RSS
piątek, 30 grudnia 2016
Pogrzeb Łukasza Urbana. Łukasz Urban został pochowany na cmentarzu w Baniach
W uroczystościach pogrzebowych w Baniach wzięli udział: prezydent Andrzej Duda - który złożył rodzinie Urbana kondolencje - wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński oraz szefowa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Beata Kempa. Decyzją wojewody zachodniopomorskiego koszty pogrzebu ma pokryć Skarb Państwa. Po uroczystościach kondukt żałobny udał się na pobliski cmentarz komunalny.
środa, 28 grudnia 2016
Nie żyje Carrie Fisher odtwórczyni roli księżniczki Lei w filmowej serii Gwiezdne Wojny
Zmarła Carrie Fisher, odtwórczyni roli księżniczki Lei w filmowej serii "Gwiezdne Wojny". 60-letnia aktorka doznała rozległego ataku serca podczas lotu transkontynentalnego z Londynu do Los Angeles.
wtorek, 27 grudnia 2016
George Michael nadużywał heroiny i marihuany? Miał palić nawet 25 skrętów dziennie.
Jeszcze w zeszłym roku rzecznik George’a Michaela zaprzeczał, by piosenkarz miał problemy z narkotykami. Brytyjska gazeta "Daily Telegraph" twierdzi jednak, że to właśnie twarde narkotyki przyczyniły się do śmierci gwiazdora. "Jestem i tak zdziwiony, że tak długo przeżył" – twierdzi anonimowa osoba z bliskiego otoczenia piosenkarza.
Nie żyje George Michael solista grupy Wham!
George Michael - muzyk, były solista grupy Wham! - zmarł w wieku 53 lat. Jego rzecznik poinformował, że "odszedł spokojnie w domu". W swoim oświadczeniu rzecznik gwiazdy powiedział: "Z wielkim smutkiem możemy powiedzieć, że nasz ukochany syn, brat i przyjaciel George zmarł spokojnie w domu, w okresie Bożego Narodzenia. Rodzina prosi o przestrzeganie prywatności, gdyż to dla niej bardzo trudny czas". Policja hrabstwa Oxfordshire potwierdziła, że wczoraj wczesnym popołudniem wezwano karetkę pogotowia do jego posiadłości w miejscowości Goring. Śmierć piosenkarza nie jest traktowana jako podejrzana.
wtorek, 20 grudnia 2016
Atak w Berlinie z użyciem polskiego samochodu ciężarowego. Kierowca nie żyje.
Polski MSZ czeka na oficjalne potwierdzenie, że wśród ofiar jest Polak. Oficjalnie wiadomo tyle, że został znaleziony martwy w kabinie ciężarówki. Media, powołując się na policyjne anonimowe źródła, mówią że miał ranę postrzałową. Podczas próby ucieczki policja aresztowała mężczyznę podejrzanego o kierowanie pojazdem. Kierowca ciężarówki wybiegł z kabiny i zaczął uciekać. Większość świadków zaczęła pomagać poszkodowanym, natomiast jeden z mężczyzn rzucił się w pościg za uciekinierem. Zachowywał bezpieczną odległość od uciekającego, jednocześnie zostawał w kontakcie z policją. Dzięki temu funkcjonariuszom udało się go złapać. "Odważny świadek" - jak nazywają go niemieckie media - chce pozostać anonimowy. Według agencji dpa kierowca to Pakistańczyk lub Afgańczyk, który w lutym został zarejestrowany w Niemczech jako uchodźca. Według dziennika "Tagesspiegel" mężczyzna znany był policji, ale nie z powiązań z terroryzmem, lecz drobnych przestępstw. Niemieckie radio RBB podało natomiast rano, że kierowca jest notowanym wcześniej przez policję Pakistańczykiem. Mężczyzna miał przekroczyć niemiecką granicę 31 grudnia 2015 roku w Bawarii.
czwartek, 15 grudnia 2016
Bohdan Smoleń nie żyje. Legendarny artysta kabaretowy miał 69 lat.
Bohdan Smoleń wraz Zenonem Laskowikiem przez lata występował w słynnym w okresie PRL kabarecie "Tey" z Poznania. Współpracował również z kabaretem "Długi".
poniedziałek, 12 grudnia 2016
Prognoza pogody na Święta 2016.
Po kilku ciepłych dniach teraz przed nami zmiana pogody - duże ochłodzenie i powrót mrozu.Arktyczne zimno napłynie do Polski już w poniedziałek, za chłodnym frontem. Ta zimna, północna cyrkulacja powietrza powstanie między rosyjskim niżem a wyżem, który będzie na początku tygodnia nad środkową częścią Europy.
Loading