RSS
wtorek, 26 lutego 2013
Fragment zatopionego kontynentu odkryty pod Mauritiusem
Popularne wśród turystów wyspy Mauritius i Reunion skrywają pamiątkę sprzed milionów lat. Naukowcy odkryli, że pod ich wierzchnią warstwą zachowały się pozostałości prehistorycznego mikrokontynentu - Mauritii. To z niego powstały dzisiejsze Indie i Madagaskar, a także - jak się okazało - część wysp na Oceanie Indyjskim.
Nowy Jork: "Szczury wielkie jak koty". To efekt Sandy?
Na ulicach Nowego Jorku harcują szczury wielkie jak koty. Na plagę gryzoni, która rozpoczęła się po przejściu superburzy Sandy, skarżą się przede wszystkim mieszkańcy Manhattanu.
W Chorwacji zaspy sięgają czterech metrów
Chorwacki Gorski Kotor zasypała kilkumetrowa warstwa śniegu. W regionie nie brak miejsc, gdzie zaspy wznoszą się na cztery metry. Choć ogłoszono stan klęski żywiołowej, ludzie starają się funkcjonować normalnie.
Prognoza pogody na wtorek 26.02.2013
Przed nami pochmurny i deszczowy dzień. Pocieszająca moze być - wysoka jak na koniec lutego - temperatura.
poniedziałek, 25 lutego 2013
W popularnym serwisie Youtube pojawił się wyprodukowany w USA filmik, obrażający Polaków. Parodia dotyka naszych rodaków z miasteczka Hamtramck i całych Stanów Zjednoczonych. Z nagrania dowiadujemy się, że Polak oznacza dla autora mniej więcej tyle, co osoba "gruba i głupia".
Polscy księża na saksach. Europie brakuje duchownych
Polscy duchowni to kolejna grupa zawodowa, która staje się naszym "hitem" eksportowym. Biskupi między innymi z Irlandii, Niemiec i Wielkiej Brytanii wysyłają błagalne listy do episkopatu Polski z prośbą o przysłanie im księży - donosi "Dziennik Polski".
Skandal w żłobku w Żarach. Dyrektorka placówki straciła pracę
Dyrektorka żłobka w Żarach - gdzie opiekunki krzyczały na dzieci, wyzywały je i prawdopodobnie także biły - została zwolniona. Jej stanowisko do czasu ogłoszenia i rozstrzygnięcia konkursu pełnić będzie dyrektor z innego żłobka w tym mieście.
Polska świnka Blondynka stała się międzynarodową supergwiazdą!
Francuska telewizja zaapelowała do prezydenta Polski o akt łaski dla świnki Blondynki z Nowej Kamionki, koło Sokółki na Podlasiu. Zwierzę, ścigane przez policjantów, robi zawrotną międzynarodową karierę.
Gliński przedstawił swoich ekspertów. "Są gotowi wziąć odpowiedzialność za Polskę"
Kandydat PiS na premiera rządu technicznego prof. Piotr Gliński przedstawił zespół 24 ekspertów, którzy - jak podkreślił - są gotowi "wziąć odpowiedzialność za Polskę". Wśród trzech priorytetów swojego ewentualnego rządu technicznego wymienił walkę z kryzysem i bezrobociem, odbudowę polskiej wspólnoty i zaufania do państwa oraz budowę sprawnego państwa i instytucji publicznych.
Kardynał podejrzany o tuszowanie pedofilii nie wycofuje się z konklawe
10 tys. osób podpisało się pod petycją przeciwko kardynałowi z Los Angeles, który w marcu ma brać udział w konklawe. Roger Mahony podejrzany jest o tuszowanie przypadków pedofilii w swojej diecezji. Dokument trafił już do duchownego. Nie wiadomo jednak, co stanie się z petycją. Akcję zorganizowała organizacja "Catolics United".
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 6
Loading