Blog > Komentarze do wpisu
Wołomin: Zgwałcił małoletnią, może trafić do więzienia na 15 lat.
Prokuratura Rejonowa w Wołominie postawiła zarzuty mężczyźnie podejrzanemu o gwałt na małoletniej - poinformował PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga prok. Marcin Saduś. W środę sąd ma zdecydować czy tymczasowo aresztować mężczyznę. Prokuratura Rejonowa w Wołominie postawiła zarzuty mężczyźnie podejrzanemu o gwałt na małoletniej - poinformował PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga prok. Marcin Saduś. W środę sąd ma zdecydować czy tymczasowo aresztować mężczyznę.

Rzecznik poinformował, że do zdarzenia doszło ponad miesiąc temu w jednej z podwarszawskich miejscowości.Udało się zatrzymać sprawcę przestępstwa seksualnego, to jest konkretnie gwałtu na małoletniej. Osoba ta była poszukiwana od kilku tygodni. Zostały postawione jej zarzuty oraz został skierowany wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy" - powiedział rzecznik.Prokuratura zarzuciła mężczyźnie zbrodnię z art. 197 par. 3 pkt. 2 kodeksu karnego, czyli gwałt na osobie poniżej 15 roku życia. Grozi za to kara od 3 do 15 lat więzienia. Prok. Saduś dodał, że "okoliczności popełnienia czynu wskazują, że osoba ta mogła stwarzać niebezpieczeństwo dla innych małoletnich".Wniosek o aresztowanie podejrzanego w środę ma zostać rozpatrzony przez Sąd Rejonowy w Wołominie.


Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-wolomin-zgwalcil-maloletnia-moze-trafic-do-wiezienia-na-15-l,nId,2418805#

środa, 19 lipca 2017, radioalert
Tagi: Polska

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Loading