RSS
czwartek, 31 grudnia 2015
Chcesz mieć dużo wolnego, a nie tracić urlopu? Długie weekendy w 2016 roku
Wystarczy wziąć jeden lub dwa dni wolnego – a długi weekend z trzydniowego zamieni się nawet w sześciodniowy urlop. W 2016 roku czeka nas 9 długich weekendów. Podpowiadamy, kiedy wziąć wolne, by jak najdłużej odpoczywać od pracy.
piątek, 11 grudnia 2015
Najnowsze zdjęcia Plutona wykonane przez sondę New Horizonts
Sona New Horizonts nadal przesyła na Ziemię zdjęcia Plutona. Ze względu na dużą odległość pobieranie zdjęć może potrwać bardzo długo. Pomimo tego, że sonda minęła planetę kilka miesięcy temu to wszystkie zdjęcia jeszcze nie dotarły do NASA.
poniedziałek, 07 grudnia 2015
Prokuratura Okręgowa w Poznaniu złożyła w niedzielę wniosek o areszt dla współpracownika Krzysztofa Rutkowskiego - Radosława B.
Prokuratura Okręgowa w Poznaniu złożyła w niedzielę wniosek o areszt dla współpracownika Krzysztofa Rutkowskiego - Radosława B. Zdaniem śledczych mężczyzna miał utrudniać śledztwo w sprawie poszukiwań Ewy Tylman i nakłaniać świadka do składania fałszywych zeznań. O złożeniu wniosku o areszt poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Magdalena Mazur-Prus. Rutkowski nazywa zarzuty "bezpodstawnymi i absurdalnymi". Prokuratura Okręgowa w Poznaniu złożyła w niedzielę wniosek o areszt dla współpracownika Krzysztofa Rutkowskiego - Radosława B. Zdaniem śledczych mężczyzna miał utrudniać śledztwo w sprawie poszukiwań Ewy Tylman i nakłaniać świadka do składania fałszywych zeznań.
'Słaby uczeń, który niczym się nie wyróżniał'. Rosyjski 'Jihadi Vlad'.
„Był słabym uczniem, ale nie był chuliganem, niczym się nie wyróżniał” – tak były nauczyciel wspomina 28-letniego Anatolija Zemliankę, czyli rosyjskiego „Jihadi Vlada”. To Zemlianka dokonał egzekucji na Rosjaninie, podejrzanym o szpiegowanie w Syrii. Nagranie ukazało się w zeszłym tygodniu w sieci.
Zakładnicy na chwilę przed śmiercią z ładunkami wybuchowymi na szyi. Propaganda Państwa Islamskiego.
Ładunki wybuchowe umieszczone na szyjach zakładników, którzy za chwilę mają zostać straceni. Grupa pojmanych mężczyzn stłoczona na łódce, która za chwilę eksploduje. To najnowsze filmy propagandowe, które w sieci rozpowszechniają zwolennicy Państwa Islamskiego.
17-latka chciała przyłączyć się do dżihadystów. Policję zaalarmowała rodzina.
W Wiedniu tamtejsza policja zatrzymała 17-letnią Szwedkę, która zamierzała udać się do Syrii. Jak informują służby, prawdopodobnie nastolatka chciała dołączyć do Państwa Islamskiego.
Drony pomogą straży granicznej pilnować granicę przed nielegalnymi imigrantami?
Sprzęt za 100 mln złotych i nowe oddziały straży mają ochronić wschodnią granicę przed nielegalnymi imigrantami. O sprawie informuje "Rzeczpospolita".
Eksperci ostrzegają: Dżihadyści przemycili do Europy broń masowego rażenia.
Państwo Islamskie rekrutuje w swoje szeregi chemików, fizyków i informatyków w celu wykorzystania broni masowego rażenia podczas ataku na terenie jednego z państw Unii Europejskiej. Takie doniesienia znalazły się w raporcie Parlamentu Europejskiego, o którym pisze brytyjski „Daily Mail”. Według dokumentu terroryści przeszmuglowali już materiały masowego rażenia na teren Europy.
Obama: Zagrożenie terroryzmem realne. Zniszczymy Państwo Islamskie.
USA pokonają zagrożenie i zniszczą Państwo Islamskie - zapewnił w kilka dni po atakach w Kalifornii prezydent Barack Obama. W orędziu do narodu podkreślił, że rozumie, iż Amerykanie boją się terroryzmu. Kolejny raz wykluczył jednak wojnę lądową w Iraku i Syrii. USA pokonają zagrożenie i zniszczą Państwo Islamskie - zapewnił w kilka dni po atakach w Kalifornii prezydent Barack Obama.
Powódź w Wielkiej Brytanii na niespotykaną dotąd skalę. Spadło 341 l/mkw. deszczu.
Część Wielkiej Brytanii, na skutek wichury Desmond, jest pod wodą. Brytyjscy żołnierze, ratownicy medyczni i strażacy już ponad dobę walczą ze skutkami ulew, jakie nawiedziły północne Wyspy Brytyjskie, Kumbrię i cały północny zachód Anglii. Eksperci informują, że powodzie występują na niespotykaną dotąd skalę. Wiele rzek osiągnęło rekordowo wysoki stan.Bilans stratWedług wstępnych ustaleń, pod wodą znalazło się ponad 2 tys. domów. Służby ratunkowe informują, że w każdej chwili ta liczba może drastycznie wzrosnąć.W północno-wschodniej Anglii, Szkocji i Irlandii wiele dróg zostało zalanych. Rzeki podmyły trzy mosty: w Braithwaite, Keswick i w dystrykcie Eden.55 tys. gospodarstw w Lancaster, Morecambe i Carnforth
 
1 , 2
Loading