RSS
poniedziałek, 28 stycznia 2013
Djokovic chce iść za ciosem i wygrać turniej Garrosa
Novak Djokovic, który wczoraj po trzeci z rzędu wygrał wielkoszlemowy Australian Open w Melbourne, ma już kolejne, sportowe plany. Marzy o zwycięstwie w turnieju im. Rolanda Garrosa. Serbski tenisista jeszcze nigdy nie triumfował w tej imprezie.
Wesołe jest życie staruszka. Jeśli był oficerem
Średnia z 10 najwyższych emerytur wypłacanych żołnierzom wynosi ponad 16 tysięcy złotych - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". Zauważa, że 199 emerytowanych generałów otrzymuje co miesiąc po ponad 10 tysięcy złotych.
Kraków kontroluje na potęgę. Zatrudnia najwięcej "kanarów"
Kraków liderem w kontrolowaniu pasażerów komunikacji miejskiej. Na cztery miejskie autobusy lub tramwaje przypada tam jeden kontroler, podczas gdy np. we Wrocławiu jest jeden kontroler na 10 pojazdów. Pod Wawelem pracuje 150 tzw. kanarów, czyli trzy razy więcej niż w stolicy Dolnego Śląska i aż pięć razy więcej niż w Poznaniu - donosi "Dziennik Polski".
Nowe linie lotnicze chcą zawojować polskie niebo. To kolejne zagrożenie dla LOT-u?
Pochodzące z Dubaju ogromne linie Emirates uruchomią na początku lutego loty z Warszawy do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Przede wszystkim chcą transportować towary. Na razie taką usługę oferuje tylko państwowy LOT.
10. rocznica największej tragedii w polskich Tatrach
28 stycznia 2003 roku w lawinie pod Rysami zginęło siedmioro uczniów liceum w Tychach i jeden z ich opiekunów. Potężne masy śniegu, wtłoczyły ich ciała pod lód Czarnego Stawu. Ostatnie znaleziono dopiero w czerwcu.
Mróz wciąż zabija. To był jeden z najsurowszych tygodni zimy
Zwłoki kobiety i mężczyzny, którzy zamarzli minionej nocy, znaleźli rano policjanci na warszawskiej Pradze. Ofiary to bezdomni. Wczoraj mrozy zabiły jedną osobę. Dziewięć trafiło natomiast do szpitali z powodu zatruci tlenkiem węgla. Właśnie dobiega końca jeden z najmroźniejszych tygodni tej zimy.
Warszawa: Na ulicy Jana Pawła II w Warszawie doszło do wypadku miejskiego autobusu linii 510
Na ulicy Jana Pawła II w Warszawie doszło do wypadku miejskiego autobusu linii 510. Kierowca prawdopodobnie zasłabł i pojazd uderzył w słup trakcyjny linii tramwajowej. Obrażenia odniosło czternastu pasażerów.
W Siemiatyczach w Podlaskiem wieczorem doszło do wybuchu w kabinie tira.
W Siemiatyczach w Podlaskiem wieczorem doszło do wybuchu w kabinie tira. Ranny kierowca trafił do miejscowego szpitala. Policja przypuszcza, że w ciężarówce eksplodowała butla gazowa.
Byli esbecy zastępują BOR [PRZEGLĄD PRASY]
"Obywatelska platforma oburzonych", "Byli esbecy zastępują BOR", "Skandal. Premie w NFZ" - to niektóre tytuły artykułów pojawiających się w poniedziałkowych dziennikach. W RMF24 prezentujemy przegląd porannej prasy.
Żuk gnojarz dużo wie o Drodze Mlecznej?
Mały mózg nie przeszkadza w myśleniu o gwiazdach. Żuk gnojarz stał się właśnie pierwszym organizmem na Ziemi, co do którego wiemy, że szuka drogi na Ziemi oglądając się na Drogę Mleczną na niebie. Badacze z Republiki Południowej Afryki i Szwecji opublikowali właśnie na stronie internetowej czasopisma "Current Biology" specjalny raport na ten temat.
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 16
Loading