RSS
wtorek, 31 stycznia 2017
Wałęsa wypożyczał dokumenty lustracyjne i je niszczył
Jednym z najbardziej obciążających Lecha Wałęsę lustracyjnych faktów jest to, że jako prezydent posunął się do niszczenia akt dotyczących jego kontaktów z bezpieką. Jako prezydent Wałęsa dwukrotnie wypożyczał dokumenty dotyczące agenta "Bolka". Teczki wróciły zdekompletowane, z usuniętymi kartamiWałęsa czyścił też Urząd Ochrony Państwa z ludzi, którzy mieli wiedzę na temat jego przeszłościDziś tylko Wałęsa mógłby wznowić swój proces lustracyjny. Instytucje państwa w przeszłości oficjalnie uznały, że agentem nie byłW czerwcu 1992 r. upada prawicowy gabinet Jana Olszewskiego. Lech Wałęsa jest wówczas prezydentem i organizuje polityczny sojusz, by obalić rząd, który właśnie przesłał do Sejmu listę współpracowników komunistycznej Służby Bezpieczeństwa na szczytach państwa. Szef MSW Antoni Macierewicz umieścił na niej samego Wałęsę, który miał być tajnym współpracownikiem o pseudonimie "Bolek".
IPN: "Bolek" to Lech Wałęsa.
Przedstawiona przez Instytut Pamięci Narodowej ekspertyza teczki TW "Bolka" potwierdza współpracę Lecha Wałęsy z SB. Biegli stwierdzili, że pismo "Bolka" jest tożsame z pismem Lecha Wałęsy. - Nie zamierzamy usuwać Lecha Wałęsy z historii Polski. Ocena Lecha Wałęsy ulega zmianie - powiedział prezes IPN Jarosław Szarek. - Lech Wałęsa może złożyć wnioski i zastrzeżenia do opinii biegłych w sprawie teczki TW "Bolek" - dodał szef pionu śledczego IPN Andrzej Pozorski. PAP / Jacek Turczyk- Sprawa podjęcia współpracy Lecha Wałęsy ze Służbą Bezpieczeństwa wydaje się bezdyskusyjna - mówił we wtorek prezes IPN Jarosław Szarek. Jak powiedział, świadczy o tym m.in. ekspertyza Instytutu Sehna ws. dokumentów teczki personalnej i teczki pracy TW "Bolek".
piątek, 27 stycznia 2017
Grypa szaleje. Szpitale wprowadzają zakaz odwiedzin.
Ogromna fala zachorowań na grypę w całej Polsce - ostrzega Główny Inspektorat Sanitarny. W ostatnim tygodniu na grypę i podobne infekcje zachorowało 230 tysięcy osób. Coraz więcej szpitali wprowadza zakaz odwiedzin pacjentów, żeby uniknąć epidemii. Ogromna fala zachorowań na grypę w całej Polsce - ostrzega Główny Inspektorat Sanitarny. W ostatnim tygodniu na grypę i podobne infekcje zachorowało 230 tysięcy osób. Coraz więcej szpitali wprowadza zakaz odwiedzin pacjentów, żeby uniknąć epidemii. Najwięcej osób choruje na grypę w województwie mazowieckim. Najwięcej osób choruje na grypę w województwie mazowieckim - to około 40 tysięcy osób, w Małopolsce - 30 tysięcy, a na Pomorzu - 25,5 tysiąca.
Karambol na A1. Zdjęcia.
