RSS
piątek, 15 lutego 2019
Od dziś można sprawdzić swój e-PIT. Zobacz jak to działa.
Od piątku 15 lutego podatnicy mogą sprawdzić i poprawić w internecie swój wypełniony PIT. Komfort ten dotyczy jednak tylko podatników wypełniających formularze PIT-37 i PIT-38. Podpowiadamy, gdzie możemy znaleźć e-PIT i co z nim zrobić. Od 1 stycznia 2019 roku obowiązek wypełnienia rozliczeń za 2018 rok bierze na siebie Krajowa Administracja Skarbowa. To ona zajmie się wypełnianiem zeznań podatkowych dla podatku dochodowego od osób fizycznych. Dzięki temu pracownicy nie muszą już borykać się z wypełnianiem PIT-ów. - Jesteśmy gotowi, by 20 milionów podatników po wejściu na portal podatki.gov.pl zobaczyło swój wypełniony PIT - powiedziała w czwartek minister finansów Teresa Czerwińska. Według niej nowy system "to bezpieczeństwo i pewność" w rozliczeniach podatkowych. Dzięki e-PIT podatki będą bowiem rozliczone "zawsze prawidłowo i zawsze na czas", szybszy będzie też zwrot nadpłaconego podatku.
środa, 14 marca 2018
Niedziela handlowa i wolna od handlu. Rok 2018. Zobacz kalendarz.
Ustawa została podpisana, a 11 marca wypada pierwsza niedziela obowiązywania zakazu handlu. Radosław Knap, Dyrektor Generalny PRCH tłumaczy, jakie działania podejmują przedstawiciele branży - Zarządcy centrów handlowych przygotowują się do zakazu handlu, ale uzależniają swoje decyzje od warunków, w których działa konkretny obiekt. Zależy to m.in. od profilu centrum handlowego, liczby i rodzaju punktów handlowych i usługowych oraz lokalnych zwyczajów zakupowych. Otwarcia w niedziele bez handlu zapowiedziały duże centra w całej Polsce ze względu na mieszczące się w nich placówki, które zgodnie z ustawą mogą działać, np. kina, restauracje, lodziarnie, kwiaciarnie. W planach mają to także mniejsze obiekty posiadające tego typu lokale usługowe wyłączone spod zakazu.
Stephen Hawking nie żyje. Zmarł w wieku...
W wieku 76 lat zmarł wybitny brytyjski naukowiec, astrofizyk, profesor Stephen Hawking. O jego śmierci poinformowała rodzina. Od lat cierpiał na stwardnienie rozsiane, boczne. Porozumiewał się ze światem za pomocą syntezatora mowy. Chociaż fascynował go Kosmos, powtarzał, że nie wybrałby się w to miejsce, ponieważ z niego nie ma powrotu. O śmierci uczonego poinformowała jego rodzina. "Jesteśmy pogrążeni w głębokim smutku śmiercią naszego uwielbianego ojca. Był wielkim uczonym i niezwykłym człowiekiem którego spuścizna przetrwa wiele lat" - napisały jego dzieci Lucy, Robert i Tim w oświadczeniu opublikowanym przez Press Association.
środa, 06 grudnia 2017
Tom Hanks prowadził polskiego Fiata 126p. Prawie zderzył się z murem.
2 dni temu Tom Hanks odebrał swojego upragnionego malucha. Auto od wielu miesięcy było przygotowywane dla aktora przez specjalistów z Bielska – Białej. Samochód dwa dni temu dotarł do USA i został przekazany aktorowi. Wtedy właśnie okazało się, że prowadzenie tej polskiej maszyny wcale nie jest takie proste.Zaraz po uruchomieniu silnika aktor omal nie uderzył w mur. Całe szczęście nic się nie stało. Radość z pięknego Fiata 126 trwałaby bowiem wówczas zdecydowanie zbyt krótko.
wtorek, 05 grudnia 2017
Dekret imigracyjny Donalda Trumpa może wejść w życie. Zgoda Sądu Najwyższego.
