RSS
piątek, 29 marca 2013
Całun Turyński może być prawdziwy. Znamy wyniki najnowszych badań
Najnowsze badania naukowe wskazują, że słynny Całun Turyński, lniane płótno, w które według tradycji chrześcijańskiej miało być zawinięte po śmierci ciało Chrystusa, mógł pochodzić rzeczywiście z czasów przełomu naszej ery. Pisze o tym w wydanej właśnie książce "Il Mistero della Sindone" (Tajemnica Całunu) profesor Giulio Fanti z Uniwersytetu w Padwie.
Sąd Najwyższy: 50 tysięcy złotych za śmierć matki to stanowczo za mało
50 tysięcy złotych zadośćuczynienia, jakie w związku ze śmiercią matki przyznał dziecku sąd, to rażąco niska kwota - stwierdził Sąd Najwyższy. Chodzi o zadośćuczynienie dla chłopca, którego matka zginęła w wypadku drogowym. Ojciec żądał w jego imieniu 105 tysięcy złotych. SN uznał to roszczenie za zasadne.
Sprawdź przez internet, czy w pociągu są jeszcze wolne miejsca
Jeśli wybieracie się na święta pociągami PKP Intercity możecie sprawdzić w internecie, czy możecie jeszcze liczyć na wolne miejsca. W piątek około południa najbardziej zatłoczone były składy na trasach Warszawa-Terespol i Kraków-Szczecin.
Skandal w śląskich szkołach. Wybierali podręczniki w zamian za prezenty
W 25 śląskich szkołach złamane zostało prawo nauczycieli do wyboru podręczników. Z kontroli kuratorium wynika, że dyrektorzy placówek zobowiązali się w kilkuletnich umowach z wydawnictwami do korzystania z ich książek w zamian za prezenty, np. sprzęt komputerowy.
Strzały i policyjny pościg na Śląsku. Nie żyje mężczyzna
Nie żyje mężczyzna, uszkodzonych jest siedem radiowozów. To bilans policyjnego pościgu za dwoma przestępcami na Śląsku. Ofiara śmiertelna to właśnie jeden z uciekających przed funkcjonariuszami mężczyzn. Sprawą zajęła się już prokuratura. Kierowca-uciekinier najprawdopodobniej w niedzielę zostanie przesłuchany.
Joanna Kątnik z Milcza. Mogła wyłudzić nawet kilkanaście milionów złotych. Szuka jej policja [ZDJĘCIE]
Codziennie kilka osób zgłasza się do prokuratury i na policję, by zgłosić oszustwo. Jego autorką jest 32-letnia Joanna Kątnik z Milicza. Mogło jej się udać wyłudzić nawet kilkanaście milionów złotych.Mogła wyłudzić nawet kilkanaście milionów złotych. Szuka jej policja [ZDJĘCIE]
Warszawa. Praga, ul. Brzeska. Podpalenie!? To nie wypadek!?
"To nie przypadki, a celowe podpalenia" - tak o serii pożarów na warszawskiej Pradze mówi Marek Jasiński ze społecznego Komitetu Obrony Lokatorów. Według niego, za podpaleniami mogą stać ludzie, którzy chcą tanim kosztem zdobywać nieruchomości. W ciągu ostatniego półtora roku na Pradze odnotowano kilkadziesiąt pożarów.
wtorek, 19 marca 2013
Wypadek autobusu z kibicami Lechii Gdańsk
Dwie osoby zginęły w wypadku autobusu na trasie krajowej numer jeden w rejonie Włocławka. Autokarem jechali kibice Lechii Gdańsk. Dziesięć osób jest w ciężkim stanie. Od kilku godzin na miejscu pracują strażacy i policjanci.
czwartek, 14 marca 2013
Nowy papież Franciszek! Argentyńczyk Jorge Mario Bergoglio!
Po dwóch dniach konklawe 115 kardynałów wybrało na nowego papieża Argentyńczyka Jorge Mario Bergoglio. 76-letni hierarcha jako pierwszy w historii przyjął imię Franciszek. "Zaczynamy drogę braterstwa, miłości i zaufania" - powiedział do tysięcy wiernych zgromadzonych na Placu św. Piotra.
poniedziałek, 11 marca 2013
Wstrząsy były tak potężne, że odnotowano je aż w Kosmosie
Fala dźwiękowa wytworzona przez trzęsienie ziemi, do którego doszło równo dwa lata temu w japońskiej Fukushimie, dotarła na krawędź Kosmosu - podają na łamach "Geophysical Research Letters" badacze Europejskiej Agencji Kosmicznej. Odebrał je satelita GOCE.
 
1 , 2 , 3
Loading