Blog > Komentarze do wpisu
Macierewicz dla "Rz": Mamy nowe nagrania załogi tupolewa. Nie pochodzą z pokładu samolotu.
"My dysponujemy teraz prawdziwymi dowodami w sprawie katastrofy smoleńskiej, w tym tymi, które ukrywała komisja Millera" - powiedział minister obrony narodowej Antoni Macierewicz w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej". "Mamy wstrząsające wyznania członków tej komisji oraz nagrania załogi tupolewa, które nie były do tej pory znane" - mówi szef MON.

"My dysponujemy teraz prawdziwymi dowodami w sprawie katastrofy smoleńskiej, w tym tymi, które ukrywała komisja Millera" - powiedział minister obrony narodowej Antoni Macierewicz w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej". "Mamy wstrząsające wyznania członków tej komisji oraz nagrania załogi tupolewa, które nie były do tej pory znane" - mówi szef MON.Antoni Macierewicz/Adam Warżawa /PAPSzef MON w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" zaznaczył, że dla niego jest jasne, kto stoi za katastrofą smoleńską.
To, że działania nawigatorów rosyjskich i moskiewskich decydentów miały na celu doprowadzenie do katastrofy polskiego samolotu z prezydentem Lechem Kaczyńskim i całą delegacją na pokładzie, nie pozostawia żadnych wątpliwości. To jest już oczywiste - mówił minister.
Macierewicz zapowiedział także nowe dowody ws. katastrofy prezydenckiego Tu-154.
My dysponujemy teraz prawdziwymi dowodami, w tym tymi, które ukrywała komisja Millera. Mamy wstrząsające wyznania członków tej komisji. A także nowe nagrania załogi tupolewa, które do tej pory nie były znane. Ale nie pochodzą one z pokładu polskiego samolotu. Każdy będzie mógł ich wysłuchać - powiedział.
Szef resortu zapowiedział, że dowody zostaną zapewne ujawnione w przyszłym miesiące. Zaznaczył, że nie będzie to jeszcze ostateczny materiał w śledztwie, ale rzuci on istotne światło na obraz katastrofy.
Oczywiście mam świadomość, że są tacy ludzie, którzy nigdy nie przyjmą prawdy o tym, co się wówczas stało. Powód jest prosty: ten materiał ich właśnie obciąża odpowiedzialnością za tę tragedię - zapowiedział. 


Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/raporty/raport-lech-kaczynski-nie-zyje-2/fakty/news-macierewicz-dla-rz-mamy-nowe-nagrania-zalogi-tupolewa-nie-po,nId,2262130

piątek, 02 września 2016, radioalert

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Loading