Gęsta mgła cały czas utrzymuje się na autostradzie A1 i poważnie ogranicza widoczność kierowcom – ostrzega Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. W czwartek w podobnych warunkach w dwóch karambolach zderzyło się 76 aut. Ponad 30 osób zostało rannych. Ruch na autostradzie A1 w obu kierunkach został wznowiony po kilkunastu godzinach przed północą. Gęsta mgła cały czas utrzymuje się na autostradzie A1 i poważnie ogranicza widoczność kierowcom – ostrzega Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. W czwartek w podobnych warunkach w dwóch karambolach zderzyło się 76 aut. Ponad 30 osób zostało rannych. Ruch na autostradzie A1 w obu kierunkach został wznowiony po kilkunastu godzinach przed północą. Karambol na autostradzie A1 na wysokości miejscowości Bąkowiec w powiecie piotrkowskim/Grzegorz Michałowski /PAPDziś o godzinie 6:00 rano sytuacja na autostradzie A1 wróciła do normy, ruch był płynny, chociaż widoczność wciąż ograniczona była do kilku metrów.
czwartek, 26 stycznia 2017
Francja: Polski kierowca napadnięty w imigranckim getcie. Sprawcy pobili go, a ciężarówkę spalili.
Polski kierowca ciężarówki został zaatakowany w imigranckim getcie pod Paryżem. Został pobity przez czterech napastników uzbrojonych w kije bejsbolowe i noże. Napastnicy ukradli mu ciężarówkę. Spalony pojazd odnaleziono w pobliskim lesie - dowiedział się francuski korespondent RMF FM Marek Gładysz.
Nie żyje Mary Tyler Moore.
Aktorka i producentka telewizyjna Mary Tyler Moore, znana milionom Amerykanów m.in. z serialu komediowego "The Dick Van Dyke Show" zmarła w środę w szpitalu w miejscowości Greenwich, w stanie Connecticut. Miała 80 lat.
Koniec poszukiwań w ruinach hotelu Rigopiano. Nie znaleziono już żywych ludzi.
Ciała dwóch ostatnich poszukiwanych osób wydobyli ratownicy z ruin hotelu Rigopiano w Abruzji w środkowych Włoszech. W poprzednią środę, po serii wstrząsów sejsmicznych, na hotel zeszła lawina. Ostateczny bilans tragedii to 29 zabitych. 9 osób zdołano uratować spod gruzów, dwie inne ocaliło to, że w momencie zejścia lawiny przebywały poza budynkiem. Ciała dwóch ostatnich poszukiwanych osób wydobyli ratownicy z ruin hotelu Rigopiano w Abruzji w środkowych Włoszech. W poprzednią środę, po serii wstrząsów sejsmicznych, na hotel zeszła lawina. Ostateczny bilans tragedii to 29 zabitych. 9 osób zdołano uratować spod gruzów, dwie inne ocaliło to, że w momencie zejścia lawiny przebywały poza budynkiem.Po lewej: ekipy ratunkowe na lawinisku, po prawej: widok na okolicę, w której zeszła lawina (zdjęcia opublikowane przez Włoską Służbę Ratownictwa Górskiego)
Projekt budowy pierwszej polskiej elektrowni jądrowej został zawieszony
"Projekt budowy pierwszej polskiej elektrowni jądrowej został zawieszony"- przyznaje w rozmowie z dziennikarzem RMF FM minister energii Krzysztof Tchórzewski.
Gostyń: W mieszkaniu znaleziono ciała młodego małżeństwa i niemowlęcia
Makabryczne odkrycie w Gostyniu. W mieszkaniu w tym wielkopolskim miasteczku znaleziono ciała trzech osób, w tym niemowlęcia. Nic nie wskazuje na udział innych osób w zbrodni.
Płońsk. Postrzelony mężczyzna przed śmiercią podał tożsamość sprawcy. Trwają poszukiwania.
To postrzelony mężczyzna przed śmiercią przekazał osobie udzielającej mu pomocy tożsamość sprawcy - to nowe ustalenia reportera RMF FM w sprawie morderstwa w centrum Płońska na Mazowszu. Trwa policyjny pościg za zabójcą 33-latka. Policja opublikowała już zdjęcie poszukiwanego. To 38-letni Mariusz Paweł Dąbrowski, pseudonim "Lipek", mieszkaniec Płońska. Był wcześniej wielokrotnie notowany za włamania i kradzieże. Policja ostrzega, że może być uzbrojony i niebezpieczny. Do strzelaniny doszło po godzinie 9 na ul. Grunwaldzkiej między dwoma niewielkimi blokami.
 
1 , 2
Loading