Blog > Komentarze do wpisu
Ukraińscy górnicy zablokowali przejście graniczne do Polski
Górnicy z kopalń węgla kamiennego w obwodzie wołyńskim w północno-zachodniej Ukrainie zablokowali w poniedziałek drogę do przejścia granicznego z Polską Jagodzin-Dorohusk – poinformowała Straż Graniczna Ukrainy. Domagali się wypłaty zaległych wynagrodzeń. Górnicy z kopalń węgla kamiennego w obwodzie wołyńskim w północno-zachodniej Ukrainie zablokowali w poniedziałek drogę do przejścia granicznego z Polską Jagodzin-Dorohusk – poinformowała Straż Graniczna Ukrainy. Domagali się wypłaty zaległych wynagrodzeń.

Uczestnicy blokady są pracownikami kopalni w Nowowołyńsku i od lipca nie otrzymują wynagrodzeń - wyjaśniają media na Wołyniu.
Blokada rozpoczęła się przed południem, trwała kilka godzin. Około 70 górników wyszło na trasę przed przejściem w ukraińskim Jagodzinie i zatrzymało ruch samochodów.
W wyniku negocjacji między policją a uczestnikami pikiety ustalono, że będą oni przepuszczać po jednym samochodzie osobowym, lecz ruch ciężarówek został całkowicie zablokowany - podała Straż Graniczna.Według informacji zamieszczonych na portalu Krajowej Administracji Skarbowej, w poniedziałek po południu szacunkowy czas oczekiwania na odprawę dla samochodów ciężarowych wjeżdżających na Ukrainę wynosił sześć godzin, natomiast dla samochodów wjeżdżających do Polski - 16 godzin. W przypadku autokarów i samochodów osobowych na wjazd do Polski trzeba było czekać około godziny, a przy wjeździe na Ukrainę odprawy obywały się na bieżąco.Z identycznymi postulatami górnicy z Nowowołyńska blokowali trasy prowadzące do Polski w latach 2015 i 2016.

Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-ukrainscy-gornicy-zablokowali-przejscie-graniczne-do-polski,nId,2450409

wtorek, 10 października 2017, radioalert
Tagi: Polska Ukraina

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Loading