RSS
poniedziałek, 29 lutego 2016
Zaginęła 17-letnia Sandra Steinbach z Rybnika
• Trwają poszukiwania 17-letniej Sandry Steinbach z Rybnika • Nastolatka wyszła z domu 16 lutego 17-letnia.
Marian Zagórny nie żyje.
Na zwłoki Mariana Zagórnego natrafił jego znajomy. Ciało było w łazience, w wannie. Na razie nie wiadomo, czy prokuratura będzie prowadziła śledztwo w tej sprawie. Jak usłyszał nasz dziennikarz, prokuratura czeka na pełne materiały od policji.
88 gala rozdania Oscarów zakończona. Leonardo DiCaprio w końcu otrzymał Oscara.
W Los Angeles w słynnym Dolby Theatre zakończyła się 88. gala rozdania Oscarów. Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła, że najlepszym filmem roku został "Spotlight" w reżyserii Toma McCarthy’ego, najlepszym aktorem został z kolei Leonardo DiCaprio, a najlepszą aktorką - Brie Larson. Ogromny sukces odniósł również film "Mad Max: Na drodze gniewu" - obraz zdobył aż 6 statuetek, choć głównie w kategoriach technicznych. "Zjawa", która była nominowana w aż 12 kategoriach, zdobyła trzy statuetki: za reżyserię, zdjęcia i dla najlepszego aktora pierwszoplanowego.
poniedziałek, 22 lutego 2016
Lech Wałęsa komentuje na mikroblogu: "Tak przegrałem (...) zdradziliście mnie nie ja Was"
Wałęsa komentuje na mikroblogu: @lechwalesa:"Tak przegrałem , ale tylko w tym miejscu gdzie prawie wszyscy uwierzyli że jednak jakaś zdradziecka agenturalna współpraca z SB 46 lat temu incydentalnie krótko ale była , i na krótko zostałem złamany .To nieprawda Nie jestem w sanie jednak Was Przekonać Dziękuję zdradziliście mnie nie ja Was”.
Teczka "Bolka". Zobacz najnowsze zdjęcia z archiwów IPN! Czy Lech Wałęsa był agentem?

Czy Wałęsa był agentem o pseudonimie "Bolek"? Zobacz zdjęcia teczki znalezionej w mieszkaniu Kiszczaka!
Pojawiają się już pierwsze zdjęcia z teczki TW Bolek Zdjęcie teczki "Bolka".
Dziś publikacja części materiałów Kiszczaka dotyczących "Bolka" (Lecha Wałęsy?). Dostęp otrzymają dziennikarze.
W samo południe Instytut Pamięci Narodowej opublikuje pierwszy pakiet dokumentów zabezpieczonych w zeszłym tygodniu w domu gen. Czesława Kiszczaka. Materiały będą dostępne w czytelni IPN przy ul. Kłobuckiej 21 w Warszawie na razie dla dziennikarzy i naukowców. Od środy wgląd w dokumenty będzie możliwy również w czytelniach w oddziałach i delegaturach IPN.
Zbyt szybka jazda Krzysztofa Kwiatkowskiego. Prezes NIK stracił prawo jazdy.
W ostatni wtorek policjanci przekazali do sądu wniosek o uchylenie 500 złotych mandatu, nałożonego na prezesa Najwyższej Izby Kontroli. Krzysztof Kwiatkowski pędził ulicami Łodzi 136 km/h w miejscu, gdzie było ograniczenie prędkości do 70 km/h. Wniosek do sądu jest zgodny z procedurą, bo prezes NIK ma immunitet i tylko posłowie mogą go uchylić.
O. Rydzyk dostanie ponad 26 mln zł odszkodowania za cofnięcie dofinansowania projektu odwiertu geotermalnego.
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Fundacja Lux Veritatis zawarły ugodę, na podstawie której fundacja otrzyma ponad 26 mln zł odszkodowania za cofnięcie dofinansowania projektu geotermii toruńskiej. Warszawski sąd umorzył postępowanie w tej sprawie w związku z zawarciem ugody.
W Czechach powstał największy na świecie luksusowy schron dla bogaczy
Za południową granicą, niewiele ponad 7 godz. podróży samochodem z Warszawy, znajduje się niezwykły ośrodek. Oppidum - na pierwszy rzut oka to luksusowy ośrodek wypoczynkowy, a tak naprawdę gigantyczny bunkier, który ma dawać schronienie na wypadek globalnej wojny, chemicznego czy biologicznego ataku lub katastrofy naturalnej. Według zapewnień twórców tego miejsca, to największy na świecie luksusowy schron, zaprojektowany z myślą o zapobiegliwych i przede wszystkim zamożnych klientach. Postanowiliśmy sprawdzić, co w sobie kryje.
 
1 , 2
Loading