Blog > Komentarze do wpisu
Seria zwolnień w policji po sobotniej manifestacji KOD-u w Radomiu.
Komendant miejski policji w Radomiu oraz - jak dowiedzieli się reporterzy RMF FM - komendant i wicekomendant komisariatu, który miał odpowiadać za zabezpieczanie sobotnich manifestacji KOD-u i Młodzieży Wszechpolskiej zostali odwołani. Podinspektor Piotr Kostkiewicz pożegna się ze stanowiskiem, bo wyniki wewnętrznej kontroli zleconej przez Komendę Główną Policji wykazały, że na miejscu manifestacji nie było odpowiedniej liczby funkcjonariuszy.

 

Na miejscu manifestacji nie było odpowiedniej liczby funkcjonariuszy, przez co policjanci nie byli w stanie zareagować na zamieszki. Wewnętrzna kontrola wykazała, że to komendant miejski policji w Radomiu i podlegli mu komendant i wicekomendant I komisariatu w Radomiu przy ulicy Traugutta w regionie Stare Miasto, powinni dopilnować podległych mu policjantów.Bójka między przedstawicielami KOD-u a Młodzieży Wszechpolskiej
W sobotę grupa ubranych w koszulki Młodzieży Wszechpolskiej młodych ludzi pojawiła się na manifestacji KOD zorganizowanej z okazji rocznicy radomskiego Czerwca’76. Młodzi ludzie wykrzykiwali hasła m.in. "Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!". Działacze i sympatycy Komitetu Obrony Demokracji starali się zagłuszać narodowców sygnałami z syren, brawami i gwizdami.


W pewnym momencie doszło do bójki pomiędzy przedstawicielami obydwu stron. Przedstawiciele KOD informowali potem na portalach społecznościowych, że jeden z ich działaczy został zaatakowany przez przedstawicieli Młodzieży Wszechpolskiej. Ci z kolei twierdzili, że musieli bronić swojego kolegi, zaatakowanego przez przedstawiciela KOD.Zarzuty dla trzech osób.


W związku z pobiciem działacza KOD na manifestacji w Radomiu trzech mężczyzn usłyszało zarzuty - poinformowała rzeczniczka mazowieckiej policji Alicja Śledziona.
Dodała, że policjanci ustalili ich na podstawie analizy zapisów wideo, które zarejestrowały przebieg sobotnich zajść przy ul. Żeromskiego.
Podejrzani są aktualnie zatrzymani, funkcjonariusze będą dziś wnioskować do prokuratury o zastosowanie wobec nich odpowiednich środków zapobiegawczych - stwierdziła Śledziona.

Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/fakty/news-seria-zwolnien-w-policji-po-sobotniej-manifestacji-kod-u-w-r,nId,2410407#

wtorek, 27 czerwca 2017, radioalert
Tagi: Polska

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Loading