RSS
wtorek, 25 października 2016
12-letni uchodźca z Afganistanu okazał się... 21-letnim dżihadystą.
Kobieta w Wielkiej Brytanii sądziła, że przyjmuje pod swój dach 12-letnią sierotę z ogarniętego konfliktem Afganistanu. Szybko się okazało, że uchodźca jest niemal o dekadę starszy, a na swoim telefonie ma dziecięcą pornografię i filmy kręcone przez talibów.
Łodź. Brutalne morderstwo. Nie żyje 68 letnia mężczyzna. Do zabójstwa przyznał się 19 latek.
W Łodzi w pustostanie przy ul. Żeligowskiego znaleziono zwłoki 68-letniego mężczyzny z ranami szyi i pleców. W tej sprawie zatrzymano już 19-latka, który przyznał się do zabójstwa.
piątek, 21 października 2016
Jesteś na randce i coś jest nie tak? Zapytaj o Angelę.
Chcesz poczuć się bezpieczniej idąc na randkę z osobą poznaną w sieci? Gdy sytuacja wymknie się spod kontroli, "zapytaj o Angelę". Władze jednego z angielskich hrabstw promują kampanię, która ma zmniejszyć liczbę przestępstw na tle seksualnym. "Cześć, mam na imię Angela. Jesteś na randce i czujesz, że coś jest nie tak? Nie czujesz się bezpiecznie? Czy osoba, z która się spotkałaś, wygląda inaczej niż na profilu randkowym? Czy to wszystko nie jest trochę dziwne. Podejdź do baru i zapytaj o Angelę. Obsługa będzie wiedziała, co robić i pomoże Ci w dyskretny sposób opuścić lokal" - plakaty takiej treści mogą zobaczyć w toaletach barów oraz restauracji mieszkanki angielskiego hrabstwa Lincolnshire. "Nigdy więcej" Ich ostatnie zdjęcia nie zapowiadały tragedii. Randka, która zakończyła się śmiercią Poznali się przez... czytaj dalej » Lokalne władze przygotowały kampanię "#NoMore. Mówimy nigdy więcej przemocy seksualnej w Lincolnshire".
Macierewicz: wybrano samolot dla VIP-ów
Został wybrany samolot dla VIP-ów – poinformował dzisiaj w TVP 1 szef MON Antoni Macierewicz. Nie powiedział, którą maszynę wybrano.Udostępnij0SkomentujKomentarze806Szef MON Antoni MacierewiczFoto: Jakub Kamiński / PAPSzef MON Antoni MacierewiczMinister zapowiedział, że o szczegółach poinformuje w piątek wiceszef MON Bartosz Kownacki. MON prowadził dwa przetargi na samoloty dla VIP-ów: małe i średniej wielkości.
czwartek, 13 października 2016
Andrzej Kopiczyński nie żyje. Aktor miał 82 lata
Informację o śmierci wybitnego aktora potwierdził w rozmowie z nami Olgierd Łukaszewicz, prezes Związku Artystów Scen Polskich. Jak podaje "Super Express", Andrzej Kopiczyński znany z kultowego serialu "Czterdziestolatek" zmarł w szpitalu. Od wielu lat chorował na Azheimera, a od dłuższego czasu jego stan był poważny.
poniedziałek, 10 października 2016
Andrzej Wajda nie żyje.
Był jednym z najwybitniejszych polskich reżyserów filmowych, teatralnych i telewizyjnych. Był współtwórcą tzw. szkoły polskiej - ważnego nurtu w rodzimej sztuce filmowej, dzięki któremu na przełomie lat '50 i '60 polska kinematografia stała się sławna w świecie. W ten nurt wpisują się m.in. takie filmy Wajdy jak: "Kanał" (1957), "Popiół i diament" (1958), "Lotna" (1959), jego pierwszy film barwny.Zmarł 9 października wieczorem, miał 90 lat.
poniedziałek, 03 października 2016
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa już działa! Zgłoś przez Internet nieprawidłowości na Policję.
Dziś, w obecności władz wojewódzkich i samorządowych, Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie zainaugurował przedsięwzięcie pod nazwą "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa". Interaktywna mapa jest już dostępna na stronie internetowej podkarpackiej Policji. Każdy, może przekazać policjantom informacje o miejscach i zdarzeniach, które w jego odczuciu są niebezpieczne. Wszystkie zgłoszenia zostaną sprawdzone.
piątek, 30 września 2016
W schronisku w Berlinie 50 uchodźców zaatakowało wartowników
W jednym z berlińskich schronisk dla uchodźców około 50 migrantów wdarło się do biura wartowników i zaatakowało ich. W Reinickendorf, północno-zachodniej dzielnicy Berlina ostatniej nocy około 50 mieszkańców schroniska dla uchodźców wszczęło awanturę i zaatakowało pracowników służby wartowniczej. Interweniować musiała policja. Schronisko dla uchodźców mieści się w sali gimnastycznej jednej ze szkół w Reinickendorf.
Referendum na Węgrzech w sprawie uchodźców. "Nie ryzykuj, zagłosuj na nie".
Referendum w sprawie obowiązkowych kwot osiedlania imigrantów odbędzie się w niedzielę na Węgrzech. Jego wynik wydaje się przesądzony, utrzymuje się natomiast niepewność co do tego, czy będzie ważne i jakie są dalsze plany rządu. W referendum zostanie postawione pytanie: "Czy chce Pan/Pani, by Unia Europejska mogła zarządzić, również bez zgody parlamentu, obowiązkowe osiedlanie na Węgrzech osób innych niż obywatele węgierscy?".
Niemcy. Pożar szpitala w Bochum. Co najmniej 2 osoby nie żyją. Trwa walka z ogniem!
Co najmniej dwie osoby zginęły w pożarze, który wybuchł w nocy w szpitalu w Bochum na zachodzie Niemiec. 16 osób doznało obrażeń - poinformowała straż pożarna. Według niemieckich mediów, stan sześciu rannych jest zagrażający życiu. Walka z ogniem nadal trwa. Z kilku kondygnacji ewakuowano pacjentów.
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 747
Loading