RSS
wtorek, 24 marca 2015
Pierścień z grobu wikingów z napisem "Allah"!?
Szwedzcy archeolodzy dokonali tajemniczego odkrycia. W grobie kobiety, która żyła w czasach wikingów, znaleźli pierścień z napisem "Allah".
Anoreksja zaczyna się w mózgu.
Amerykańscy psychiatrzy na tropie tajemnicy anoreksji. Najnowsze wyniki badań wskazują na możliwe przyczyny tego zaburzenia. Jak piszą na łamach czasopisma "Biological Psychiatry" naukowcy z University of California w San Diego, chodzi o szczególny mechanizm reakcji mózgu na głód.
Angelina Jolie usunęła jajniki. "To daje możliwość kontroli"
Angelina Jolie poddała się zabiegowi usunięcia jajników, o czym poinformowała w liście do New York Times'a. Na operację zdecydowała się profilaktycznie, ponieważ miała 50 procent ryzyka, że zachoruje na raka. Matka aktorki zmarła na tę chorobę. Dwa lata temu Jolie zdecydowała się na prewencyjną mastektomię.
Zmiana czasu na letni. W niedzielę 29.03.2015 pośpimy o godzinę krócej!
Zła wiadomość dla śpiochów. W nocy z soboty (28 marca) na niedzielę (29 marca) śpimy o godzinę krócej. O godz. 2 przesuwamy wskazówki zegarków na godz. 3.
We francuskich Alpach rozbił się Airbus A320 lecący z Barcelony do Duesseldorfu. Nikt z 148 osób nie przeżył!
We francuskich Alpach rozbił się Airbus A320 lecący z Barcelony do Duesseldorfu. Na razie wiadomo tylko, że na pokładzie było 148 osób: 142 pasażerów i sześciu członków załogi. Minister spraw wewnętrznych Francji potwierdził, że znaleziono już szczątki rozbitej maszyny. Prezydent Francois Hollande poinformował, że najpewniej nikt nie przeżył.
Polskie krzesełko dla dzieci na unijnej wystawie niebezpiecznych przedmiotów.
Polskie krzesełko dla dzieci znalazło się na niechlubnej wystawie niebezpiecznych dla zdrowia sprzętów. Ekspozycja prezentowana jest w Komisji Europejskiej. Bruksela opublikowała raport, z którego wynika, że w 2014 roku niemal 2500 produktów - od zabawek po pojazdy silnikowe - wycofano z rynku, ponieważ uznano je za niebezpieczne dla konsumentów. Najwięcej, bo aż 64 proc. niebezpiecznych produktów pochodzi z Chin.
Jan Englert: Sam niczego nie wymyśliłem, po prostu kradłem. Całe życie kradłem
Jan Englert – znany aktor, ale też reżyser i pedagog - został laureatem drugiej edycji nagrody im. Zygmunta Huebnera; otrzymał tytuł Człowieka Teatru. "Czuję się zażenowany własną małością. Wszystko, co w życiu zrobiłem, zawdzięczam moim mistrzom. Sam niczego nie wymyśliłem, po prostu kradłem. Całe życie kradłem” – stwierdził nagrodzony artysta.
Wojsko w trybie pilnym powołuje rezerwistów
Wojsko sprawdza w trybie pilnym na przykładzie wytypowanej jednostki stawiennictwo rezerwistów. MON nie podaje, o którą jednostkę chodzi. Rzecznik resortu Jacek Sońta podkreślił, że rozpoczęte ćwiczenie stanowi sposób kontroli gotowości mobilizacyjnej i bojowej i "nie należy go wiązać z bieżącymi wydarzeniami polityczno-militarnymi".
18 tys. porzuconych samochodów w Warszawie
Ponad 18 tysięcy samochodów odholowały w zeszłym roku miejskie służby w Warszawie. Chodzi głównie o pojazdy zaparkowane w niedozwolonych miejscach. Około 1000 było jednak i aut porzuconych. Do tej pory po swoją własność nie zgłosiło się 752 kierowców.
Lędziny: Mieszkańcy gonili kangura?!
Niecodzienna akcja w Lędzinach na Śląsku. Mieszkańcy, strażacy i strażnicy miejscy gonili w poniedziałek wieczorem... kangura.
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 22
Loading