Blog > Komentarze do wpisu
W przyszłym roku Amerykanie mają przeznaczyć na budowę tarczy antyrakietowej w Polsce 90 milionów dolarów
W przyszłym roku Amerykanie mają przeznaczyć na budowę tarczy antyrakietowej w Polsce 90 milionów dolarów - takie informacje podają rosyjskie agencje powołując się na szefa projektu tarczy z Pentagonu Gary’ego Pennetta.

 

Pieniądze te mają zostać przeznaczone głównie na przygotowanie infrastruktury w Redzikowie w województwie pomorskim, gdzie będzie stacjonować baza oraz na przyjęcie systemu rakiet przechwytujących.Ich dostawa idzie zgodnie z grafikiem - mówił Pennett, podkreślając, że plany tworzenia tarczy antyrakietowej w Polsce pozostają w mocy. Przypomniał, że jeszcze jedna baza antyrakiet jest w Rumunii.W sumie w całym przyszłym roku Pentagon ma wydać na budowę tarczy 1 miliard 700 milionów dolarów. Między innymi na dokupienie ponad 30 rakiet przechwytujących SM3 do 250 już posiadanych.Rosjanie pisząc o tych planach wciąż podkreślają, że Moskwa bardzo krytycznie je ocenia.

Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-usa-da-90-mln-dolarow-na-budowe-tarczy-antyrakietowej-w-pols,nId,2397313

środa, 24 maja 2017, radioalert
Tagi: Polska USA

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Loading