RSS
czwartek, 23 marca 2017
Zamach w Londynie! Napastnik wjechał w tłum samochodem! Są ofiary śmiertelne!
Trzy ofiary śmiertelne - wśród nich policjant, zastrzelony napastnik i 29 rannych, spośród których siedmioro jest w stanie krytycznym - to oficjalny, podany przez służby tragiczny bilans środowego ataku terrorystycznego w Londynie. Około 14:40 czasu miejscowego zamachowiec wjechał samochodem w grupę ludzi na Moście Westminsterskim, a później próbował dostać się na teren brytyjskiego parlamentu, raniąc śmiertelnie nożem policjanta, który strzegł bramy wjazdowej. Chwilę później sprawca został zastrzelony przez interweniujące służby bezpieczeństwa. Policja poinformowała podczas konferencji prasowej, że napastnik najprawdopodobniej inspirował się islamskim terroryzmem.
wtorek, 14 marca 2017
Pożar samochodu w pobliżu budynku Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Warszawie
Dwie osoby zostały poparzone w pożarze samochodu dostawczego na wjeździe do parkingu podziemnego przy ulicy Litewskiej w Warszawie. Przez ogień z pobliskiego budynku Ministerstwa Spraw Zagranicznych trzeba było ewakuować 300 osób.
piątek, 10 marca 2017
Siemianowice: Incydent podczas wizyty prezydenta Andrzeja Dudy. Mężczyzna pomimo ochrony przedarł się do mikrofonu.
Ogromnie mi zależy, żeby Śląsk kwitł, żeby się rozwijał pod względem gospodarczym, żeby cały czas był tym niezwykłym skarbem dla kraju - mówił w Siemianowicach Śląskich prezydent Andrzej Duda. Podczas spotkania z mieszkańcami przez ochronę przedarł się młody mężczyzna, podszedł do mikrofonu i zapytał prezydenta, dlaczego wciąż tylu Polaków musi pracować za granicą.
Zabił 9-latka i pochwalił się w internecie. Trwa obława za 19 latkiem z Niemiec.
Obława za mordercą z internetu w Niemczech. Policja w Nadrenii Północnej-Westfalii poszukuje nastolatka, który prawdopodobnie zabił 9-letniego chłopca, a następnie pochwalił się morderstwem na opublikowanym w sieci filmie.
27:1 dla Donalda Tuska. Unia nie będzie już taka sama.
"Decyzja zapadła jednomyślnie - bez Polski" - ironizował prezydent Francji Francois Hollande po reelekcji Donalda Tuska na stanowisko szefa Rady Europejskiej. Tuska poparło 27 państw UE, przeciwna była tylko Polska. To pierwszy przypadek w historii Unii, kiedy na tak wysokie stanowisko wybrano kogoś wbrew woli jego kraju. "Decyzja zapadła jednomyślnie - bez Polski" - ironizował prezydent Francji Francois Hollande po reelekcji Donalda Tuska na stanowisko szefa Rady Europejskiej. Tuska poparło 27 państw UE, przeciwna była tylko Polska. To pierwszy przypadek w historii Unii, kiedy na tak wysokie stanowisko wybrano kogoś wbrew woli jego kraju.
poniedziałek, 06 marca 2017
Anglia: Muzułmanin zaatakował polskiego kierowcę
W Anglii miał miejsce rasistowski atak muzułmanina na polskiego kierowcę. Zajście zostało uwiecznione na nagraniu wideo. Film, który w piątek został rozpowszechniony na Twitterze, pokazuje mężczyznę mówiącego po angielsku z wyraźnym polskim akcentem, który jest atakowany przez sfrustrowanego muzułmanina w tradycyjnym stroju. Kobieta nagrywająca zajście została uderzona i opluta. Na nagraniu widzimy, jak muzułmanin wyzywa stojącego przed nim mężczyznę od „świń” i „sukinsynów”. „Spójrz na siebie, jadasz wieprzowinę i wyglądasz jak wieprzowina, ty pieprzona świnio, ty pieprzona cipo” – wykrzykuje. Podbiegał również do kobiety, która nagrywała całe zajście. Muzułmanin widząc, że Polak nie boi się go, w swojej złości postanowił uderzyć kobietę i opluć ją. Kobieta krzyczy „nie dotykaj mnie!” i nagranie zostaje przerwane.
Loading