Blog > Komentarze do wpisu
Od początku roku ani jednej koncesji na poszukiwania gazu z łupków

"Od początku roku Ministerstwo Środowiska nie udzieliło żadnej firmie koncesji na poszukiwanie gazu z łupków - dowiedział się reporter RMF FM. Przed pierwszym stycznia sytuacja była zupełnie inna: miesięcznie wydawano nawet kilkanaście zgód. Powody nieprzyznawania koncesji są dwa - nowe przepisy i większa ostrożność resortu w związku z podejrzeniami korupcyjnymi.
 
Były główny geolog kraju oskarża rząd Tuska o zaniechania ws. gazu łupkowego
Od początku roku obowiązują nowe przepisy, zgodnie z którymi udzielanie koncesji możliwe jest dopiero po przeprowadzeniu przetargów. Według informacji reportera RMF FM, od wprowadzenia nowych regulacji wnioski w sprawie poszukiwań złożyło już kilka firm. Teraz trwa weryfikacja dokumentów pod względem formalnym.
Ministerstwo Środowiska zwraca jednak uwagę, że wciąż nie rozpatrzono wniosków o koncesję złożonych, zanim w życie weszła nowelizacja. Te zgłoszenia - jak zapewniają urzędnicy - będą rozpatrywane zgodnie z dawną procedurą.
Niewykluczone jednak, że wydawanie zgód tak się ślimaczy, bo resort jest po prostu ostrożniejszy w ich udzielaniu. A wszystko przez aferę korupcyjną w ministerstwie. Przypomnijmy, niecały miesiąc temu ABW zatrzymała siedem osób, w tym trzech pracowników resortu, które są podejrzewane o przyjmowanie łapówek w zamian za udzielanie koncesji.
Do tej pory udzielono 109 koncesji na poszukiwanie gazu z łupków. Przyznano je 19 inwestorom."

Zobacz listę firm, które mają koncesję na poszukiwanie gazu łupkowego

Więcej:http://www.rmf24.pl/ekonomia/news-od-poczatku-roku-ani-jednej-koncesji-na-poszukiwania-gazu-z,nId,433255

czwartek, 09 lutego 2012, radioalert

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Loading