Sąd Najwyższy USA zezwolił na warunkowe wejście w życie trzeciego imigracyjnego dekretu prezydenta Trumpa. Rozporządzenie to ogranicza prawo wjazdu do USA dla obywateli 8 państw, w tym 6 zamieszkiwanych przez większość muzułmańską. Sąd Najwyższy USA zezwolił na warunkowe wejście w życie trzeciego imigracyjnego dekretu prezydenta Trumpa. Rozporządzenie to ogranicza prawo wjazdu do USA dla obywateli 8 państw, w tym 6 zamieszkiwanych przez większość muzułmańską. AlamyZgodnie postanowieniem Sądu Najwyższego podpisany we wrześniu dekret Trumpa ma obowiązywać w całości do momentu ostatecznego rozpatrzenia odwołania administracji od decyzji sędziów federalnych, którzy go zablokowali. Ministerstwo sprawiedliwości odwołało się od tych decyzji.Zespół sędziów Sądu Najwyższego nie podał uzasadnienia swojej decyzji. Została ona podjęta stosunkiem głosów 7 "za" do 2 "przeciw" o wyrażeniu warunkowej zgody na wejście rozporządzenia w życie.
Wisznia Mała. Podczas próby włamania do bankomatu ostrzelał policjantów z karabinu kałasznikowa!?
Policjant, który niósł tarczę osłaniającą pozostałych, został raniony w udo. Właśnie to w połączeniu z salwą z broni automatycznej, wystrzeloną z odległości niewiele ponad metra, sprawiło, że idący za nim antyterroryści zostali odsłonięci. Dziennikarze RMF FM poznali szczegóły strzelaniny pomiędzy siłami policyjnymi a przestępcą, który w nocy z soboty na niedzielę próbował włamać się do bankomatu w Wiszni Małej na Dolnym Śląsku.
Wiozła trójkę dzieci, była pod wpływem alkoholu, od 30 lat jeździ bez prawa jazdy!
Prawie pół promila alkoholu miała 50-letnia kobieta, która została zatrzymana do kontroli drogowej przez policjantów z Olsztyna. W samochodzie wiozła trójkę dzieci w wieku 6, 9 i 14 lat.
Nie dajmy sobie ukraść pieniędzy i PESEL-u.
Kradzież pieniędzy to nie tylko kradzież gotówki z portfela - pamiętajmy, że paść ofiarą złodziei możemy również przez utratę naszych danych osobowych. Jak temu zapobiec i jak działać, gdy dojdzie do utraty danych?
Sędziowie Sądu Okręgowego w Tarnowie złożyli wnioski o wyłączenie ich z procesu w sprawie zabójstwa 17 l. Iwony Cygan
Wszyscy sędziowie Sądu Okręgowego w Tarnowie złożyli wnioski o wyłączenie ich z udziału w procesie w sprawie zabójstwa 17-letniej Iwony Cygan – powiedział rzecznik sądu Tomasz Kozioł. W piątek prokurator Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie skierował do sądu akt oskarżenia w sprawie zabójstwa, do którego doszło 19 lat temu. Oprócz głównych oskarżonych, Pawła K. i jego ojca Józefa K., na ławie oskarżonych zasiądzie również 15 innych osób. W tym 14 byłych i obecnych funkcjonariuszy policji.
Prognoza pogody na weekend. Będzie załamanie pogody w sobotę!?
Najbliższy tydzień upłynie nam pod znakiem dość wysokiej jak na grudzień temperatury. Czwartek i piątek powinny być również dość pogodne. Zmiana pogody nastąpi jednak już w sobotę. Najbliższy tydzień upłynie nam pod znakiem dość wysokiej jak na grudzień temperatury. Czwartek i piątek powinny być również dość pogodne. Zmiana pogody nastąpi jednak już w sobotę.
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 763
Loading