RSS
środa, 23 marca 2016
Policja z Tych szuka mężczyzny, który w miejskim autobusie napastował kobiety.
Policja z Tych szuka mężczyzny, który w miejskim autobusie napastował kobiety. Próbował je dotykać, był bardzo nachalny, a kiedy stawiały opór - groził im. Jedną z kobiet opluł. Policja publikuje wizerunek poszukiwanego.
Sebastian Bellin poszkodowanych w zamachu terrorystycznym na brukselskim lotnisku Zaventem.
Sebastian Bellin – były koszykarz jest jednym z poszkodowanych w zamachu terrorystycznym na brukselskim lotnisku Zaventem. Zawodnik znalazł się na jednym z najbardziej szokujących zdjęć, które trafiły do internetu zaraz po zamachu.
Sanepid zostanie zlikwidowany? Powstanie Państwowa Inspekcja Bezpieczeństwa Żywności
Państwowa Inspekcja Bezpieczeństwa Żywności – tak nazywać ma się nowa instytucja kontrolująca żywność. Projekt ustawy dotyczący jej powołania zapowiedziała wiceminister rolnictwa Ewa Lech. Dokument ma być przygotowany do końca czerwca. Państwowa Inspekcja Bezpieczeństwa Żywności miałaby powstać z połączenia Inspekcji Weterynaryjnej, Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa oraz Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych. Jak podkreślała wiceminister Lech, nie rozstrzygnięto, kto objąłby nadzór nad nową instytucją – premier czy minister rolnictwa.
wtorek, 22 marca 2016
To ich najpilniej poszukuje belgijska policja. Są zamieszani w zamachy w Brukseli?
Do serii eksplozji doszło we wtorek rano w Brukseli. Według ostatnich, nieoficjalnych danych w wybuchach na lotnisku Zaventem i na stacjach metra zginęło niemal 30 osób. Rządowy sztab kryzysowy wydał komunikat do mieszkańców, by zostali w domach albo w pracy i nie wychodzili na zewnątrz. Także Komisja Europejska wydała takie zalecenie dla swoich urzędników.
Zamach w Brukseli. "Krew była wszędzie. Sceny jak podczas wojny"
Pył, dym i przeszywający całe ciało strach. Krew była wszędzie. To były sceny jak podczas wojny – tak świadkowie relacjonują wybuchy na brukselskim lotnisku i w metrze. Pojawiają się sprzeczne informacje na temat ofiar: telewizja VRT podała, że w wybuchu nikt nie zginął, z kolei wcześniej nadawca VTM informował o 10 ofiarach. Ostatnie relacje mówią nawet o 34 ofiarach śmiertelnych.
Bruksela. Lotnisko na którym doszło do zamachów obstawia policja z bronią maszynową.
"Wszystkie dojazdy do lotniska i drogi wokół są zamknięte. Port jest obstawiony przez jednostki policji uzbrojone w broń maszynową" - relacjonuje w rozmowie z RMF FM pan Tomasz, który pracuje na brukselskim lotnisku Zaventem. W eksplozjach, do których doszło tam o poranku, według najnowszych doniesień, zginęło 11 osób, a kilkadziesiąt zostało rannych.
Ataki terrorystyczne w Belgii. Według różnych źródeł, jest od od 11 do 25 ofiar śmiertelnych
Do dwóch eksplozji doszło na lotnisku w Brukseli. Jak podają belgijskie media, są ofiary śmiertelne oraz osoby poszkodowane. Do eksplozji doszło także na jednej ze stacji metra w stolicy Belgii.
wtorek, 15 marca 2016
Berlin. Eksplozja samochodu. Nie żyje kierowca.
W godzinach porannych w Berlinie doszło do eksplozji ładunku wybuchowego w samochodzie osobowym jadącym Bismarckstrasse - jedną z głównych ulic w zachodniej części miasta - poinformowała policja w Berlinie.
poniedziałek, 14 marca 2016
Sonda ExoMars oraz lądownik Schiaparelli EDM” zostaną wysłane na Marsa w poszukiwaniu życia.
Z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie wystartowała rakieta Proton-M, która wyniesie w przestrzeń kosmiczną lądownik „Schiaparelli EDM” oraz sondę ExoMars. Urządzenia będą szukać na Marsie śladów życia i badać warunki meteorologiczne planety. W budowę znajdujących się w sondzie narzędzi badawczych zaangażowani byli również polscy naukowcy i rodzime firmy. Lot ma potrwać siedem miesięcy.
Film Smoleńsk. Zobacz.
Dziś pojawił się oficjalny zwiastun filmu "Smoleńsk" w reżyserii Antoniego Krauze, twórcy obrazu „Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł”. Film wejdzie do kin 15 kwietnia.
 
1 , 2
Loading