RSS
piątek, 08 września 2017
Ok. 20 zgłoszeń otrzymała policja po publikacji nowego nagrania monitoringu dotyczącego zaginięcia Iwony Wieczorek.
Około 20 zgłoszeń otrzymała pomorska policja po publikacji nieznanego do tej pory nagrania monitoringu dotyczącego sprawy zaginięcia Iwony Wieczorek - dowiedział się reporter RMF FM Kuba Kaługa. Kobieta poszukiwana jest od 2010 roku. Zaginęła, gdy miała 19 lat. Na opublikowanym we wtorek nagraniu z jednego z klubów w Gdańsku widać tajemniczego mężczyznę z ręcznikiem. To świadek, którego zarejestrowały również kamery w alejce wzdłuż plaży przy ulicy Piastowskiej, którą w dniu zaginięcia, po godzinie 4 rano, Iwona Wieczorek szła do domu. Mężczyzna nigdy nie został odnaleziony.
wtorek, 05 września 2017
Nowe fakty w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek. Zobacz nieznane dotąd wideo. Łowcy głów odnajdą jej ciało?
Przełom ws. poszukiwań Iwony Wieczorek? Policja publikuje wideo. Chodzi o mężczyznę z ręcznikiem. Pomorska policja opublikowała nieznane dotąd opinii publicznej nagranie z monitoringu, na którym widać mężczyznę z ręcznikiem. W poniedziałek wznowione zostały z kolei przeszukania parku, gdzie po raz ostatni była widziana Iwona Wieczorek. Kim jest tajemniczy mężczyzna i czy policja wpadła na ważny trop? Iwona Wieczorek zaginęła w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku w Gdańsku. 19-letnia blondynka, której zdjęcie obiegło niemal wszystkie media, przepadła bez śladu. Mimo że to jedno z najgłośniejszych zaginięć, śledczy nie ustalili, co tak naprawdę się stało. Iwona jakby rozpłynęła się w powietrzu.
Belgia. Problemy w elektrowni jądrowej w Tihange.
​Na terenie belgijskiej elektrowni jądrowej Tihange nie doszło do awarii, w związku z czym nie istnieje jakiekolwiek zagrożenie radiacyjne - uspokaja Państwowa Agencja Atomistyki. Ostrzega, by nie podejmować żadnych działań, np. nie przyjmować preparatów z jodem na własną rękę. Z kolei resort zdrowia wydał komunikat, w którym przestrzega, żeby nie przyjmować samodzielnie preparatów z jodem, bo może on wywołać niepożądane skutki.
Żenujące tłumaczenia gwałcicieli z Rimini. "Tylko przytrzymywaliśmy ofiary".
Trzech napastników, którzy w Rimini pobili Polaka, a następnie kilkukrotnie zgwałcili jego żonę, twierdzą, że tak naprawdę... niczego złego nie zrobili. Według źródeł policyjnych, nastolatkowie tłumaczą, że ich rola w ataku "ograniczała się do przytrzymywania ofiar", a głównym oprawcą był lider grupy, Kongijczyk Guerlin Butungu.
Ekstradycja napastników z Rimini do Polski jest możliwa?
​Nie będzie łatwo doprowadzić do ekstradycji sprawców napaści na Polaków w Rimini do Polski - tak agencja Ansa odniosła się w poniedziałek do słów wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego, że strona polska powinna podjąć negocjacje z Włochami o ewentualnej ekstradycji.
Silny wstrząs w kopalni Murcki-Staszic w Katowicach. 7 górników poszkodowanych
Silny wstrząs w kopalni Murcki-Staszic w Katowicach. Doszło do niego przed godz. 5 rano, 900 metrów pod ziemią. W rejonie byli górnicy. Siedmiu z nich jest poszkodowanych.
poniedziałek, 04 września 2017
Trump: Stany Zjednoczone są gotowe wykorzystać potencjał dyplomatyczny, konwencjonalny i nuklearny.
Podczas rozmowy telefonicznej z premierem Japonii Shinzo Abe w prezydent Donald Trump zadeklarował, że "dla obrony własnej i sojuszników, Stany Zjednoczone są gotowe wykorzystać potencjał dyplomatyczny, konwencjonalny i nuklearny, który mają do dyspozycji". Obaj przywódcy ostro skrytykowali przeprowadzony przez Pjongjang w niedzielę test bomby wodorowej. Jak zaznaczono w komunikacie Białego Domu, "potępili ciągłe próby destabilizacji podejmowane przez Koreę Północną i jej prowokacyjne działania".
Korea Północna przeprowadziła udaną próbę z użyciem bomby wodorowej!
"Całkowitym powodzeniem zakończyła się przeprowadzona przez Koreę Północną próba z użyciem bomby wodorowej przeznaczonej do montażu na międzykontynentalnych pociskach balistycznych (ICBM)" - ogłosiła państwowa telewizja północnokoreańska. Komunikat podano kilka godzin po potężnych wstrząsach sejsmicznych na terytorium Korei Płn., które wskazują na przeprowadzenie przez reżim kolejnej próby jądrowej.
Wrocław. Pożar kamienicy przy ulicy Więckowskiego. 18 osób w szpitalu.
18 osób trafiło do szpitala na badania po pożarze w kamienicy przy ulicy Więckowskiego we Wrocławiu. Z budynku ewakuowano 28 osób.
Nowy Sącz. 1 osoba nie żyje, 6 rannych. Bus którym wracali goście z przyjęcia weselnego wjechał w słup.
Jedna osoba zginęła i sześć odniosło obrażenia w wypadku busa, do jakiego doszło w Nowym Sączu. Samochód, którym wracali goście z przyjęcia weselnego wjechał w słup trakcji elektrycznej.
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 760
Loading