RSS
piątek, 19 kwietnia 2013
Boston. Trwa pościg za zamachowcami. Mapa Goolge z auktualnymi zdarzeniami
W Bostonie ósmą godzinę trwa obława na podejrzanego ws. zamachu na maraton (jego brat kilka godzin wcześniej został już śmiertelnie postrzelony). Ulice miasta zupełnie opustoszały, a tysiące policjantów otoczyły jeden z domów. Funkcjonariusze nie wiedzą, czego spodziewać się po poszukiwanym. Boją się, że może mieć ładunki wybuchowe.
wtorek, 16 kwietnia 2013
Młode kobiety powinny przestać nosić biustonosze - dla zdrowia i urody?
Młode kobiety powinny przestać nosić biustonosze - dla zdrowia i urody. Takie zaskakujące wnioski płyną z badań prowadzonych przez naukowców z Uniwersyteckiego Centrum Szpitalnego w Besancon i Uniwersytetu Franche-Comte.
Rosyjski ekspert o zamordowanych w Katyniu: Ich narodowość nie miała znaczenia
Skandalem zakończyło się wystąpienie dyrektora Centrum Rosyjsko-Polskiego Dialogu i Porozumienia Jurija Bondarienki na konferencji "Rosja i Polska: historia, która przeszkadza wzajemnemu zrozumieniu". Ekspert stwierdził, że stosunki na linii Warszawa-Moskwa przypominają film „Dzień Świstaka”. „Wyrosły już całe pokolenia, które nie wiedzą, że Dzierżyński, Mienżynski i inni twórcy sowieckich organów represji byli Polakami”- oświadczył. Dodał, że zbrodnia katyńska nie była ludobójstwem, a narodowość zamordowanych Polaków nie miała dla Sowietów żadnego znaczenia.
Łódź. Pożar kamienicy.
W nocy w jednej z kamienic w Łodzi wybuchł pożar. Zginęły dwie osoby, w tym roczne dziecko. Sześć osób zostało rannych.
Boston. Wideo. Eksplozje podczas maratonu. 3 osby nie żyją.
Jestem wstrząśnięta, bo poznałam wielu z nich i nie wiem, co się teraz z nimi dzieje" - mówiła po eksplozjach w Bostonie Magda Lewandowska z Fundacji "Maraton Warszawski", która obserwowała, jak organizowana jest tegoroczna edycja tamtejszego maratonu. "Byłam w miejscu wybuchów pół godziny wcześniej" - podkreślała.
USA. Boston. 2 wybuchy na mecie maratonu w Bostonie. 3 osoby nie żyją, ponad 141 ranych!
Co najmniej 3 osoby zginęły a ponad 141 zostało rannych w dwóch wybuchach na mecie maratonu w Bostonie. Jedną z ofiar jest 8-letnie dziecko. Stan 17 osób jest krytyczny. "Wciąż nie wiemy kto to zrobił i dlaczego to zrobił, ale się dowiemy i te osoby zostaną pociągnięte do odpowiedzialności" - zapowiedział prezydent Barack Obama. W związku z atakami nikogo jeszcze nie zatrzymano.
Loading