RSS
środa, 06 grudnia 2017
Tom Hanks prowadził polskiego Fiata 126p. Prawie zderzył się z murem.
2 dni temu Tom Hanks odebrał swojego upragnionego malucha. Auto od wielu miesięcy było przygotowywane dla aktora przez specjalistów z Bielska – Białej. Samochód dwa dni temu dotarł do USA i został przekazany aktorowi. Wtedy właśnie okazało się, że prowadzenie tej polskiej maszyny wcale nie jest takie proste.Zaraz po uruchomieniu silnika aktor omal nie uderzył w mur. Całe szczęście nic się nie stało. Radość z pięknego Fiata 126 trwałaby bowiem wówczas zdecydowanie zbyt krótko.
wtorek, 05 grudnia 2017
Dekret imigracyjny Donalda Trumpa może wejść w życie. Zgoda Sądu Najwyższego.
Sąd Najwyższy USA zezwolił na warunkowe wejście w życie trzeciego imigracyjnego dekretu prezydenta Trumpa. Rozporządzenie to ogranicza prawo wjazdu do USA dla obywateli 8 państw, w tym 6 zamieszkiwanych przez większość muzułmańską. Sąd Najwyższy USA zezwolił na warunkowe wejście w życie trzeciego imigracyjnego dekretu prezydenta Trumpa. Rozporządzenie to ogranicza prawo wjazdu do USA dla obywateli 8 państw, w tym 6 zamieszkiwanych przez większość muzułmańską. AlamyZgodnie postanowieniem Sądu Najwyższego podpisany we wrześniu dekret Trumpa ma obowiązywać w całości do momentu ostatecznego rozpatrzenia odwołania administracji od decyzji sędziów federalnych, którzy go zablokowali. Ministerstwo sprawiedliwości odwołało się od tych decyzji.Zespół sędziów Sądu Najwyższego nie podał uzasadnienia swojej decyzji. Została ona podjęta stosunkiem głosów 7 "za" do 2 "przeciw" o wyrażeniu warunkowej zgody na wejście rozporządzenia w życie.
Wisznia Mała. Podczas próby włamania do bankomatu ostrzelał policjantów z karabinu kałasznikowa!?
Policjant, który niósł tarczę osłaniającą pozostałych, został raniony w udo. Właśnie to w połączeniu z salwą z broni automatycznej, wystrzeloną z odległości niewiele ponad metra, sprawiło, że idący za nim antyterroryści zostali odsłonięci. Dziennikarze RMF FM poznali szczegóły strzelaniny pomiędzy siłami policyjnymi a przestępcą, który w nocy z soboty na niedzielę próbował włamać się do bankomatu w Wiszni Małej na Dolnym Śląsku.
Wiozła trójkę dzieci, była pod wpływem alkoholu, od 30 lat jeździ bez prawa jazdy!
Prawie pół promila alkoholu miała 50-letnia kobieta, która została zatrzymana do kontroli drogowej przez policjantów z Olsztyna. W samochodzie wiozła trójkę dzieci w wieku 6, 9 i 14 lat.
Nie dajmy sobie ukraść pieniędzy i PESEL-u.
Kradzież pieniędzy to nie tylko kradzież gotówki z portfela - pamiętajmy, że paść ofiarą złodziei możemy również przez utratę naszych danych osobowych. Jak temu zapobiec i jak działać, gdy dojdzie do utraty danych?
Sędziowie Sądu Okręgowego w Tarnowie złożyli wnioski o wyłączenie ich z procesu w sprawie zabójstwa 17 l. Iwony Cygan
Wszyscy sędziowie Sądu Okręgowego w Tarnowie złożyli wnioski o wyłączenie ich z udziału w procesie w sprawie zabójstwa 17-letniej Iwony Cygan – powiedział rzecznik sądu Tomasz Kozioł. W piątek prokurator Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie skierował do sądu akt oskarżenia w sprawie zabójstwa, do którego doszło 19 lat temu. Oprócz głównych oskarżonych, Pawła K. i jego ojca Józefa K., na ławie oskarżonych zasiądzie również 15 innych osób. W tym 14 byłych i obecnych funkcjonariuszy policji.
Prognoza pogody na weekend. Będzie załamanie pogody w sobotę!?
Najbliższy tydzień upłynie nam pod znakiem dość wysokiej jak na grudzień temperatury. Czwartek i piątek powinny być również dość pogodne. Zmiana pogody nastąpi jednak już w sobotę. Najbliższy tydzień upłynie nam pod znakiem dość wysokiej jak na grudzień temperatury. Czwartek i piątek powinny być również dość pogodne. Zmiana pogody nastąpi jednak już w sobotę.
Beta Szydło żegna się ze stanowiskiem? Tajemniczy wpis na Twitterze.
"Bez względu na wszystko najważniejsza jest Polska" - to pierwsze zdanie tajemniczego wpisu Beaty Szydło na Twitterze, który pojawił się na oficjalnym koncie szefowej rządu po północy. Wczoraj wieczorem reporter RMF FM ujawnił najnowszy scenariusz rekonstrukcji rządu autorstwa Jarosława Kaczyńskiego. Według planów prezesa PiS-u to Mateusz Morawiecki już niedługo zastąpi obecną premier.
piątek, 24 listopada 2017
Co z Polakami w Wielkiej Brytanii po Brexicie?! Zobacz jak zakończyły się konsultacje.
​Spotkaniem przedstawicieli brytyjskiego rządu z liderami polskiej społeczności w szkockim Edynburgu zakończono w czwartek pierwszą serię konsultacji dotyczących praw Polaków po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Około 40 osób, w tym przedstawiciele polskich organizacji, przedsiębiorstw i mediów polonijnych, spotkało się w centrum sztuki współczesnej Dovecot Studios z przedstawicielami ministerstwa ds. wyjścia z Unii Europejskiej i ministerstwa spraw wewnętrznych.
czwartek, 02 listopada 2017
Nie żyje Helena Kmieć. Polska wolontariuszka została zamordowana w Boliwii przez nożownika. Na jej grób przybywają pielgrzymki
Helena Kmieć miała wziąć udział w otwarciu ochronki dla dzieci w boliwijskim Cochabamba. Do Ameryki Południowej wyjechała na początku stycznia na misję. Miała pełnić tam posługę i nieść pomoc siostrom służebniczkom dębickim. Niespełna trzy tygodnie później Helena zginęła z rąk nożownika. Dziś – dziewięć miesięcy od tamtych wydarzeń – do grobu młodej dziewczyny przybywają wierni niemal z całego świata. Dla nich już jest świętą. 8 stycznia 2017 r. Helena Kmieć wraz z Anitą Szuwald wyleciały jako wolontariuszki misyjne do BoliwiiW nocy 23/24 stycznia 2017 doszło do napadu na ochronkę, w której mieszkały, Helena zginęła od ciosów zadanych nożemParafia św. Barbary w Libiążu gromadzi dokumentację konieczną do rozpoczęcia procesu wyniesienia Heleny na ołtarzeO jej śmierci, jak znaczna większość społeczeństwa, dowiedzieliśmy się z mediów. Pierwsze informacje były bardzo szczątkowe, niejednoznaczne, w całości bazujące na doniesieniach boliwijskiej prasy i lokalnej policji. Nie znaliśmy jej osobiście, nie należeliśmy do tej samej parafii, nie chodziliśmy do jednej szkoły. Choć historia od samego początku wydała nam się niezwykła, codzienność Helenki była całkiem zwyczajna, "ona nie chodziła trzy metry nad ziemią" - jak mówią o niej bliscy.
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 763
Loading