Blog > Komentarze do wpisu
Prezydenci 12 polskich miast chcą islamistów w Polsce i zadeklarowali współpracę w tej sprawie podpisami pod deklaracją
"Samorządy deklarują wolę do opracowania i wdrożenia lokalnych planów działania w zakresie integracji imigrantów, których celem jest budowa podstawowych standardów w obszarach edukacji, zatrudnienia, bezpieczeństwa, kultury, pomocy społecznej i zdrowia" – czytamy w deklaracji podpisanej przez samorządowców największych miast Polski.„Deklarację o współdziałaniu miast Unii Metropolii Polskich w dziedzinie migracji” podpisali w Gdańsku 30 czerwca prezydenci 12 największych polskich miast. „Polskie duże miasta od wielu lat są otwarte na procesy migracyjne i różnorodność mieszkańców” – czytamy w dokumencie.

Samorządowcy podkreślają w nim, że w celu przyjaznego przyjęcia migrantów konieczna jest współpraca organów władzy samorządowej i rządowej, a także służb publicznych, organizacji pozarządowych, kościołów, uczelni wyższych, instytucji kultury oraz organizacji biznesu i rynku pracy„.

Przedstawiciele polskich miast zadeklarowali także wzajemne współdziałanie na płaszczyźnie wymiany doświadczeń i dobrych praktyk, a także informacji i wiedzy. W tym celu powołano zespół roboczy ds. migracji i integracji. „Będzie on wspierany wiedzą specjalistyczną dwóch kluczowych organizacji: Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji (IOM) oraz Biura Wysokiego Komisarza Organizacji Narodów Zjednoczonych ws. Uchodźców (UNHCR)” – zapewniono w dokumencie.

„Deklarujemy otwartość i wolę partnerskiej współpracy z administracją rządową, organizacjami pozarządowymi i związkami religijnymi w zakresie tworzenia i wdrażania polskiej polityki migracyjnej, opartej na zarządzaniu bezpiecznymi migracjami. Wspólnie jesteśmy w stanie wypracować odpowiednią kulturę przyjęcia migrantów, co pomoże rozwijać nasze miasta, czynić je bardziej innowacyjnymi i konkurencyjnymi”– napisano także.

Pod deklaracją podpisali się:
- prezydent Białegostoku, Tadeusz Truskolaski,
- prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski,
- prezydent Gdańska Paweł Adamowicz,
- prezydent Katowic Marcin Krupa,
- prezydent Krakowa Jacek Majchrowski,
- prezydent Lublina, Krzysztof Żuk,
- prezydent Łodzi, Hanna Zdanowska,
- prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak,
- prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc,
- prezydent Szczecina, Piotr Krzystek,
- prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz,
- prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz.

Więcej: https://www.wprost.pl/kraj/10062931/Prezydenci-12-polskich-miast-zadeklarowali-wspolprace-ws-problemu-migracji.html

środa, 05 lipca 2017, radioalert

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2017/07/05 14:24:56
Islamistami określa się skrajnych fundamentalistycznych muzułmanów. Z ich szeregów wywodzą się terroryści. Należy odróżniać ich od normalnych wyznawców islamu, czyli muzułmanów. Wątpię, żeby polski burmistrz zapraszał terrorystów?
Loading