ewakuowanych po trzęsieniu ziemii.
Ponad 120 osób odciętych w górskich obozach udało się ewakuować do bazy pod Mount Everestem. W lawinach po potężnym sobotnim trzęsieniu ziemi w Nepalu - pod najwyższą górą świata - zginęło co najmniej 17 wspinaczy. We wczorajszej akcji ratunkowej uczestniczyły dwa śmigłowce - mówił nam o poranku Paweł Michalski, uczestnik wyprawy 6 - Summit Challenge, który jest w bazie pod Everestem.
Kraków: ul. Pawia. 15 osób rannych w zderzeniu tramwaju z autobusem. Zdjęcia
15 zostało rannych w zderzeniu tramwaju z autobusem na ulicy Pawiej, koło Politechniki w Krakowie. 10 przewieziono do szpitala.
poniedziałek, 27 kwietnia 2015
"Supersnow" wypasione armatki z Białki Tatrzańskiej.
"Supersnow" - firma rodem z Białki Tatrzańskiej w ciągu kilkunastu lat przekształciła się z małego warsztatu naprawiającego armatki śnieżne w światowego potentata systemów do zaśnieżania. W tej chwili zajmuje drugie miejsce w Europie i trzecie na świecie oraz planuje ekspansje na kolejne rynki.
Wypadek w kopalni "Wujek"
Ok. 10 metrów chodnika wydrążył nocą z niedzieli na poniedziałek kombajn, dzięki któremu ratownicy chcą dotrzeć do dwóch górników zaginionych po wstrząsie w kopalni Wujek. Z powierzchni kontynuowała też pracę wiertnica.
Ministerstwo Spraw Zagranicznych nie zabezpieczy przejazdu "Nocnych Wilków" przez Polskę
Ministerstwo Spraw Zagranicznych nie zabezpieczy przejazdu "Nocnych Wilków" przez Polskę - poinformował na konferencji prasowej rzecznik resortu. Marcin Wojciechowski podkreślał, że MSZ nie reguluje ruchu przez granicę. Kilkadziesiąt minut wcześniej na stronie MSZ ukazał się komunikat, że resort przekazał Ambasadzie Federacji Rosyjskiej w Warszawie notę dyplomatyczną z informacją o odmowie wjazdu na terytorium Polski zorganizowanej grupy motocyklistów, w której znajdowali się przedstawiciele klubu „Nocne Wilki”.
Otwock. Pożar domu drewnianego. 2 osoby w szpitalu.
Strażakom udało się opanować pożar drewnianego domu w Otwocku pod Warszawą. Dwie spośród czterech osób ewakuowanych przez ratowników trafiły do szpitala.
Szczecinek: Nie żyje 37 letni mężczyzna. Brał udział w imprezie biegowej.
Policja wyjaśnia okoliczności śmierci 37-letniego mężczyzny, który brał dziś udział w imprezie biegowej w Szczecinku.
Lublin R-XIII Hydro. Wyłowiono jego części z Bałtyku.
Pływak z samolotu Lublin R-XIII Hydro, pochodzący z okresu II wojny światowej wydobyto dziś z morza na Helu - ustalił nasz reporter Kuba Kaługa.
Warszawa: Bielany. Samochód wjechał w przystanek! Nie żyje jedna osoba!
Zmarła jedna z dwóch osób rannych w wypadku na warszawskich Bielanach. W przystanek autobusowy wjechał samochód dostawczy. Zmarła kobieta miała 63 lata.
Jak powstał obozy koncentracyjne?
75 lat temu szef SS Heinrich Himmler rozkazał utworzyć obóz koncentracyjny na obrzeżach Oświęcimia, którego nazwę Niemcy zmienili na Auschwitz. 27 kwietnia 1940 r. rozpoczęła się historia miejsca, które stało się symbolem zagłady Żydów i kaźni Polaków.
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 6
Loading