Blog > Komentarze do wpisu
Fidel Castro nie żyje!
Żałoba narodowaUroczystości pogrzebowe byłego kubańskiego przywódcy Fidela Castro, który zmarł w wieku 90 lat w piątek wieczorem w Hawanie, odbędą się 4 grudnia w Santiago de Cuba - poinformowały władze tego kraju. Cztery dni potrwa procesja z prochami Castro krążąca po kraju. Władze ogłosiły również dziewięć dni żałoby narodowej. O śmierci Fidela Castro powiadomił w kubańskiej telewizji państwowej prezydent Kuby Raul Castro. - Komendant i przywódca rewolucji kubańskiej zmarł wieczorem o godz. 22.29 - oświadczył. Nie powiedział nic na temat przyczyny śmierci Fidela.

Mieszkająca na Florydzie siostra Fidela Castro poinformowała w komunikacie przesłanym "Miami Herald”, który dziennik cytuje w dzisiejszym wydaniu, że nie uda się na Kubę na pogrzeb brata i liczy na to, że jego odejście "będzie punktem zwrotnym dla Kubańczyków".Udostępnij37SkomentujKomentarze248Fidel Castro zmarł w piatek w wieku 90 latFoto: PAPFidel Castro zmarł w piatek w wieku 90 lat83-letnia Juanita napisała, że śmierć Fidela, tak jak śmierć starszego rodzeństwa Ramona i Angelity, napawa ją głębokim smutkiem, ale odkąd uciekła z Wyspy i opowiedziała się po stronie emigrantów, a przeciw reżimowi brata, nigdy nie wróciła na Kubę. "I nie zamierzam zrobić tego teraz" - podkreśliła.
"Od 51 lat jestem na wygnaniu w Miami, jak wszyscy Kubańczycy, którzy uciekli (z kraju), by móc znaleźć miejsce, gdzie mogliby walczyć o wolność swego kraju" - pisze dalej siostra Castro.


"Nigdy nie zmieniłam stanowiska, choć zapłaciłam wysoką cenę - bólem i izolacją" - dodaje.

Zobacz archiwalne zdjęcia ikony kubańskiej rewolucji.


Podkreśla na zakończenie swego oświadczenia, że ma nadzieję, iż teraz, po śmierci brata, jej pobratymcy "znajdą drogę nie ku nienawiści i konfrontacji, ale taką, która ostatecznie połączy wszystkich Kubańczyków".

Więcej:onet.pl

wtorek, 29 listopada 2016, radioalert

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Loading