Blog > Komentarze do wpisu
"To Rosja stoi za kłamstwami ws. gazu łupkowego"

"Zagraniczne raporty mówiące o tym, że wydobycie gazu z łupków szkodzi środowisku to kłamstwo i manipulacja, za którą stoją Rosjanie - ogłosił na forum ekonomicznym w Krynicy wiceminister skarbu Mikołaj Budzanowski. To pierwsza tak dosadna reakcja członka polskiego rządu. A ten nie zamierza bezczynnie przyglądać się działaniom Rosji.
Na rosyjską propagandę rząd zamierza odpowiedzieć własną propagandą. Będziemy publikować własne raporty, z których wynika, że wydobywanie gazu łupkowego, czyli tzw. szczelinowanie nie zanieczyszcza środowiska. Do tego nasi europosłowie mają złożyć w Parlamencie Europejskim wniosek o powołanie nowej komisji, która raz jeszcze ma zbadać skutki wydobycia.
Stawka jest ogromna, bo kto wygra to starcie, będzie miał wpływ na unijne regulacje dotyczące łupków. I im szybciej tym lepiej, bo proces tworzenia tego nowego prawa zajmie dużo czasu, Zazwyczaj trwa to rok dwa lata, najpierw analiza, później dopiero zaproponowanie konkretnego aktu prawnego. Natomiast z tego co wiem, żadne tego typu prace w tym momencie jeszcze w Komisji Europejskiej nie są prowadzone - mówi minister Budzanowski.
W założeniu gaz z łupków ma nas częściowo uniezależnić od dostaw z Rosji."

Więcej:http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-to-rosja-stoi-za-klamstwami-ws-gazu-lupkowego,nId,358410

piątek, 09 września 2011, radioalert

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Loading