RSS
wtorek, 29 listopada 2016
Jasło: Podczas seansu w kinie z sufitu odpadł tynk. Widzowie myśleli, że to efekty specjalne.
W niedzielę podczas wieczornego seansu w kinie Syrena w Jaśle było wielkie poruszenie. Podczas trwającego filmu z sufitu tuż przed ekranem spadł tynk. - Każdy myślał, że to efekt specjalny. Za chwilę poproszono nas o opuszczenie sali kinowej –opowiada jeden z widzów obecnych na seansie.
Fidel Castro nie żyje!
Żałoba narodowaUroczystości pogrzebowe byłego kubańskiego przywódcy Fidela Castro, który zmarł w wieku 90 lat w piątek wieczorem w Hawanie, odbędą się 4 grudnia w Santiago de Cuba - poinformowały władze tego kraju. Cztery dni potrwa procesja z prochami Castro krążąca po kraju. Władze ogłosiły również dziewięć dni żałoby narodowej. O śmierci Fidela Castro powiadomił w kubańskiej telewizji państwowej prezydent Kuby Raul Castro. - Komendant i przywódca rewolucji kubańskiej zmarł wieczorem o godz. 22.29 - oświadczył. Nie powiedział nic na temat przyczyny śmierci Fidela.
środa, 23 listopada 2016
Policja skontrolowała Chajzera na wizji. Wydmuchał 2,8 promila!
Filip Chajzer wybrał się ostatnio z kamerą do Gdańska. Celem jego wizyty było przeprowadzenie wywiadu z pewnym urzędnikiem, na którego wpłynął ciekawy donos. Przy okazji dziennikarz na wizji poddał się badaniu alkomatem. Urządzenie wykazało, że dziennikarz miał 2,8 promila w wydychanym powietrzu. Czy Chajzer prowadził program będąc pod wpływem alkoholu? Sprawdźcie, o co chodzi!
czwartek, 17 listopada 2016
Są wyniki sekcji zwłok Lecha Kaczyńskiego i jego żony. Trumny zostaną ułożone w nowym sarkofagu.
Sekcja zwłok pary prezydenckiej dobiegła końca. Dzięki badaniom DNA biegli potwierdzili, że w sarkofagu na Wawelu znajdowało się ciało Lecha Kaczyńskiego.Eksperci badali szczątki również pod kątem obrażeń.
Anna Fürschke została porwana. 13 latkę uprowadziło 3 mężczyzn.
Anna Fürschke została porwana sprzed bloku. Dziewczynę uprowadziło trzech mężczyzn. Policja publikuje zdjęcie 13-latki i apeluje o pomoc.
Największa wymiana pieniędzy w historii świata. Chaos i panika w Indiach.
W ubiegły wtorek premier Narendra Modi ogłosił zaskakującą decyzję. Bez wcześniejszych zapowiedzi władze kraju postanowiły unieważnić ogromną większość gotówki w krajowym obiegu. I to równo z północną. Całość obwieszczono więc na kilka godzin przed wprowadzeniem.
środa, 09 listopada 2016
Donalt Trump został prezydentem USA. Jaki kraj taki Donald, mówią złośliwi.
Republikanin Donald Trump pokonał w wyścigu do Białego Domu kandydatkę demokratów Hillary Clinton. Miliarder, któremu wielu komentatorów na początku kampanii nie dawało żadnych szans na sukces, odebrał Clinton głosy w kilku stanach, które były bastionem demokratów.
czwartek, 03 listopada 2016
Uwaga! Banki mogą nas odciąć od pieniędzy! FACTA w Polsce!
Masz konto w banku lub biurze maklerskim? Niebawem możesz znaleźć w skrzynce list z niecodziennym pytaniem. Jeśli na nie nie odpowiesz, zostaniesz odcięty od swoich pieniędzy. Z początkiem grudnia rozpocznie się realizacja umowy FACTA Już na początku przyszłego miesiąca Polska zacznie realizować umowę ze Stanami Zjednoczonymi. Chodzi o ujawnienie przez amerykańskich obywateli zagranicznych aktywów do celów podatkowych. Najprościej mówiąc, musimy przekazać za ocean dane tych klientów banków i domów maklerskich, którzy powinni płacić podatki w USA.
środa, 02 listopada 2016
JPK. Jednolity Plik Kontrolny. Od kiedy obowiązek. Jak składać.
Od nowego roku już nie tylko największe firmy, lecz także małe i średnie będą miały obowiązek przekazywania w formie elektronicznej informacji o prowadzonej ewidencji VAT poprzez Jednolity Plik Kontrolny (JPK). Będzie to dotyczyło ok. 140 tys. podmiotów. - Po doświadczeniach dużych firm sektorowi MŚP wdrożenie zmian powinno pójść lepiej, ale problemów raczej uniknąć się nie da - ocenia Agnieszka Wasilewska z Independent Tax Advisers Doradztwo Podatkowe. Od 1 lipca duże podmioty gospodarcze mają obowiązek przekazywania najważniejszych ksiąg podatkowych oraz dowodów księgowych fiskusowi w formie Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK). To zbiór danych generowanych z systemów informatycznych firmy przez bezpośredni eksport na temat operacji gospodarczych za dany okres. Dane mają być przesłane za pomocą środków komunikacji elektronicznej w taki sposób, jak obecnie przekazywane przez internet są deklaracje skarbowe.
Loading